Jump to content

Sony A7, A7R

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja mislim da ste svi vi ovde malo preterali u savetovanju, i gledate previše iz svog ugla... ...msm, "ako imaš para, uzmi 1.4 ili 1.2 prajmove, uvek ih možeš zatvoriti na 2 ili 4"... ...i uv

^ Ma koji 24-105 i sve to sto si napisao, nema nist od tog posla hehe 😋 lepo i logicno zvuci al corav je poso, prosao sam kroz sva ta razmisljanj relativno skoro... Ili zagrizes kako treba ili nemoj

Ne znam odakle ti ideja da ce fotke sa A73 biti tek malo bolje od telefona!!!??? Razlika je nebo i zemlja!!! Samo senzor ima 10x vecu povrsinu od senzora u mobilnom! To je naprosto netacno! Moj save

Posted Images

citao po netu da su ljudi zadovoljni sa sigminim adapterom.

ja kada sam kupovao adapter, bio je samo metabones i kostao je oko 400e.

odlucio se da kupim neki za 50e i ostatak novca potrosio na 70-200 f4.

najjaci fazon je sto za om zuiko stakla imam adapter za c i sad sa sve tim adapterom, kacim na adapter za sony. radi odlicno :D

Jel me primate u grupu?

16880692_10211358145330969_1305914588_o.jpg

Obecavam da cu bar dva puta nedeljno pljuvati po nikonu i canonu i bar jednom nedeljno reci dslr je mrtav, milc je buducnost :D

:) To ne radimo, nema potrebe. Svako bira po licnim potrebama. Srecno ga koristio :)

Svakakvu opremu sam koristio poslednjih godina i ubedljivo su mi najdrazi aparati iz RX100 serije, jednostavan razlog je sto je uvek pored mene :)

Sta si nabavio od objektiva?

Hvala! Mora malo da se zezamo, mnogo se uozbiljila ova tema.

Od objektiva jos nista, moram da vidim sta ce od canon-a ici dalje a sta ostaje. I da vidim kako radi to preko adaptera. Mada ce mi vrlo verovatno ova nova 85 biti prva na spisku.

Mada nisam ja nesto zahtevan, 35-50-85, i neki makro i neki ~200/300mm i to je to :D

Imam i brdo nekih korektnih manuelaca za igranje, pa cemo polako videti sta treba, nije da mi se zuri.

micko s16,

Čestitam! cestitam.gif

Odličan i verovatno najracionalniji izbor za "uložen novac / dobijen tehnički kvalitet".

Slažem se za ovaj novi Sony 85mm F1.8 ... deluje fantastično dobro (u onom videu), ali me interesuje da vidim full res. fotke (na njegovom sajtu vidim da one male sličice vode ka Fejsšitu koji ja ne mogu da smislim i ne želim da koristim, pa ne znam da li su tamo i semplovi u punoj rezoluciji). Čekam da vidim semplove kod "regularnih" rivjuera.

Hvala! :)

Sad sam bio probao M-Rokkor 90/4 i nesto mi malo cudnjikavo. Ajde boje cu verovatno resiti kad budem imao vremena da se igram, taj problem sam imao i na A7 i A7II, ali mi tu jos nesto smrdi a ne znam sta :D Cudan senzor dosta, ima svega al mi nesto ne lezi, mozda treba da se naviknem...

32915237832_f16f78449d_n.jpg32225977424_91b3519a68_n.jpg

Teštko je reći bilo šta preko ove slike: nemam iskustva sa gledanjem psećih očiju, pa i ne znam kako one treba da izgledaju (ovde je "sadržaj" oka nekako mutan i nedefinisan), takođe ubija u pojam razlaganje svetlosti na dlaci ovog psa (efekat duge).

Daj neku "normalnu" fotku: ljudskih bića, prirode, urbane sredine ... i bez nekih ludih obljesaka i slič. stvari (kao što je sjajna dlaka ovog psa) :)

I pokušaj bar da koliko-toliko ukažeš na to "šta ti tu smeta" (da ne kažem zaudara :ph34r: ).

Sad mi pade na pamet: još bolje ako imaš mogućnost da slikaš Sony-jem isti kadar koji već imaš slikan sa Canon-om ... pa da postaviš obe slike uporedo.