Jump to content

Sony A7, A7R

Recommended Posts

^

svadbe/rodjendani > plus jos jedna kartica, neki prajm 50 ili 85mm,blic godox tt685 koji je sasvim ok ili tt350 manji kompaktniji i laksi ali i slabiji, za svadbu je bolje imati dva blica ako bas jedan ne daj bouze rikne, mozda neki softbox i stativ za rasvetu i wireless triger

sve zavisi od budzeta a umesto kit objektiva razmisli o tamronu 28-75 koji je na celom rasponu 2.8

ljudi koji ovde rade tezge ce ti pomoci mozda i vise od mene i dati mozda i jos bolje savete

Hvala na odgovoru tako ću i uraditi, mislio sam da uzmem možda godox AD200 ? Ili je " overkill " za ovu namenu ?

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja mislim da ste svi vi ovde malo preterali u savetovanju, i gledate previše iz svog ugla... ...msm, "ako imaš para, uzmi 1.4 ili 1.2 prajmove, uvek ih možeš zatvoriti na 2 ili 4"... ...i uv

^ Ma koji 24-105 i sve to sto si napisao, nema nist od tog posla hehe 😋 lepo i logicno zvuci al corav je poso, prosao sam kroz sva ta razmisljanj relativno skoro... Ili zagrizes kako treba ili nemoj

Ne znam odakle ti ideja da ce fotke sa A73 biti tek malo bolje od telefona!!!??? Razlika je nebo i zemlja!!! Samo senzor ima 10x vecu povrsinu od senzora u mobilnom! To je naprosto netacno! Moj save

Posted Images

Hvala na odgovoru tako ću i uraditi, mislio sam da uzmem možda godox AD200 ? Ili je " overkill " za ovu namenu ?

pa,pazi, nisam ga koristio,ali da je overkil-nije. ipak kosta toliko koliko kosta i za te pare uzmi ova dva koja sam napomenuo, da bi imao jedan u rezervi, zlu ne trebalo. a kada ti zarade parice lako ces kupiti nesto bolje

umesto ad200 obavezno prajm vise ce ti i trebati i koristiti uz jedan zoom. malo ces da pravis i ''UMETNOS'', neces samo da polivas

i pazi, ja bi tako al ne mora da znaci da bi svi isto

@vlada_zvs

kako ti se ponasa af u videu sa nekim sonijem?

zavisi i od objektiva zasigurno kakav ce biti af,ne samo od tela

Naravno. Taj downside sam naveo za Samyang 35/1.4 posto se 55 zeiss dosta bolje pokazao sa af tokom snimanja.

Svakako kad budem osetio potrebu za apgrejdom da ce to pre biti a7iii nego 35 zeiss umesto samyanga.

Cak samyanga ne bih menjao uopste jer je ispunio sva ocekivanja, i vise od toga. (osim taj low light video af).

Kad vec pisem o fokusu, evo vec 2 meseca nikako da se naviknem na manual focus by wire. Mnogo su zakomplikovali sa senzitivnoscu fokusiranja u odnosu na brzinu okretanja fokus prstena. Grozno.

• 4 weeks later...

Bogami, na više mesta ishvališe ovaj 24 1.4. Ovde, ovde i ovde.

Priča se o asferičnim elementima koji su vrhunski obrađeni (navodno zbog toga nema više onion-bokeha), o dobrom bokehu, o odličnoj oštrini na punom otvoru i prema rubovima (zasluga zadnjeg elementa koji ulazi prema senzoru) kao i o odsustvu kome, premda ovo zadnje ako je suditi po Kenju nekako nije uopšte merodavno - on redovno za svaki objektiv kaže da "ne vidi komu niti hromatske aberacije", čak i za one za koje ceo svet zna da su krcati tim aberacijama.

Izgleda da je ovo prvi očigledan primer gde MILC objektiv konstrukciono jasno iskače iznad DSLR pandana. To se i očekivalo da bude vidljivo upravo u širokougaonim staklima.

Kako vi, ponosni vlasnici Sony milc aparata, čistite senzore? Čim se promeni objektiv, senzor je prašnjav. Ja sam Dslr čistio sa pumpicom, Sensor-filmom i Sensor gel stick.

Pumpicu treba upotrebiti prilikom svakog menjanja objektiva, ali ona nije rešenje jer ne pomaže kod nekih naelektrisanih čestica koje se drže ko krpelji i ne žele da napuste svoj novi dom. Sensor film ne dolazi u obzir jer proizvođač kaže da se ne upotrebljava za Sony senzore. Za sensor gel stick sam čitao horor priče da su odlepljivali zaštitni film sa senzora. Onda sam se isprsio za 70 zelenih novčanica i kupio arctic butterfly i doživeo razočaranje. Svu prašinu uredno pometem u ugao senzora i tu ostane i ne mogu da je uklonim nikako. Vidim da čestice prašine pomeram, nisu zalepljene, ali ostaju na senzoru, nikako da ih maknem. Jedino ostaje na mokro sa Swabom da to uradim. Al će to da traje par dana, pa opet nanovo, il da ne menjam objektive van vakum komore.

Kad sam kupovao Sony A5000, polovan naravno, da probam dal mi odgovara, onaj senzor je bio ko kafanska mušema koje su muve upljuvale. Ša je onaj slikao sa njim, pitaj boga...

I ja, samo pumpica, bar za sada.

Pazim kod menjanja, senzor okrenut na dole, i da zamena traje što kraće.

Takođe, objketiv da je što kraće bez zadnjeg poklopca, a kada imam vremena, izduvavam i stražnju stranu svih objektiva (jer se tu nakupljena prašina kad' tad' nađe na senzoru).

Za svaki objektiv drugo telo, i jos dodatno zaliti spoj silikonom da bolje zadihtuje :D

Ako nemate novaca za jos 3-4 tela onda fotografisati samo na punom otvoru. :)

U prevodu, bojim se da nema pomoci, redovno izduvavanje objektiva pomaze kao i zamena objektiva na mestima bez vetra i sa sto manje prasine uz senzor na dole.Koliko videh Canon R ima zastitu, nije iskljuceno da ce i naredni modeli Sony-ja i drugih ukljucivati takvo resenje ako u telu ima mesta i ako se ovo pokaze kao dobro.

Canon ima zaštitu u smislu da je zavesica zatvorena kada je aparat isključen, što mislim da ima logike iako je zavesica blizu bajoneta pa može lako da se ošteti. Mada su i tu mišljenja podeljena i svodi se na diskusiju Canon protiv Sony.

Imam utisak da niko ne zavrće blendu preko f8 i da ne snima video preko f4. Ionako su u modi objektivi f:1,2 :)

• 3 weeks later...

Novi FW za Sony A7R3 i A7 3

https://www.sony.com/electronics/support/e-...nloads/00015521

Support of "SEL400F28GM"and "SEL24F14GM"

Optimization of the optical image stabilization performance, and addition of a new image stabilization mode of the lens (Mode 3)(Only "SEL400F28GM").

Addition of a Function Ring(Lens) to the menu.

Note: For the SEL400F28GM lens, the APS-C S35/Full Frame Sel. setting is assignable to the Function Ring in addition to Power Focus.

Addition of [Aperture Drive in AF] setting in the menu.

*Using the lens "SEL400F28GM" or "SEL24F14GM", when [silent priority] is selected, the sound emitted by the aperture drive will be reduced. This is useful in shooting conditions where camera.

noise should be kept to a minimum. Note that Auto Focus may become slower when [silent priority] is selected.

New features:

[AF Track Sens] can be assigned to a custom key.

When used with the LA-EA3 mount adaptor [link to product page], all focus areas are supported.

Note : Focus Area options added : Zone, Expand Flexible Spot, and Lock-on AF.

Bracket shooting is available during silent shooting when [File Format] is set to [RAW] or [RAW & JPEG] and [RAW File Type] is set to [uncompressed].

Other improvements:

Improvement of the performance and the overall stability of the camera.

Better reproduction of the gradation of RAW pictures.

Note: Imaging Edge software needs to be updated to benefit from the improvement in the RAW processing.

When shooting with a flash in an environment with flickering light sources, the stability of the exposure is improved.

Improvement of managing continuously shot images as a group.

Please refer to the HelpGuide for updated function usage.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Za svega 265€ (naravno, ne u Srbiji).

https://sonyalpha.blog/2018/12/23/viltrox-8...-f1-8-pfu-rmbh/

Viltrox-PFU-RBMH-85mm-F1.8-1.jpg

Sve slike u full res. imate na flick-u: https://flic.kr/s/aHsmsTyzY5. Kvalitet smanjenih primera na gore datoj stranici, po meni nije dobar, pa zato pogledajte originale.

Primer na punom otvoru blende ... šteta što nije baš ubo fokus na samim očima, ali vidi se sve: i oštrina i bokeh (ima drugih slika na kojima je fokus baš na očima ali mi se ova slika više sviđa tj. lepše pokazuje gore navedeno).

45697079954_5b4a0d5ffa_b.jpg

Viltrox E 85mm F1.8 at 85 mm - 1-320 s à f - 1,8 à ISO 100-070 by https://SonyAlpha.blog, on Flickr