Jump to content
@work

Sony A7, A7R

Recommended Posts

^

Pa pricalo se nesto o preteranom lozenju na sony tehniku i mogucnosti da ako im dune, procene da taj deo kompanije mogu da ugase zato sto nije dovoljno profitabilan, da to urade a da ne trepnu, da ne mare za sve vase ulozene pare u objektive, opremu koja se ne menja na 9 meseci kao mobilni telefoni nego treba da traje i radi uz podrsku servisa daleko druze, da ne kazem decenijama.

Kako im dune? Pa valjda svako normalan ugasi nesto sto ga vodi u minus?

Plus zaista ne vidim poslovnu vezu i stragetijsku paralelu sa foto/video ogrankom kompanije.

Krenuli su da otvaraju ozbiljne servise i podrsku po svetu, pilot faza je odvano zavrsena, tako da ne treba brinuti o njihovoj buducnosti, plus dokazuju da R&D ne spava.

^

Ma jok, al da ne duzimo prici... Sema kao se niste bas uzeleli malo da spamujemo :D

@RamOne

Mislim da sony nece izgurati pricu sa foto tehnikom do kraja, i da ce negde na pola puta shvatiti da tu nema dovoljno para...

^

Ma jok, al da ne duzimo prici... Sema kao se niste bas uzeleli malo da spamujemo :D

@RamOne

Mislim da sony nece izgurati pricu sa foto tehnikom do kraja, i da ce negde na pola puta shvatiti da tu nema dovoljno para...

Ok, i ja sam mislio kada sam davno presao na Canon FF i kupovao gomilu Canon L stakla da ce ostati nenadjebiva bas bas dugo godina :)

Fototurista je u krajnjoj liniji u pravu, ako nešto krene nizbrdo u Soniju će vrlo lako da bude satata_tira. Njih vode menadžeri koji moraju da misle o koječemu još, ne samo o fotografiji i nikako nisu sentimentalni u tom pogledu. Pritom bara se smanjuje i tržište je prezasićeno da bi sad tu bilo reči o novoj revoluciji i ekspanziji kao prilikom prelaska sa filma na senzor. Tačnije, teže je danas praviti brend nego što je bilo pre.

Međutim, njima u fotodiviziji već skoro deset godina ide jako dobro, sa tendencijom da im i najmanje još toliko ide najmanje toliko dobro. Tačnije kandiduju se lagano da od vodećeg dvojca naprave vodeći trojac i tu im fali isključivo ozbiljna servisna podrška po svetu. Lično mislim da sve ostalo već imaju (dobro, i da malo porade na optimizaciji menija :lol: ).

Ok, i ja sam mislio kada sam davno presao na Canon FF i kupovao gomilu Canon L stakla da ce ostati nenadjebiva bas bas dugo godina :)

Ja mislim da si davno itekako bio u pravu. Stakla čine sistem i to je ono najbitnije.

@Mikri

Znam sve, to mi je u opisu posla... To sto nemaju veze jedni sa drugoma nista ne znaci, pod istim su finasiskim krovom jer da nisi sta misli kako bi Sony Mobile odeljenje moglo da posluje 3god sa gubitkom, posluju ne teret ostalih departmenta... Ako generalno profit u foto biznisu krene znacajno da stagninra, sony prvi iz toga izlazi, u to sam siguran... Za to vreme Canon i Nikon opstaju cekjauci neka bolja vremena kao i uveko do sad, znaci ostaje podrska, delovi itd.

Ma ok, ne sumnjam da bi Sony lakse ugasio svoj foto segmet nego li Canon ili Nikon koji imaju dosta dugu tradiciju, ali ne mislim da treba da se zavaramo da su oni u poslu zbog nekih toboze visih ciljeva i neke casti, vec zbog posla. I C & N bi ugasili pogone kad bi stvari STVARNO krenule nizbrdo, sto ne verujem da ima sanse da se desi u skorije vreme, pogotovo ne sa Canonom. Trenutno su "too big to fail" ali to je naravno podlozno promenama.

Medjutim, Soniju ide jako dobro, a druga stvar je u tome sto je Soniju foto-segment predstavlja neku vrstu jacanja brenda. Ako je Soni prisutan u foto segmentu, i ljudi o njemu pricaju, to je vec dovoljno da odrzavaju stvari u zivotu. Njihove najjace grane su godinama unazad industrija zabave i izdavastvo (filmovi, serija, muzicka industrija) i gejming, ne foto-segment.

IhmWlpe.jpg

Ovo su podaci za period od 2011 do 2017, poredjano po godinama, nisam nabrzaka uspeo da nadjem novije. Dakle, daleko od toga da je foto-segment beznacajan, ali je u celoj Sony prici prilicno mali u odnosu na glavne izvore prihoda. Ne verujem da se ovo nesto bitno promenilo u 2018-oj.

Ja mislim da si davno itekako bio u pravu. Stakla čine sistem i to je ono najbitnije.

Tacno tako. Vremenom sam isto to staklo stavio na drugo telo, sa adapterom, i bio sam zadovoljniji rezultatima. Vremenom su i tela drugih proizvodjaca pretekla Canon. Progres, to je ono sto nama kao potrosacima treba. Proizvodjacima treba konkurencija, time mi profitiramo. Canon je duga jahao i razmazio se, sada mu drugi uzimaju dobar deo kolaca.

Nema šanse Sony da ugasi prodaju foto opreme, svakako ne u dogledno vreme. Uradili su nešto što niko nije decenijama, zašto bi se odjednom predomislili? Imaju vrhunska tela koja koštaju niže od konkurencije, pristojan sistem, animirali su 3rd party. Tek se zahuktalo sve, kakvo crno gašenje.

Da, tako je, samo sto je isto tako cinjenica da vecina kupaca ILC-eva ima sistem od jednog tela i jednog kit objektiva. Ali lepo je biti u jatu u kome jednog dana kad dobijem na lotou sebe mogu castiti sa 600/4 lli 50/1.0

https://www.instagram.com/p/BvPBHUKn0nh/?utm_source=ig_embed

Veličina je idealna u odnosu na telo aparata:

Samyang-AF-85mm-F1.4-FE.jpg

andrea_pizzini_photographer ... Day 1 at TPS: While at the @SamyangUK stand, we also had a quick look at the recently announced AF 85mm f/1.4 FE for Sony full-frame mirrorless cameras. This lens becomes the sixth autofocus lens for Sony from the brand and although we only spent a few minutes with it, the build quality seems to be excellent and it's fairly compact considering its fast maximum aperture.

Nisam odavno bio na forumu. U međuvremenu sam sa Canon-a prešao na Sony.

Htio sam da vas pitam vrijedi li preći sa A7r2 na A7r3 ili možda da uzmem A7s2 (eventualno zadržati dvojku i dodati trojku kao drugo tijelo). Što vi mislite o tome?

Pa zavisi sta radis. Iskreno za portrete, landscape itd ne bih prelazio. Ja se jedino zbog brzeg af i af trackinga razmisljam da predjem, mada sam 99% siguran da cu iskulirati do r4, pa tada razmisljati.

Nisam odavno bio na forumu. U međuvremenu sam sa Canon-a prešao na Sony.

Htio sam da vas pitam vrijedi li preći sa A7r2 na A7r3 ili možda da uzmem A7s2 (eventualno zadržati dvojku i dodati trojku kao drugo tijelo). Što vi mislite o tome?

Za sta ti treba aparat? Spominjes i S, zasto? ...

Ako imas A7R2 a razmisljas o prelasku na A7R3, jedino ako imas viska para, inace nema neke razlike, brzi je fokus, opet u zavisnosti sta slikas. Bolje uzivaj sa tim sto imas i cekaj nove modele.

Ja bih verovatno ovako rezonovao.

- Telo X koje imam mi ne odgovara jer ne može to_i_to.

- Telo Y koje nemam može to_i_to.

- Razlika u ceni X-Y=toliko_i_toliko.

- Imam toliko_i_toliko=idem odma' da kupim.

- ...

- Ili stanem i razmislim jer toliko_i_toliko koštaju Z objektivi za moj sistem koje nemam a koji mi više trebaju nego to_i_to.

Osnovna premisa (bar kod mene) je da i najgore telo sa najboljim objektivima daje više ili manje vrh fotografije, dok

neće da može. Doduše, ovo važi za svega 99.5% slučajeva u fotografiji. Ako se na primer baviš astrofotografijom onda objektive skoro da i ne koristiš jer telo kačiš direktno na teleskop tako da ti uvek treba bolje telo.

Ako nije bilo spomena prije, izisao je novi firmware za sony a7r2 (4.01),navodno dosta poboljsanja a posebno pri dugoj ekspoziciji kad je NR na off.

jucer sam nadogradio f. sa 4.00 na 4.01, cca 15-ak min., javim utiske ako primjetim neku promjenu na bolje/gore...