Jump to content

Game Model - Character, Astrounaut

Abishai
 Share

Recommended Posts

Evo nesto sto sam radio ovog leta. Ja sam bio "odgovoran" za glavnog karaktera, njegov alat, pusku i par textura za armor brodova (od kojih gradite sve ovo) i bio sam obucavao malo njihovog artista dok sam bio tamo.

Astronaut ima ukupno (bez alata itd) 11.910 trouglova. Sve texture su hand painted. 3ds Max, ZBrush i Photoshop. Za alat i pusku sam koristio samo Max i PS.

High Poly

CharacterKeenSWHweb.jpg

Low Poly Wire

AstronautGameReadyModel_Wire.jpg

Final. Isao je u 7 boja, ovde sam prikazao samo dve. Inace mi je ovde ostala stara textura pa nedostaje na metalnim drzacima iznad grudi, crno je, ali to je sredjeno :).

AstronautGameReadyModelGray.jpg

AstronautGameReadyModelRed.jpg

Astrounat Rifle

AstrounatRifle_web.jpg

Astrounat Tools. Ovaj najmanji je cini mi se oko 400-500 tris, ovi veci su oko 2000 tris. Takodje crtane texture. Sva tri alata dele istu texturu.

Astrounaut_toolsWEB.jpg

Oni su promenili na njemu kozu da je crna/siva, ja sam je uradio kao braon u originalu sto se vidi na slikama.

Ostatak http://www.spaceengineersgame.com/

Zaboravih.

Od textura su isle Diffuse, Specular, Normal i Emissive

Inace njima se nesto sjebao specular i ne znam da li je taj lik tamo to uspeo da sredi, po onim video snimcima (s' obzirom da nisam tamo u officu) rekao bih da nije sredjeno.

I ovo su (osim high polia) screenshotovi iz viewporta.

Za karaktera su radjene 4096x4096, sada nisam siguran na koliko su smanjene, moguce na 2048x2048. Puska je cini mi se trenutno oko 1024x1024 (pisem ovako zato jer sam ovo zavrsio jos pre izvesnog vremena, nego sam sada dobio dozvolu da pokazem, pa da ne palim fajlove :)). A alat je ovde ja mislim u originalu 4096x4096, s' tim sto sva tri dele istu texturu, kada bi bile pojedinace, na 1024x1024 bi izgledali pa (skoro) identicno.

Btw, puska je prvobitno imala tipa 1100-1200 trouglova, ali mi je trazeno da i ovi sitni srafovi budu u modelu.

Upravo. Nisam oko 11-12 godina, mada uzeo sam pre izvesnog vremena, jedino sto slabo sviram, ovih dana sam kao jos i zaredjao, ali i to se sve svodi "za svoju dusu", inace da... nekada je bio samo Yngwie :)

Topic

Bilo je jos par textura radjenih, ali nisam zakacio, jer su bukvalno samo texture, posto su se modeli iz kojih se gradi obican plane. (ovo je kao napredniji minecraft, taj fazon)

Offtopic:

.... inace da... nekada je bio samo Yngwie :) ....

Neo-klasika i Strat. Iznenadio bih se da si rekao da se nisi bar nekad, bar malo, ložio na spomenutog.

Ja nisam nikad naginjao na tu stranu. Voleo bih da mogu to da odsviram, i onda svejedno da to ne sviram. Nekako ne leži mom mentalnom sklopu (poštujem, ail, nisam to ja ... što bi se reklo). Nisam ni ja svirao iole ozbiljno jedno šes'-sedam godina, ali ovo, i ovako, ne bih umeo da odsviram ni u svojim boljim danima. Imaju ljudi sa anglosaksonskog govornog područja jedan lep izraz za ovakve kao što sam ja - hack. :D

On-topic:

Počeeo sam nešto ponovo da se ložim na Mudbox u skorije vreme (pitaj Svetog Peru iz kog razloga), pa mi je nekako drago da vidim ovakve radove. Osnove sam za par sati, naučio još davno, ali nikad ništa nisam ozbiljno radio (a, i nemam talenta za likovne umetnosti, niti imam grafičku tablu, tako da ni to ne pomaže :D).

Dobro izgleda, ova siva varijanta mi je bolja. Predpostavljam da si radio u maxu+ detalje u nekom vajarskom programu. Kako si texturiao, direktno u fotosopu ili ZB, mudbox, u cemu si izvlacio normal mape.

PS. alat je dobro uradjen, samo deluje mnogo ovozemaljski.... voleo bi da vidim kako bi se proveo onaj ko bi pokusao da u bestezinskom stanju koristi bor masinu ili brusilicu :lol:

tenk ju :)

@alekba

Imas u prvom postu uglavnom sve navedeno, a sto se tice ostalog, evo :):

- Sto se tice texturisanja, texturisao sam ga samo u Photoshopu, "kroz 2D" sve.

-U maxu sam radio najvise, npr cizme su cele odradjenje u max-u i jos neke stvari, helm, baterijske lampe na njemu, jet itd. Hteo sam da dodam jos par detalja preko zb-a na okovratniku (on je takodje samo max), ali je na kraju tako ostalo, bez njih. Dok je ostatak base mesh u max-u, pa zatim detalji u zbrushu, telo, rukavice, ove torbice, backpack.(inace dosta jos uvek radim "old school", poligoni i te fore :D).

- Sto se tice alata, njih sam jedino odradio skoro skroz po konceptu (95%) i oni su skroz u Max-u radjeni kao i puska i high poly i low poly. Dok je astronaut menjan malo + sam ja morao da razradjujem detalje itd, jer je koncept koji sam dobio bio bas bas jednostavan, bukvalno u 4 boje i vise samo kao neka forma i to je to, nista razradjeno. Inace cela ideja je da bude "sto realnije" sve, verovatno su zato donekle ovakav alata uradili.

- Pusku sam "izdizajnirao" 90%, skoro celu sam ja radio, jer sam dobio samo side view forme/sketcha i to je to, sve crno...

- Normal mape sam izvlacio u max-u. Ali moracu da vidim za jos neku opciju, posto nisam bas zadovoljan kako max izvlaci normal mape, postoje neke gluposti itd. Takodje AO sam izvukao u max-u, ali nisam i cavity, nego samo najosnovniji AO, trebao sam i drugo i to je to, ostatak paintovanje u photoshopu.

Ah da, zaboravio sam da napisem, a to nisam prikazao, back pack se sastoji iz 3 dela i gornji i donji deo se mogu skinuti i zatim ostaje samo srednjisnji deo, koji je odradjen kao zaseban deo, takodje ove torbice iznad kolena se mogu skinuti. Ti delovi su removable :), ne vidi se na screenshotovima, a ja nisam napravio screenove bez njih, trebao bih mozda.

ps Evo test normal mapa na backpacku dok je trajala izrada, grebovano direktno iz viewport-a:

@riddler, hvala drago mi je da ti svidelo

@Inner, thx

Ne, cesi su u pitanju. KeenSWH. Inace radio sam vec tamo (i ziveo malo) 2011, pa su me ove godine kontaktirali ponovo. A obucavao sam im artista koji je tamo sada, pozvan sam bio. On je inace radio valjda kao level designer, radi i 3D, ali neke stvari jos usavrsava.

Radili su inace u tom timu jedno vreme bas bas kvalitetni ljudi. Ja i Sloba kada smo bili tada 2011, pola tima su bili momci koji su radili na Mafiji II i jos nekim slicnim naslovima, imali su i iskustva i znanja.

Ne znam zasto mi tvoj komentar zvuci ironicno "oh stoooo jeeee leeeepoooo" :D. Slobodno mogu i kritike, jeste da prepravki nema, to je to i glavni "koncept" je postojao, ali ono, nije savrseno :). Ja sam zadovoljan samim modelom i brojem trouglova. Neke stvari uvek mogu bolje, naravno.

Prva kritika koja je pala (mada naravno, nisam hteo da se mesam s' obzirom da sam dobio koncept, samo bih sebi napravio jos posla) je bila od caleta kada je usao u office dok sam radio brusilicu i kao... "e... pa to nije dobro, to ne moze tako zbog toga, toga, toga i toga" :D. Ali drzao sam se koncepta do kraja! :)

Hvala :)

Kacim ovoliko slika i texturu sam postavio kako izgleda, video itd. najvise zbog ljudi koji mozda tek krecu ili ih jednostavno interesuje kako to sve funkcionise :), tako da slobodno pitajte sta i kako.

Ah da... retop nekih delova (za koje je bio potreban) sam radio u 3D Coat-u.

Pa da, niko ne ume da te upropasti ko roditelji :D Inace ne, nije bilo ironije, nego se svaki put setim bubnjara koji kad vidi nesto lepo ispusti taj nekako debilan, blago ushiceni otegnuti komentar. Izvini jbg, bio si svedok direktnog prenosa iz glave :D Inace sto se tice Ceha, pa ovo je (vi ste?) ekipa koja je radila Miner Wars. Secam se da je neko ovde svojevremeno trazio ljude koji bi se preselili i tamo radili na projektu. Vreme ide i sve vise se pitam da li ce se ikad i ovde otvoriti neki gaming studio (ne mislim na slot i p&c/hidden objects igre), posto smo izgleda poslednje prkno svemira koje to nema.

Haha :D, ma nema frke cak i da je bilo obrnuto :D.

Jeste, to smo "mi" :). Inace ja i Sloba smo bili iz Srbije koji su otisli tamo tada i radili na Miner Warsu, ja sam bio kacio neka oruzija sto sam radio i cinematik, ustvair samo making off, nikako da postavim ceo cinematik, a vec zastareva, proslo je 2 godine :(

Kako kod nas stoje stvari, ne znam :(, cuo sam da neki momci rade nesto malo zesce, ali to je to, ostatak su sitnije igre.