Jump to content

Sony A7, A7R

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja mislim da ste svi vi ovde malo preterali u savetovanju, i gledate previše iz svog ugla... ...msm, "ako imaš para, uzmi 1.4 ili 1.2 prajmove, uvek ih možeš zatvoriti na 2 ili 4"... ...i uv

^ Ma koji 24-105 i sve to sto si napisao, nema nist od tog posla hehe 😋 lepo i logicno zvuci al corav je poso, prosao sam kroz sva ta razmisljanj relativno skoro... Ili zagrizes kako treba ili nemoj

Ne znam odakle ti ideja da ce fotke sa A73 biti tek malo bolje od telefona!!!??? Razlika je nebo i zemlja!!! Samo senzor ima 10x vecu povrsinu od senzora u mobilnom! To je naprosto netacno! Moj save

Posted Images

po meni su superica krenuli sa odabirom ziznih u prodaji. 35mm, razumno brz, kompaktan i opako kvalitetan iq. perfect for street.

pa je dosao brz normalac, opet opako kvalitetan, ali ne toliko kompaktan.

e sad, stvarno sam ubedjen da ce 24-70 da odluci mnogo toga, tj da ce vecina ljudi koji negde u mozgu imaju potrebu i zelju za ovim telom i na kraju ovim sistemom, biti presudan. ako 24-70 bude radio kako treba, ode masa canon i nikon sistema u oglase.

tezak zadatak, obzirom kakvi su c i n 24-70, no videcemo.

jos par nedelja i saznacemo kako i sta.

Mene interesuje kako ce A7R i taj 35mm objektiv da budu u odnosu na LEICA M-E + SUMMILUX 35MM ASPH FLE. Zasto ovo pitam? Ova Leica kombinacija je ovde u USA +10000$ i prilikom fotkanja Nove godine sam upoznao jednog holandjanina koji je koristio tu kombinaciju:

http://dewith.com/2013/yosemite-april-2013/

evo i fotke sa vatrometa:

http://500px.com/photo/56481498

Ono sto me zanima je da li ce za ~$3000 moci da se dobije pristojan rezultat, on se kune u tu Lajku, mislim bacen novac ali fotke su mu zaista super sto se tice mikrokontrasta i ostrine (linkovane iz Josemita)...

Au Mileee.. ovo bi moglo da ide u rubriku "Kako unistiti potencijalno dobre fotke nenormalnom kolicinom ostrenja".

NJS, uzo ili ces?

Btw, aparat je do sviju jajona. Nisam imao takav utisak na pocetku, tj bio mi je na prvi pogled preskup za ono sto se dobija u odnosu na mrak2, ali nakon 10 dana po 24h druzenja s istim, i nakon pregleda fajlova..... vredi svake pare.

^ Lepo Che rece negde - ko danas pravi los aparat ?

@StellaNova na 1000px svaki aparat ce imati odlican micro mini i macro kontrast dok god je tehnika fotografisanja i fokus kao deo iste na mestu.

A ne sumnjam da ce A7 serija da parira bilo kom FF po bilo kom parametru. Negde dobijes (AF i EVF) a negde izgubis (system maturity) pa kako ko izvaga (i doslovno i figurativno).

@čiča Husafet - ma uzeo ga, mk3 i Smegmu 35/1.4, kombinacija iz raja izašla, držiš ih na pojasu, autoiso, Av + AI Servo, ubija kako radi na ulici. Stvarno ne mogu da mu nađem zamerke, a i sigma vredi mnogo više nego tih $800 koliko traže svuda, preterano staklo i kvalitet izrade. Verovatno poslednji dslr koji ću ikada uzeti, jednostavno su namincali telo za sve pare.

-NJS-,

Je l' to ona nova Sigma? Lepo je pročitati utiske iz prve ruke...

Ja sam isto razmišljao šta i kako kada bih obnavljao foto opremu, mada meni nije problem menjanje sistema jer imam dosta staru opremu i objektive koji vrede smešnu sumu. Opcija 1 bi bila Fuji X serija, a 2 neko od FF tela (d800, 5d3, a7/a7r)

Iako koristim Canon, nova trojka bi verovatno bila poslednja opcija zbog vrlo visoke cene (za cenu 5d3 mogao bih kupiti d800 + voigtlander prime).

nidza,

Slažem se. Mada ne samo Sony, prethodnih godina i ostale komapnije kao da su se trgle iz sna. :) Novi Fuji-ji npr. Oduševio me je novi Soni, naročito kvalitetom izrade... Fuji X-E2 takođe.

Kad voigtlander bude pravio AF stakla ja ću pređem na Sony. Bukvalno sam napravio porudžbinu na BH, a7 i 35/1.2 i tante mante acesoara i pre nego što sam se odčekirao pitam sebe " koji ja qrac kupujem nešto bez AF u 21-om veku".

Kad se malo bude raširila paleta Zeiss optike za ovo i svi firmware-i namincali uzimam sony kao bekap.

5dmk3 nije preskupo telo kad ga lepo uzmeš u ruke i shvatiš šta radi za te pare, hebaga, tako ti je kako ti je.

Nego NJS prvo da ti cestitam situaciju :), moja kombinacija iz snova, tj planiram taj 35 i drago mi je da ti radi ok, tj ako ti ne bude mrsko u nekom momentu da bacis na papir neki mini review ono vise sta ti je ok sta je malo manje ok u kratkim crtama, a i 5DIII cu nabaviti u jednom trenutku i to samo zbog AF-a posto ja ionako radim uglavnom na iso 100 pa image quality i na ovom mom je dovoljno dobar al mu AF i nije bas, onako da skratim, smara dosta il sam ja previse smotan il picajzla, tj uglavnom ne mogu bas da se pouzdam u isti.

A sto se sonija tice malo mu fali da mi bude "dream machine", tj fale mu objektivi. Znam da ce i ubuduce da bude tesko nabavljanje date opreme na ovim nasim prostorima al ja ionako sve nabavljam napolju tako da em li ga, jes cimanje al sta da se radi.

voigtlander 35/1.2

купићеш га, кад - тад. мило ми & драго да је разум победио, ипак ћеш алатом који си ћапио да зарадиш шушке. а то стакло може лепо да се углави на аналогно тело, може неки половњак са М бајонетом, зашто да не ? :D

Planiram na Smegma temi da okačim neke utiske, ali za početak jedna stvar je sigurna: AF su naravili napokon da radi vrhunski i ono najbitnije staklo ima karakter i po, to vam kaže čovek sa mnogo 35ica u vlasništvu. Igrao sam se nakratko sa 35L i ovo mi se više sviđa kako radi, pogotovo na rasponu od 1.4-2.8, neverovatan karakter i performanse. Aj'da ne rujemo temu više, o tom potom.

Osetio kod nekih Pentax objektiva karakter i smatram ga jednom od vaznijih aura(to se ne zove karakteristika). Malo je firmi koje znaju napraviti nesto takvo.

Malo mi cudno da Sigma ima nekog cicicu sa iskustvom od 30+ godina koji zna sta treba ubaciti u opticki sklop pa da bude ...

Jesam, nakratko, iskreno to je prvo staklo koje sam hteo al' ga nema na stanju u radnji gde dobivam popuste ovde... Al' zato imaju Tokinu 16-28, pokušavam da se suzdržim jer napokon imam priliku da izaberem kršten komad te Tokine među pleve decentriranih.

od prilike je dobar za svaki euro koji kosta. Bio sam skeprican u pocetku, imajuci u vidu da kosta poprilicno, ali objektiv je do sviju jajona.

Znam, imam ga i prezadovoljan sam, pitao sam jer sam merkao ovu sigmu jedno vreme i na kraju odustao zbog ranijih iskustava sa sigmama, no cenim NJS-ovo misljenje pa reko' da pitam :)

Izvinite sa skretanja sa teme...