Jump to content

Pyramid House

GAF_Marija

Recommended Posts

Mislim da nije izgradjen okmijun , ali meni se svidja ovako na prvi pogled. Drugacije je u svakom slucaju.

Sto se mog diplomskog tice ah hoce li ikada doci kraj. Trebalo bi uskoro samo nesto sve sporo ide a i komp mi je vec za kantu pa onda tako malo se sve to zajedno kilavi. Taman dok se ja psihicki pripremim za kritike :).

Doduse leti je verovatno pakao pa bi trebalo da ima dobru zastitu od Sunca koju doduse na ovim fotografijama ne vidim.

Postavis ovakvu kucu pa najveci utisak bude kako je leti u njoj verovatno pakao? Postoji nesto sto se zove termo staklo sa po nekoliko slojeva i komora pa moze da ima mnogo dobre termoizolacione sposobnosti. Takodje, mozda je okrenuto ka severu pa mu sunce ne smeta, naprotiv. Mozda je cela kuca na severu pa je staklenim zidom orijentisana ka jugu da uhvati sto vise svetla.

Meni ovo odlicno izgleda osim sto ne mogu da svarim da je ovo zapravo stambeni objekat. Sto bi bila fora da je ovo neko poslao Velji na onaj konkurs. :)

Postavis ovakvu kucu pa najveci utisak bude kako je leti u njoj verovatno pakao? Postoji nesto sto se zove termo staklo sa po nekoliko slojeva i komora pa moze da ima mnogo dobre termoizolacione sposobnosti. Takodje, mozda je okrenuto ka severu pa mu sunce ne smeta, naprotiv. Mozda je cela kuca na severu pa je staklenim zidom orijentisana ka jugu da uhvati sto vise svetla.

Meni ovo odlicno izgleda osim sto ne mogu da svarim da je ovo zapravo stambeni objekat. Sto bi bila fora da je ovo neko poslao Velji na onaj konkurs. :)

Ima smisla, realno, za onaj planinski tip.

Ganga, ja sam prokomentarisala to za vrucinu kao nesto sto mi se cini da mozda moze da bude problem. Daleko od toga da mi se objekat ne svidja. To je eto jedna stvar koja mi je pala na pamet da moze da skripi. Mozda je i to fino reseno, ne znam, samo je bilo neko moje zapazanje.

Ja naravno ne mogu da uticem na to kako cete vi doziveti moje recenice u svakom slucaju ta opaska o zastiti od Sunca je vise bila pitanje nego kritika u stilu nema pojma taj sto projektuje, napravio objekat u kome se skuvas.

Bas me zanima kako je resio to pitanje, moguce i na nacin koji ti opisujes mada smatram da je to nedovoljno, da moraju postojati neki zastori ili sta vec sto stiti od prevelikog osvetljenja . Nije nam uvek potrebna tolika svetlost u objektu a zavese ne mogu da se postave niti bilo sta sto visi jer je pod kosinom. Znaci mora nesto spolja a to ovde ne vidim pa sam se zapitala kako je to resio.

Ja se nisam zezo, a ti kako oces!

....

Snimi ovo ludilo, zamisli da je neko nesto ovako uradio, msm cisto sumnjam, realno!.

http://www.behance.net/gallery/Special-Men...-House/10913389

A?

Ko dupe na nosu!

Mada, ovo je vise za stand alone artiste, cudake i sl, ne mogu da zamislim nasu porodicu u ovome, a nije bas ni za stare ljude.

Efekat zivota na visini...