Jump to content

Kuca na jezeru.

milos28164
 Share

Recommended Posts

Pozdrav,

Aj i ja da okacim nesto za promenu.

Max, Vray i Ps malo.

Za distribuciju trave sam koristio forest pro koji je poprilicno bagovit posto je iz pekabete. Ako ima neko verziju koja dobro radi za max 2009 neka podeli :rolleyes:

Scena je vezba inace.

Komentari i kritike za rendere dobrodosli:)

wgve.jpg

p5hj.jpg

Mislim da ti je zimzeleno drvece malo veliko, naspram kuce. Nisam siguran koliko prostora ima ispred garaze ali deluje veoma nezgodno za parkiranje. Mozda si mogao da ubacis neki caustics ispod ovog setalista. Trava u glavnom ne raste tako obimno kada ima dosta drveca okolo ovi cisti delovi deluju kao da je pokosen travnjak i uniformno zeleno, mozda da ubacis neko cvece cisto da razbije to zelenilo.

Ne znam sto svi po defaultu vole taj vinjeting, meni je nekako meh. Negde moze da legne ali negde nedaje nista.

Takodje, ne znam zasto ali linija koju formira vrh drveca me jako iritira.

Nadam se da sam nesto pomogao.

+

.....

Taj vigneting automatski ljudima ostaje, u VR....pa ga vecina i ne vidi i ne iskljuci.

Okaci color maping, deluje mi malo isprano i izgorelo.

Ovaj difuse glow u pokusaju je lego ko kec na tri, ne lezi.

Koja ti je ovo text za daske? dobra je, ako mozes makar link na PM ili celu. arroway?

ova stena ti je bzbzve, ako nemas hi poli, ovo lo poli ne turaj u prvi kadar.

Ograda nije dobra, suplja.

Voda je bas dobra.

Kuca....vidi se da je izmisljena, bolje uzmi ref neki, koji bilo.

Eto tako....dobro jutro!

Meni se generalno svidja rad. Ono ima malih tu i tamo nelogicnosti ali one nisu iz svere 3D.

Usred cetinarske sume imas listopadno drvece koje nemoze da raste u tamnim sumama. Ona vrata za garazu vode u jezero, neverujem da iko moze tamo da se uparkira. Ako je ovo privatna kuca sta ce onda one klupe iz parka tamo, bolje da si stavio neki suncobran i sto. Takodje vinjeting ti je cudan, ne kazem ja da on ne treaba da bude tu samo je nekako prejak to jest ima prejake ivice. Moze ta jacina ali da ima vec falloff.

Sto se tice 3D jednio ti one stene u vodi lose, nemora da bude high poly ali teksture i materijali moraju da se odrade mnogo bolje.

Nije lose nije lose.. drugi su napisali sve relevantne kritike uglavnom.

Sto se tice forestpro-a... nazalost, bagovito je sve to jako s krekovanim verzijama (glavni bag gde napravis shumu i svo zelenilo, snimis scenu, ucitas ponovo.. forest objekat se pretvorio u jednu tacku ).

Jedini workaround koji sam nasao na netu je sledece (nisam probao ali na papiru deluje kao da bi moglo da funkcionise)

1) Set a very high value to Display->Max.faces.

2) Set Display->Viewport to Mesh.

3) Collapse Forest to an editable mesh.

4) Attach all elements together and create the proxy.

Nije lose nije lose.. drugi su napisali sve relevantne kritike uglavnom.

Sto se tice forestpro-a... nazalost, bagovito je sve to jako s krekovanim verzijama (glavni bag gde napravis shumu i svo zelenilo, snimis scenu, ucitas ponovo.. forest objekat se pretvorio u jednu tacku ).

Jedini workaround koji sam nasao na netu je sledece (nisam probao ali na papiru deluje kao da bi moglo da funkcionise)

Ja sam probao nesto slicno, moguce je. Samo jednom sam testirao Forest i odustao. Meni su problem pravili materijali koji izgleda ne rade kako treba ako je gama na 2.2. Odjednom scena poludi sve postane sprženo bijelo i ne postoji mogucnost da se exposure iskontrolise. Ovaj problem mi se javi uvijek nakon sto pokusam izmjeniti bilo koji od zadatih Forest materijala na nekom objektu u sceni...

Jedino rjesenje je ostale modele (sve osim foresta) prebaciti u novu scenu.

Zato sam odustao....

• 2 weeks later...

Hvala svima na odgovorima i pomoci.

Skinuo sam fotku sa neta pa po njoj modelovao... a jes stvarno se cini da je onde ne moguce uparkirati auto:)

Sto se tice forest pro-a i nestajanje geometrije uspeo sam to da resim posto sam na nekom forumu procitao da treba da se promeni ime kompu na nesto jednostavno i kratko, tipa XYZ i da ne sme da budu sadrzane u nazivu brojke... i to je stvarno resilo problem ALI, uvek to ali... onda su poceli da se javljaju problemi prilikom renderovanja i max je poceo da puca... bilo kako bilo... batalio sam forest pro... samo problemi sa njime...

Sta vi koristite za distribuciju?

Advanced painter je dobar ali ako hocu da recimo "potravnim" neku vecu povrsinu to traje vecnost i pritom koliko god da je dense proxi po povrsini...uvek se desi da neki deo ostane bez trave...

Stenu sam radio sa push-pull i da, lose je jako ispalo...drugacije cu da je uradim.

Kad sam vec ovde zapoceo temu da ne otvaram sad novu dal moze pomoc oko vray displacementa?

Geometrija modela je cista pa ipak kad se renderuje model sa vray displ. dolazi do malih pukotina na edgevima poligona... ne svim...ali ponegde. Koristim 2d mapping, stiklirao sam tight bounds, isto se desava i sa 3d mappingom kad je cekiran

keep continuity iako se ovaj 3d koristi samo kad imam proceduralne mape... Pokusao sam da prebacim sve poligone u jednu smoothing grupu, nije pomoglo... Isto se desava i sa maxovim displ.

Probao sam da stavim obican plejn i na njega istu mapu ista podesavanja i vray displ. je radio ok... dakle verovatno je nesto do mesha... neka ideja?

Evo i slike problema.

Hvala.

dbfm.jpg

TRAVA> Zoca diler iliti MULTISCATTER, tj iGrass u paketu sa multiscatterom.

...

Jedina solucija sada, vr displace u verzijama 2.xx.xx ne radi vise uopste kako treba.

I nikakva tu pomoc ne pali, jednostavno puca pa puca!

Probao sam 1000x varijanti sa ovim onim, ne vredi jednostavno, a nekad si mogao sa vr displace da potravnis citava brda i doline. od 2.xx.xx samo puca.

....

PS - ona trava na linku na PM, sa onim kucicama, je radjena sa multiscatterom, npr.