Jump to content

Cad isprekidane linije da konvertujem u telo,jel ima nade

baobab
 Share

Recommended Posts

Pozdrav,

Pokusavam da dokucim kako de CAD linije koje su hidden pretvorim u telo ne bi li ih zalepio na ulicu u Maxovom modelu i time predstavio prevce na ulici.Nesto brljam sa Corelom,ali jedino am uspeo da napravim mapu koja je bas teska i ima mnoho mb/ta.Kad uvezem CAD u max ne ostanu mi linijice isprekidane naravno.Jel ima neka finta???

Tnx

Pozdrav,

Pokusavam da dokucim kako de CAD linije koje su hidden pretvorim u telo ne bi li ih zalepio na ulicu u Maxovom modelu i time predstavio prevce na ulici.Nesto brljam sa Corelom,ali jedino am uspeo da napravim mapu koja je bas teska i ima mnoho mb/ta.Kad uvezem CAD u max ne ostanu mi linijice isprekidane naravno.Jel ima neka finta???

Tnx

Ups sorry..evo slike

post-12616-1379585110_thumb.jpg

Samo da napravis texturu, msm da to sto ti hoces je na granici cuda, ne moze taj isprekidani da postane poliline, mozda samo sa nekim corelom ili AI, koji bi to POGRESNO procitao, da uspes, ili iz ACADa, print to PDF neki veci format, i rucno poslazes asfalt, ispod, i dobijes texturu koju posle samo pljucnes, legalno, tako kako si zamislio, je skoro nemoguce, a voleo bi i ja da vidim da moze.

....

a zar ne bi trebala srednja da bude puna? hm, nije to ovo radio sabracajac, al nebitno...

Samo da napravis texturu, msm da to sto ti hoces je na granici cuda, ne moze taj isprekidani da postane poliline, mozda samo sa nekim corelom ili AI, koji bi to POGRESNO procitao, da uspes, ili iz ACADa, print to PDF neki veci format, i rucno poslazes asfalt, ispod, i dobijes texturu koju posle samo pljucnes, legalno, tako kako si zamislio, je skoro nemoguce, a voleo bi i ja da vidim da moze.

....

a zar ne bi trebala srednja da bude puna? hm, nije to ovo radio sabracajac, al nebitno...

Pa bice srednja puna,nije ovo gotovo i dalje,to cu na kraju da korigujem...A to za PDF..pa to sam i uradio ali nesto sve mislim da ne bude teska ta textura kad se bude rendalo...Sve u svemu TNX ,nije da sam zapeo da mora ali samo pitam...kazem ne znam ni sam pa da se konsultujem...Probacu texturom,pa sta bude

Ma de teska, nije ovo vise PIII, slobodno....nekad imam texture i po 6000x3000 i nije frka, slobodno tako radi.

....

al bilo bi dobro nekako provaliti, ako je ikako moguce ovo sto si u pocetku pitao, nekad bas treba

Pa jeste,ne mogu da se setim ali vec mi je trebalo za nesto davno....a nisam mogao texturom...Sigurno ima neka finta,ako provalim kako javljam.Tnx

Mislim, ne bavim se auto-cad-om ni prenosom iz njega u Max, ali po meni je prilično poražavajuće da poslije ovoliko verzija Auto-cad-a i Maxa prenos izprekidanih linija zahtjeva vudu magiju, tumbanje u Adobe illustrator, vraćanje, skaliranje... pa majku mu zar Autodesk nije uspio da to riješi poslije ovoliko godina...

Mislim, ne bavim se auto-cad-om ni prenosom iz njega u Max, ali po meni je prilično poražavajuće da poslije ovoliko verzija Auto-cad-a i Maxa prenos izprekidanih linija zahtjeva vudu magiju, tumbanje u Adobe illustrator, vraćanje, skaliranje... pa majku mu zar Autodesk nije uspio da to riješi poslije ovoliko godina...

Pa zato sto je Auto CAD program za tehnicko crtanje (prvenstveno bio namenjen) i nikom normalnom ne bi palo na pamet da crtice na isprekidanoj liniji upotrebi kao sam objekat i to jos kao objekat ciju tacnu dimenziju ne znas. E sad, ta isprekidana linija jaaaako lici na isprekidane linije na putu pa bi mogla da se upotrebi bez obzira sto bi bilo koji inzenjer saobracajac dobio fras i kolaps nervnog sastava, jel, ko **be i standarde i prave dimenzije tih linija... Jbg, zalicilo

Nego, ja sam se upustio u citavu pricu jer mi je bilo interesantno da izbunarim da li je moguce da se to izvede. Licno, linije na putu bi radio sa nekim array ili slicno, a ima i skripta koja bas to radi perfektno, bas kako bi i trebalo da bidne :)

Potrazite ovde skriptu rdg::dashed [2]. Jednostavna za upotrebu, onako "iz prve".. .samo posle skripte nalepite (ili konvertujte) Editable Poly.