Jump to content

KONFIGURACIJA ZA PC ZA 3D MODELING I ANIMACIJU

buco
 Share

Recommended Posts

Haswell je presmesan :D

Cika Corbel ce raditi scalping, a to ne preporucujem svakome :)

I will be overclocking the 4770k to about 4.0 – 4.3GHz to squeeze out a bit more power. Haswell CPUs are notorious for crappy temperatures even at stock speed, so I will try delidding it and using a better thermal paste than the one that comes from factory

*** This voids the warranty, so it’s not recommended. Try at your own risk! ***

.... Ono sto je mozda mali problem kod ovih vecih coolera je to sto su oni dosta veliki, znam da kad sam kupovao moj comp, cooler koji sam prvobitno hteo je iso sa obe strane preko RAMa, skroz ga prekrivao. Dosta zeznuto kada trebas da menjas ili dodajes RAM memoriju ....

Nije baš mali problem, nego je, kao što si i sam rekao, ipak dosta zenznuto. :)

(Za one koji bi da koriste sva četiri memorijska slota.)

Evo, recimo kod mene ....

http://i1116.photobucket.com/albums/k577/O...zpsfcca8d6d.jpg

Tačno tako kako izgleda na slici, tako je i u praksi, sa "donje" strane kada bi neko hteo da ubode memorijski modul u taj prvi slot do kulera. Srećom, još uvek mi ne treba 32 Giga RAM-a, ali nikad se ne zna ..... za godinu, dve (možda već prekosutra) .....

Inače, ovaj Noctua kuler je kupljen pre skoro pet godina i bio je prilično skup. Ali kada mi je zatrebao komplet za montiranje na socket 1155, samo sam im bacio mail, i za otprilike četiri dana mi je stigao paket. Doživotna podrška za nova podnožja.