Jump to content

W.A.S.P

okmijun

Recommended Posts

Pre svega, kompleksi. Zaboravio si na drevni balkanski folklor "zidanja kuce" koji je neka vrsta rituala kod nas. Zna se da se kuce zidaju, vise i kicastije od komsije da mu crkne krava, kakvi kontejneri to je za klosare. Sve sto je "neprovereno" nema poverenje kod domacih klijenata, ili investitora.

Zamisli blama ziveti u kuci od drveta ili zardjalog celika, juju.

^ ne fali nama nista. a komentari iznad su bezveze.

- mi, odavde nismo takav tip. a mogli bismo da uradimo nesto takvo za podenblje gde je to normalno i svakodnevno prihvatljivo.

kada bi dobili priliku.

i dalje uskopogledni ljudi na forumu...neki..

he..

jter

- mi, odavde nismo takav tip. a mogli bismo da uradimo nesto takvo za podenblje gde je to normalno i svakodnevno prihvatljivo.

kada bi dobili priliku.

he..

jter

Druze, koji je tvoj problem? Ispisao si par recenica i nista nisi rekao. Ajde molim te obrazlozi "mi, odavde nismo takav tip." i sta konkretno mislis na ovu temu.

kada bi dobili priliku.

he..

jter

Tebi ovo nije normalno?

Ljudi, sta ste vi studirali uopste? Poljoprivredni?

....

To da je estitka stvar relativizma, okacite macku o rep, estetika je stvar harmonije, i ili je ima ili je nema, naravno disharmonicnom uvu tj oku, sve lepo ce smetati.

....

A harmonija je stvar ciste matematike univerzuma....3,5,8....

Okmijun, kako ti je ovo harmonija kad lici pre na boks za zivotinje nego na nesto gde bi trebali ljudi da borave. Ustvari kad malo bolje pogledam izuzetno me asocira na kokosinjac :).

Dobra je ideja da je mobilan ali malo je moglo da se poradi na estetici. Ova zicana ograda me asocira na pijacne tezge a ova rdja je totalno neekoloska.

Ja bih volela da mi objasnite svi vi kojima se ovo dopada zato vam se dopada?

Matematika univerzuma? Ovo moze da vazi samo za ziva bica, tesko da je primenjiva na neziva.

Vala baš... ako ću već da kampujem biram ovo (mada nemam para ni za jedno ni za drugo :) :D) http://www.adria-caravans.com/adria-astell...age-gallery.php ... neka mu tata spava u tom s..nju...

Lično se ježim od bilo čega što nije najjobičnija, normalna, zidana, suha i topla kuća ili stan... ali to su opet lične posljedice ratnih godina... skakanja po brdima i spavanja svukuda... od livade+vreća za spavanje, preko kontejnera, srušenih kuća/vikendica, zemunica, šupa... itd. itd. Jbg čak mi se gadi i šetnja po šumi :D ...

Vala baš... ako ću već da kampujem biram ovo (mada nemam para ni za jedno ni za drugo :) :D) http://www.adria-caravans.com/adria-astell...age-gallery.php ... neka mu tata spava u tom s..nju...

Lično se ježim od bilo čega što nije najjobičnija, normalna, zidana, suha i topla kuća ili stan... ali to su opet lične posljedice ratnih godina... skakanja po brdima i spavanja svukuda... od livade+vreća za spavanje, preko kontejnera, srušenih kuća/vikendica, zemunica, šupa... itd. itd. Jbg čak mi se gadi i šetnja po šumi :D ...

aj dodji da popricamo malo uzivo

voleo bi uzivo da vidim coveka koji ovako govori

jel oces?

....

Drznice jedan bezobrazni.

...

I otkud vam ta maloumna psihopatska ideja, da sta se kome svidja pretvorite u vredjanje i pominjanje roditelja?

Jel ste bolesni?

...

Ovo je odlicno. Bas je dobro sto si napravio temu da vidimo reakcije življa. Ako je ovo nekom ko ce uskoro diplomirati arhitekturu kokosinjac, zamisli reakcije ostalih ljudi. Kao da nam je genetski usadjeno da smo primitivni, zatucani, zatvoreni, ograniceni i sa kockastim mozgom. Nije da van nema takvih, ali jbt nisu u tolikom procentu. I dok se po zapadnoj Evropi cuda prave, mi se vracamo u 19. vek i raspisujemo konkurse za povratak tradiciji. Ma sta konkurs, dekret da se uvede za pravilno projektovanje.

^^^

Temu sam postavio sam najboljom namerom, jer sam se iskreno receno, odusevio. Slucajno sam naleteo na ovaj sajt, preko firme koja pravi one celicne tockove. Da bi u 23:00 doZiveo, da covek kome se ovo ne svidja pominje mog oca... ja ne mogu da verujem...

...

Sto se tice kokosinjca, vrlo je moguce da neko ko je rastao sa kokoskama, ima frustracije, i u svemu vidi kokoske, kokosinjce, pijacne teZge, Zicane mreZe i ostalo.

...

Treba napraviti potpuno odvojen arh forum, pa po preporuci, i sa imenom da se uclanjava, a ne ovako.

Ako se povlacis pred prostima koji su vecina - oni ce uvek ostati i prosti i vecina. Ako im pak konstantno bombardujes mozak - ima nade da ce se taj odnos malo promeniti u korist ne neke pameti al bar smisla i pristojnosti. Naravno, vece su sanse da ne uradis nista i samo dzabe navuces gnev na sebe.

@Ganga i Okmijun, nemojte uopste da se uzrujavate, ja sam odavno digao ruke, i sada postujem samo sarkasticne komentare. Mariji ovo nije prvi put da odvali nesto; i stvarno mi nije jasna sa svojim stavima. I kada joj se skrene paznja o tome, krenu rasprave od 6 strana i licne prozivke. Korbizje i Mis Van de roe se ne bi slozili da su ovo kontejneri i da su ruzni, cak sta vise naprotiv, oni su zacetnici ideja o standardizaciji i industrijskoj estetici, ali ko to jos ferma.

A ostali likovi koji nisu iz struke, ovde predstavljaju paradigmu zatucanosti i primitivizma nase sredine, tj. Srbije. Secam se do skoro je neki poster "Ukica" covek se zalagao i promovisao da arhitekte treba da rade za dzabe i da na njegov konkurs koji promovise treba da se jave vise "oni koji vise zele da vide svoje delo izgradjeno a ne novac", mislim pa sta onda dalje reci.

Samo na par desetina kilometara od nas u sloveniji njihova scena tj. mnogo poznatih arhitektonskih studija po dezeen i slicnim blogovima prezentuju fantasticnu arhitekturu, pa i hrvati isto, a mi smo crna rupa kod nas klijnet je ustvari dizajner a arhitekte su visokokvalifikovani tehnicki crtaci njihovih "ideja" kako kuca treba da izgleda.

Aj kao laik da se ubacim, meni je ovo OK, sasvim, za lokaciju kao što je Ada Bojana na primer, posebno za desnu obalu Bojane, negde od mosta kojim se prelazi na adu, pa do samog ušća kod plaže "Ivana". OK, ja bih izbacio rđu i žicu zamenio trskom, unutrašnjost umekšao jer nije primerena pomenutoj lokaciji, ali osnova je tu i meni se baš dopada.

Ispade da bih sve izmenio :D

Ne znam, meni je sve ovo vrlo cudno, potpuno je na kraju i nebitno sta se kome svidja, ako je u osnovi dobar koncept, opet kazem svidelo se to nekome ili ne. A da na kraju krenu takve uvrede i vredjanja, to nisam mogao ni da zamislim, iskreno receno... na potpuno bezazlenom tridu.

I realno meni se recimo ceo opus Zahe ne svidja ni malo, recimo, to je moje misljenje, ali nikog ne napadam zbog toga i ne vredjam, njeno delo, moze meni da se ne svidja, al objektivno ima vrednost, koja se ne slaze sa mojim misnjenjem, pa sta sad?

Recimo, Holandija i UK, imaju skoro pa stotine malih anonimnih biroa, koji prave fantasticnu covekomernu ne pretencioznu arhitekturu. recimo primer.

http://www.charlesknowles.com

Covek zivi u svom predgradju Londona, i nema ambicija za bilo cim, al njegov rad, prost i jednostavan, moze biti svima uzor.

Ili recimo drugi, relativno opet mala firma u zabiti Sijetla.

http://www.olsonkundigarchitects.com/

Logicno, oni imaju klijente kojima prija nesto normalno, mi nemamo, zasto?

Pa zato sto je problem negde u nama, sto ova tema i pokazuje na najbolji nacin.

I opet dolazimo do dobro poznate cinjenice da je arh, samo cvet na vrhu drveta.

...

A jos vise me je pogodilo sto je i moj otac govorio ijekavicom, kada je dosao ovde u Srbiju, kao ratno siroce, 1943, prebacen je kao beba u buretu, preko reke Save, i jedini preziveli muski potomak moje porodice, covek koji je sve dao za ovu zemlju i narod sto je mogao svojim zivotom, recimo arhetip nekog rodjaka Dragana Torbice, da vam bude lakse da shvatite, i sada neko daje sebi slobodu da se segaci na racun takvog coveka, bez ikakvog povoda i razloga.

....

A o GAF_Mariji, nemam da kazem vise ni rec, ovo je 3-4 tema gde se njenim ucescem sve pretvara u opsti pakao i raspad sistema, bez bez razloga i povoda, ne znam zasto.

Ako ti se nesto ne dopada, licno kao tebi, pa kakav je to problem, zaobidjes temu lepo.

Ali ne ti moras da isteravas nesto svoje i da sve ubedjujes u svoje misljenje....

I realno, pa sta toliko fali domovima u kojima zive te ptice? Kakav ti ti poseban odnos imas sa njima?

Evo i ja da se umešam kao laik. Ovo bi moglo da bude dobro rešenje jeftinih bungalova uz par izmena. Izdvojeno kupatilo po zimi ne ide nikako. Pitanje je i koliko su zaista mobilni sa onolikim staklenim površinama i čeličnim točkovima bez ikakvih amortizera. Mislim da po livadi na kojoj se nalaze ne bi mogli da se prevuku ni 50m bez oštećenja. Rđa nije problem, bar je lako ofarbati. E sad šta nama fali za ovako nešto? Pa ništa. Na pravoj lokaciji moglo sasvim lepo da funkcioniše. Problem je što ima već gomila izgrađenih vikendica koje se izdaju za malo novca tako da je pitanje koliko se isplati ulaganje u ovakav kamp.

Bas lepo Okmijun ja tebe nisam vredjala. Komentarisala sam projekat. To koliko je ko primitivan se vidi upravo po tome sto kada ne ume da odbrani svoj projekat ili ono sto mu se dopada naziva nesitomisljenike primitivcima i vredja ih.

Ja sam postavila temu pre neki dan i sta je od nje nastalo? Koliko postova se odnosilo na sam projekat??? Tako da nemoj da mi govoris o tome u sta se pretvori svaka tema.

Ne znam sta je tu lose ako se nekome ovaj projekat ne dopada. Meni lici na kokosinjac i kraj, ne dopada mi se i ima pravo da mi se ne dopada. I sta sada, ja sam odmah neobrazovana, idiot, primitivna, kockastog mozga ili sta vec zato sto sam prokomentarisla da mi se nesto ne dopada. Ne umete da prihvatite drugacije misljenje u tome je problem , nego mislite da ste vrhunske arhitekte, najpametniji, najbolji i da je vase misljenje jedino merodavno. Pa onda ogranizujte posebnu grupu sa naslovom pridruzi se samo ako si istomisljenik, svako ko misli drugacije neka se tera do djavola.

Zato se i vrti jedna te ista ekipa ljudi na forumu jer drugacije misljenje nije dobrodoslo. Razmislite malo o tome. I odakle tolika ostrascenost za projekat koji nije licno vas to mi pa tek nije jasno.

p.s. I da pojasnim ja nikoga ne pokusavam da ubedim da je moje misljenje ispravno. Jednostavno samo je misljenje i ja ga izlazem. Nikome nisam napisala da nema pojma, da je glup, da lupeta i tome slicno. Ako jesam citiraj Okimujn molim te. Izvinjavam se autoru projekta, gde goda da je, na mozda malo grubljim recima i ako sam ga uvredila a vama ovde nemam sta drugo da kazem sem da ovo nije nacin na koji se vodi diskusija o bilo kom projektu. Rad se brani kontraargumentima ne napadima.

Pogresno tumacis, cilj ovakvih tema nije nikakvo glasanje, vec obavestavanje, tj gledanje koncepta i razmisljanje da li nesto od ponudjene ideje moze biti deo nekog tvog razmisljanja, sutra, prekosutra, na bilo koji nacin, od prepisivanja do potpuno promenjenog koncepta, ili izvucenog jednog jedinog detalja.

Ili cak i nista, ali neki rif ostane, neki prelaz, pa se nekad ponovi i u nekoj tvojoj pesmi.

....

Izrazi poput "kokosinjca" i "ruzno je" su vrlo neprikladni, da ne kazem cak i nedostojni tvoje buduce diplome.

...

Naravno, bilo mi je od samoga starta jasno da je celo tvoje sabotiranje, bilo posledica neke licne uvredjenosti za jucerasnju temu, zenska cud...a recimo tu je pokazana i jos jedna kuca sa vrlo slicnim konceptom, sto nisi to gledala?

...

I da sednes da radis taj diplomski, imas nesto do sada?

...

Ili se jos premestas i ides da popijes casu vode, pa ces od ponedeljka?

....

@Benzinac

Verujem da si bio ili napusen ili pod alkoholom, jer covek zdrave pameti onako nesto ne govori. Pa ti i ne zameram.

Uglavnom ne obracaj mi se vise, i familiju mi ne pominji, jer ne pominjem ni ja tvoju. A da si covek, sad bi se javno izvinio, jer si i PM primio, a kolko vidim i pratis ovu temu. I sta ti je to uopste trebalo? Ne pade ti na pamet da ces mozda nekoga time povrediti? I to mozda vrlo ozbiljno? Izmeri svoje reci, pre nego ih izgovoris, nekad mogu imati vrlo veliku tezinu.

Sa takvim stavom neces daleko dogurati u zivotu, zelim ti sve najbolje.

Pogresno tumacis, cilj ovakvih tema nije nikakvo glasanje, vec obavestavanje, tj gledanje koncepta i razmisljanje da li nesto od ponudjene ideje moze biti deo nekog tvog razmisljanja, sutra, prekosutra, na bilo koji nacin, od prepisivanja do potpuno promenjenog koncepta, ili izvucenog jednog jedinog detalja.

Ili cak i nista, ali neki rif ostane, neki prelaz, pa se nekad ponovi i u nekoj tvojoj pesmi.

....

Izrazi poput "kokosinjca" i "ruzno je" su vrlo neprikladni, da ne kazem cak i nedostojni tvoje buduce diplome.

...

Naravno, bilo mi je od samoga starta jasno da je celo tvoje sabotiranje, bilo posledica neke licne uvredjenosti za jucerasnju temu, zenska cud...a recimo tu je pokazana i jos jedna kuca sa vrlo slicnim konceptom, sto nisi to gledala?

...

I da sednes da radis taj diplomski, imas nesto do sada?

...

Ili se jos premestas i ides da popijes casu vode, pa ces od ponedeljka?

....

@Benzinac

Verujem da si bio ili napusen ili pod alkoholom, jer covek zdrave pameti onako nesto ne govori. Pa ti i ne zameram.

Uglavnom ne obracaj mi se vise, i familiju mi ne pominji, jer ne pominjem ni ja tvoju. A da si covek, sad bi se javno izvinio, jer si i PM primio, a kolko vidim i pratis ovu temu. I sta ti je to uopste trebalo? Ne pade ti na pamet da ces mozda nekoga time povrediti? I to mozda vrlo ozbiljno? Izmeri svoje reci, pre nego ih izgovoris, nekad mogu imati vrlo veliku tezinu.

Sa takvim stavom neces daleko dogurati u zivotu, zelim ti sve najbolje.

Evo i javno izvinjenje pokretacu teme, moj komentar nije bio upucen njemu, ni njegovom ocu, nego idejnom tvorcu ovih konzervi na tockovima, ko god on bio! Da ovo valja ljudi nebi pravili vikendice, ni kamp kucice od 20 000 Evra! Mozda se nekome i svidja a o ukusima ne vrijedi raspravljati!

Nemam ja tu osobinu da se ljudima svetim, niti sam uvredjena zbog jucerasnje teme. Shvatila sam da vam nije projekat tako zanimljiv kao sto je bio meni i kraj. Sigurno vas ne bih vredjala i govorila vam da ste zatucani, primitivni itd. sto ste nastavili nesto u vasem stilu a potpuno zaboravli o cemu je tema govorila. Moj komentar na tvojoj temi nema apsolutno nikakve veze sa vasim pisanijama od juce. I ja ne vidim kako sam to sabotirala tvoju temu? Tako sto sam rekla da mi se projekat ne dopada? Gde je tvoje ili misljenje bilo kog drugog zasto je projekat dobar, zbog cega ga valja pogledati itd.?

Diplomski ide sasvim ok, sve je u najboljem redu hvala sto se interesujes.