Jump to content
alekba

svasta nesto

Recommended Posts

U stvari to je VW "GOLO" :)

Kada se model pojavio u pekabeti izazavao je maliu pometnju.... OP je nazvao auto Golo, sto moze da prodje jel'te, ali ondak su neki primetili da to nije Golf, a ni Polo, Bora.

Folksvaginina podruznica u Ardjentini pravi taj model exkluzivno za trziste jusno od USA. Tako da nije ni cudo sto je jako malo ljudi i culo za taj model. Odokativno to je malo manja, siromasnija verzija Golfa... tako nekako.

Sam model je cudan, nije konfekcijska komercijala, a svakako nije ni ripovan iz neke igre. Najverovatnije je pravljen za promo svrhe, a onda ga je neka dobra dusa pustila u svet.

... hmm, znas tu ima nesto cudno, model nije isti + na ovome su farovi fotosopovani, ko'ko mi sa cini sa moje vrljave oci. Model koji ja imam je puna geometrija....

nebitno, i drugi put bez saputanja iz klupe ^_^

ima Vw neke modele koji su za lokalna trzista. VW Santana u Kini ili VW Gol u Brazilu a i VW Bora iz Argentine je drukciji u odnosu na ostatak sveta

he, he, kad se setim..... neki su se bili stvarno uskopistili, postavljeli slike modela i golfa uporedo, crtali po slikama da ukazu na razlike.... "neprecizan model, zasto nije koristio reference" i tako te stvari :D

Onda se javilo par Argentinaca i pojasnilo stvari, sto se mene tice kad bih ga video na ulici mislio bih da je to Golf sa slovnom greskom. Verovatno VW nije jedina firma koja prilagodjava automobile trzistu... urbana legenda kaze da je Mercedes u aute za nase trziste ugradjivao bolje ( skuplje ) amortizere i kvalitenije filtere za gorivo ( itd. ).... racunajuci na uslove kod nas <_<

taj Gol je najprodavaniji auto u juznoj americi poslednjih 30 godina, nasledio je Bubu

Ja mislim da VW po juznoj americi prodaje proizvodne trake za vozila koja VW napusta i onda oni to proizvode godinama nakon toga.

Istina, ali buba je u Argentini proizvodjena godinama i onda izvozena sirom sveta... pa i u Njemacku.

Jedan od Argentinaca koji se javio je bio malo "strucniji" po pitanju automobila, opisao je auto sa prakticne strane, kao neko ko je vozio-koristio i Golf i Gol, nista posebno, negde su ustinuli, negde dodali, sve u svemu obican auto.

verovatno nebitno, al' ne treba zaboraviti dugu "srdacnu, prijateljsku & bratsku" saradnju Ardjentinskog naroda i Djermana koja vuce poreklo jos od tridesetih godina... kad se onaj Kancelar setio da tamo moze da razvija vojnu industriju sto mu je bilo zabranjeto u evropi....

buba se nije proizvodila u Argentini nego u Brazilu.

Kako je krajem 60-tih i pocetkom 70-tih potraznja za bubom u evropi opala VW je proizvodnju poslao u Brazil (pravila se i u Meksiku, Aziji...) gde se buba proizvodila do 2003 godine i u Brazilu je napravljeno skoro 3.5miliona buba. Odatle su prodavali manje serije za entuzijaste u Evropi i Americi ali je primarno trziste bila juzna amerika zbog potrebe za jevtinim automibilima.

A u Argentini VW i nije pravio nesto mnogo...VW Fox je tamo pravljen a VW bora je pravljen u Meksiku (bar sto se juzne amerike tice)

nije mi dobro... nesto mi se slosilo... idem da privijem jedno-dva ladna pa da nunam -_-

http://i.imgur.com/20JCaxh.jpg

PS. @xavier... uh, pa lepo ja kazem da nemam pojma o atuima... bar sam bolji od jednog ortaka koji je tamo nekih... hteo da ode u Brazil, godinu i jace dana je ucio Spanski :mrgreen:

... tja

zavrsio sam... kako tako, imam problema sa tablom, pa sam reinstaliro sistem ( nekolke pute :puke: ), tako da sam obradu radio u Affinity photo ( brez table <_< )....

Program mi je onako..... dobra stvar je sto moze da obradjuje exr u lejerima, losa strana mu je sto se bas ne snalazim, no dobro za prvi put ovako, mnoge stvari nisu ispale onako kao sto sam hteo.

https://www.artstation.com/artwork/l5OKJ

Ma nema UV. Ponegde sam koristio triplanar, ostalo su samo klasicne projekcije. Export iz Moi3D kao iges direkt u Kejsot.

Verovatno je polikaunt poveliki :D

Ponekad je tako brze, a rezultat je gotovo isti. Pogotovo se isplati za ovakvo nesto.... kao neki product shoot ;)

Uostalom sta fali ovome

http://mographplus.com/wp-content/uploads/...e_Finish_CC.jpg

http://mographplus.com/wp-content/uploads/...rd_worn-out.jpg

http://mographplus.com/wp-content/uploads/...rn-out_dark.jpg

A moze i mnogo bolje. Znaci direktno Hi-Poly, bez unvrapa, bez akanja sa paiterom, 3DC. Zrtvuje se potpuna kontrola nad rezultatom, ali boze moj. Sto bi rekli APP ( Ako Prodje, Prodje ).

jos malo Blendera... ma razmazio sam se... kad sam video da je tom ..... trebalo citavih 19 min. da renderuje nesto ( sa medium high podesavanjima 😏 ).

ttrava_scater 1a.jpg

Stene 2.jpg

sfera niis.jpg