Jump to content
@work

Sony A7, A7R

Recommended Posts

^

Taj 24-105 F4 potpuno ju suvisan ako planiras recimo kombinaciju 35mm 85mm u neko dogledno vreme, bezveze ces baciti pare a kada nabavis 35 i 85 samo ce skupljati prasinu...

Foto turista,

biggrin.gif

Daću ti da probaš i sam slika_cvece_i_nas.gif

Vlada_zvs,

Ufff, teško je odgovoriti na to ... R III, pa zato što je 42 MPix. ... 42 MPix. :mrgreen: i dugoročno gledano, teže ću mu naći zamerku i posle niza godina (tj. kada ga počnu gaziti novi uređaji sa boljim ISO perf. i DR-om). Takođe, baš volim manuelne objektive a sa ovim EVF je na R III-ci dosta lakše fokusirati.

Što se tiče zuma, on mi završava mnogo posla (širok spektar upotrebljivosti u svim mogućim fotografskim situacijama), čak ima i Bokeh ako ga koristiš na F4 u opsegu 70-105mm.

^

Dobro dobro, samo ti sebi otezavaj posao, al drz se dobro ako pocnes da kacis bezveze fotke :D

@Vlada_zvs

Mudro zboris kolega, imao sam 24-105 i 24-70 2.8 II, to im je jedina smislena namena, i pocetnicima da ih sto duze odrze u snap svetu, posebno 24-105 f4 :P

Neću ni da ih kačim, da Vas ne stresiram :P

Šta fali polivačima ... idealni su za svoju namenu: od raznih skupova-okupljanja-proslava, pa preko lendskejp fotografije (all in one što se tiče "dužine", plus zaptiven pa ga sa manje straha mogu poneti u prirodu), sve do portreta na pomenutih f/4 i 70 do 105mm. Uz kombinaciju sa velikom rezolucijom - idealno :).

Ja jos ne videh ovde ovoliku pompu oko navodne kupovine aparata.

Kupi ga jednom, pa makar i sa kit objektivom, pa neka ide zivot..

Pa obzirom da taj aparat i taj 24-105 kit koštaju k'o polovna kola... I treba da razmišlja.

Nego šteta što neće posle da kači slike. Da ga zezamo da mu za sve to nije bilo potrebno četres nego je dosta i čet'ri megapiksssle... I slično, a u duhu međusobnog razumevanja na forumu koje je oduvek vladalo na fotografskim tehnikama.

42Mpix povlači sa sobom i makar podjednaku investiciju u računar i diskove na kojima će se čuvati sve te fotografije. Ja više ne znam kud ću sa terabajtima, a svega 24Mpix. Prtom nit' živim od ovoga, niti slikam svaki dan sa A7.

Za hard diskove se slazem u potpunosti. 24mpx sa d750 su mi vise nego dovoljni i siguran sam da bi 42mpx bili overkill za mene.

Ukoliko je najveca razlika u zaptivenosti, broju mpx i kvalitetu displeja (olaksano fokusiranje manuelno) onda je definitivno a7iii pre za mene nego a7Riii.

Ja sam definitivno otpoceo kupovinu sony sistema, izvestavam redom kako sta bude pristizalo.

nidzo,

Možda nisi video moje postove sa "Garaže", još od 01/2014 imam i7 5820K (6/12 jezgara) kloknut na 4.3GHz za svaki dan, vodeno hlađenje veličine Fićinog hladnjaka (koristi vent.2x20), trenutno 6 HD-a (pobrišem nešto filmova i starih igrica i mesta kolko oćeš) i jedan SSD ... znači, to mi je odavno rešen problem.

LR radi odma, što bi se reklo, nema čekanja ni na šta.

U ostalom moja Sigma DP2 Merrill ima RAW-ove veće od A7R III :mrgreen:, tako da mu ovo dođe i bolje :D

Vidi i sam: Malecni_RAW-ovi.png

nox,

Malo si se zeznuo za baKteriju: jedna izgura ladno 1200 snimaka. Pojednici koji više koriste veliki ekran (EVF troši primetno više), kažu ide se i do 1400. Jedno je sigurno "iljadarku" izguraš sa jednim punjenjem pa šta god da mu radiš.

Da ne zaboravi da kupi torbicu za jedno 10-15 baterija.

Kako te samo ne mrzi vise, mis'im da se blamiras, ajde da ne racunamo taj latentni hejt... :lol:

Vec godinu dana istu glupost pises po srpskom netu, nisi se potrudio da proveris obicnu faktografiju. Sajkolodzikal drajv za tako nesto je zaista impresivan...

nidzo,

... kažu ide se i do 1400. Jedno je sigurno "iljadarku" izguraš sa jednim punjenjem pa šta god da mu radiš.

Ne brini za bateriju, za neki put ili duzi event ponesi portabilni punjac i ako mozes rezervnu bateriju, sigurnosti radi. Pre desetak dana sam slikao klince, rodjendan, oko 1300 fotki i par videa, baterija je dosla do 30%, A7Rii.

sto se punjenja na terenu tice, koncept sa kineskim punjacem na 5V (micro USB) i power bank-om je prilicno neprejebiv, pogotovo u podrucjima bez elektricne energije (sto je u Srbiji realno cim se malo pomaknes iz civilizacije) :)

Kako te samo ne mrzi vise, mis'im da se blamiras, ajde da ne racunamo taj latentni hejt... :lol:

Vec godinu dana istu glupost pises po srpskom netu, nisi se potrudio da proveris obicnu faktografiju. Sajkolodzikal drajv za tako nesto je zaista impresivan...

AleksE, preozbiljno shvataš život. Opusti se malo. Neka cveta hiljadu cvetova. :)

Stalker/Nox/Kogod

Ajde posto sam ti vise puta precutao, danas na praznik rada da te podsetim. Da ne govorimo sto si u sutini tek dosao na ovaj forum, ali poneo si aroganciju sa jednog drugog...

Dok si bio na Canonu, vrlo emotivan (guruolik) hejt prema svemu sto je milc, posebno Sony. Uglavnom zamena teza, ocajna argumentacija i neretko nazivanje kojekakvim imenima ljudi koji drugacije misle od tebe. Onda si pristupio Fuji svedocima, iz istih onih razloga zbog kojih si mesecima/godinama priopisivao/ismevao druge. Medjutim, hejt po Sony-ju nije prestajao, kiselo grozdje uglavnom. Sedi malo i procitaj nesto, nauci obicnu faktografiju o stvarima o kojima bi zeleo da diskutujes, pardon ti ne diskutujes, ti lepis etikete i decije komentare. Ne znam samo, koji drajv imas da postujes u temi o opremi o kojoj ne znas nista, ne posedujes, ne zelis da imas i uopste imas lose misljenje. Meni nikada ne bi palo na pamet da dodjem u neku Fuji milc temu i godinama bacam hejt kao ti.

Ljudi, opustite se malo. Preozbiljno ste počeli da shvatate sve ovo. Ja se na mirrorless ne bih vratio nikad, naročito ne sad kad imam DSLR. Ups... ja nikad nisam imao mirrorless... Šta ima veze, htedoh reći:

Ono jes' da svi bezogledalci po definiciji više troše (a mnogi i dodatno imaju slabe baterije) što je posledica EVF i senzora koji sve vreme "čita" sliku da bi je poslao na EVF ili ekran; ali meni bi to bilo presudno kad bih na dnevnoj bazi radio 8h sport, reportažu ili neko pokrivanje. Ili kad odem nedelju dana na Kilimandžaro. Za prvomajski uranak i 95% naših potreba sa foruma - baš me briga čime šurim okolo.

Da ne zaboravi da kupi torbicu za jedno 10-15 baterija.

A može i ovako da nešto iskombinuje. Još ako su mu preci bili za kralja, možda baba ima nešto na tavanu slično da je ostalo od dede iz Čikaga.

Stalker/Nox/Kogod

Ajde posto sam ti vise puta precutao, danas na praznik rada da te podsetim. Da ne govorimo sto si u sutini tek dosao na ovaj forum, ali poneo si aroganciju sa jednog drugog...

Dok si bio na Canonu, vrlo emotivan (guruolik) hejt prema svemu sto je milc, posebno Sony. Uglavnom zamena teza, ocajna argumentacija i neretko nazivanje kojekakvim imenima ljudi koji drugacije misle od tebe. Onda si pristupio Fuji svedocima, iz istih onih razloga zbog kojih si mesecima/godinama priopisivao/ismevao druge. Medjutim, hejt po Sony-ju nije prestajao, kiselo grozdje uglavnom. Sedi malo i procitaj nesto, nauci obicnu faktografiju o stvarima o kojima bi zeleo da diskutujes, pardon ti ne diskutujes, ti lepis etikete i decije komentare. Ne znam samo, koji drajv imas da postujes u temi o opremi o kojoj ne znas nista, ne posedujes, ne zelis da imas i uopste imas lose misljenje. Meni nikada ne bi palo na pamet da dodjem u neku Fuji milc temu i godinama bacam hejt kao ti.

Vidi, ja sam se, da se narodski izrazim, zajebav'o. Na onom drugom forumu nemam nijedan, ali nijedan post glede Sony opreme. Godinama sam bio na Nikonu prema kojem sam izuzetno kritički nastrojen, pa prešao na Canon prema kojem sam izuzetno kritički nastrojen, koristim Huawei telefon prema kojem sam izuzetno kritički nastrojen. Koristim Fuji X-Pro 2 prema čijoj bateriji sam takođe izuzetno kritički nastrojen, premda sam upoznat sa razlozima takvog trajanja iste, a koje je kolega yagodinac naveo u postu iznad.

Tako da sam se ja, dizvineš, zajebav'o na račun svih, say again, svih milceva. Ali, neću se više mešati u odnos između tebe i Sonija, nije u redu. :P

@stalker/nox/kokod

Dovoljno je samo proci kroz tvoje pisanije ovde i negde drugde, pa se samo nasmejati na tvoju tvrdnju da si se samo, narodski receo, zajebav'o. Nisi niti to umes. Hejt Sony, hvalospevi svi drugi. Umeju to i drugi da primete, samo jedan primer, koji sumira tvoju troll aktivnost ovde.

CITAT (Elektroničar @ Nov 19 2016, 21:57) *

noxe, druze, ti si bas opterecen stvarima koje ti se ne dopadaju. Zar nije lepse uzivati u onima koje su ti drage?

ps - Sto se tice "mog odnosa" sa Sonyjem, "duhoviti" likovi kao ti, ne mogu pokvariti poligamiju u kojoj zivim dugi niz godina, Canon FF, Nikon DX, Sony x2 milc. Narodski receno, iskuliraj se malo, lepo je veme...