Jump to content
Sign in to follow this  
stefkoss

Kako biti precizniji u photoshopu

Recommended Posts

Imam windows 7 64 bit i photoshop cs6.

Zelim da naucim da crtam nesto u ovom stilu:

Medjutim nisam precizan toliko,uvjek mi pobjegne ruka i bas ispadne nikako,kako da budem precizniji sa crtanjem u photoshopu?

zaboravi mis. ozbiljno. Ne znam odakle ti ta ideja, cak i sa tablom koja nema osetljivost na pritisak neces daleko stici. Ako ti je Wacom preskup Genius pravi table koje mogu da veoma dobro posluze.

Ne,nego zelim da budem precizniji sa misem na PC,ali nikako da naucim, pomoc?

Aha, znači taj problem. Nije nemoguće, ali ti treba neki dobar, precizan miš koji istovremeno ima i malo naprednije opcije u vidu dodatnih dugmića kojima može da se dodeli funkcija da "uspore" pomeranje miša. Time bi imao mogućnost da povremeno radiš širim pokretima rukom i da samim tim budeš precizniji, čak i na dužim potezima. Takvi miševi su često teži i može početi da boli ruka od previše preširokih poteza.

Da, probao, nisam slučajno savetovao ovo gore.

Hvala na pažnji.

imam neki mis sa dodatnim dugmicima,sad ostaje kako da to podesim u opcijama,pa ako moze da mi neko kaze kako i koje sve opcije da podesim.

Moze li da ipad bude dobar u dizajnu?

Batali priču, lepo ti rekoše nekoliko puta - nabavi grafičku tablu. Onaj video koji si postavio, zaista misliš da je crtao mišem?

imam neki mis sa dodatnim dugmicima,sad ostaje kako da to podesim u opcijama,pa ako moze da mi neko kaze kako i koje sve opcije da podesim.

To moraš da proveriš u opcijama originalnog drajvera, ako ti je isporučen da mišem. Miš koji sam ja probao, probao sam davno još dok je uz svaki ozbiljniji miš dolazio CD sa drajverom. To usporavanje sam instalirao jer mi ser učinilo kao dobar fazon, brzo odustao i na dva dodatna tastera stavio mali zoom prozor i Page Down. Za tvoj primerak moraš sam malo da se zainteresuješ da vidiš da li, šta i koliko može.

Moze li da ipad bude dobar u dizajnu?

Ponekad da, a ponekad ne.

Pitanje je malko neodređeno.

voleo bih da vidim nesto radjeno misem... probali su ljudi, odlicni crtaci sa rukom od granita :D al ne ide kraj price.

Wacom je najbolja firma za te stvari ali su papreno skupi. Pri kupovini obrati paznju da tabla poseduje osetljivost na pritisak. Takodje je bitna i velicina table, iako se vecinom koristi sredina table, velika tabla nije nepotrebni luksuz, postoji cela nauka iza toga :lol: da ne duzim, stvar licnih preferenci i crtackog stila ( ako ga imas ). Od ostalih firmi ti preporucujem Genius, ja imam njihovu 9x12 tablu i jedina mana su budjavi drajveri za Win7 64 bit. mada sad imaju novi model o kome ne znam nista, ali za te pare best by.

http://www.itsvet.com/proizvod/genius-pens..._tablets/41/132

Wacom je najbolja firma za te stvari ali su papreno skupi. Pri kupovini obrati paznju da tabla poseduje osetljivost na pritisak. Takodje je bitna i velicina table, iako se vecinom koristi sredina table, velika tabla nije nepotrebni luksuz, postoji cela nauka iza toga :lol: da ne duzim, stvar licnih preferenci i crtackog stila ( ako ga imas ). Od ostalih firmi ti preporucujem Genius, ja imam njihovu 9x12 tablu i jedina mana su budjavi drajveri za Win7 64 bit. mada sad imaju novi model o kome ne znam nista, ali za te pare best by.

http://www.itsvet.com/proizvod/genius-pens..._tablets/41/132

Dali si pa razmisljao da kontaktiras genius firmu oko toga pa mozda cak i to srede?

Najbitniji deo graficke table su drajveri i softverska podrska. Odatle i prednost wacom-a nad svim ostalim proizvodjacima

@ stefkoss, ne budi smesan bitange su zadnji drajver napravile za moj model 2009.... I nije samo to u pitanju, vecina programa u saradnji sa Wacomom ima posebnu podrsku za njihove table.

- Samo, svi mi znamo da Bentli, Rols ... daju dozivotni garanciju, da se ne kvare i tako to, al ljudi ipak kupuju polovne yugice :lol: Hocu reci za 150 yura mogu da biram neku Wacom tablu ko" postanska marka ili tablu velicine koja mi odgovara.

@ henrik intios L mu dojde oko 500 Yura, meni je to preskupo.

Jedino Genius Gpen modeli cini mi se oko 5000 dinara (oni easypen su djubre probao sam ih), ili Wacom Bamboo od 7-8000 koliko li je. Oba resenja su dobra. Jeftinije od toga a da radi kako treba, ne mere.

@ henrik intios L mu dojde oko 500 Yura, meni je to preskupo.

Pa onda napišeš Wacom Intuos L je preskup (tebi), ne cela Wacom paleta.

evo pisem :)

Wacom zahvaljujuci svom skoro pa monopolskom polozaju drzi cene barem 30% vece. To nisu moje reci, smo prepisujem ono sto sam dosta puta procitao na netu. Gledao sam ljude, strance, amere, koji strava rade i samo mogu da sanjaju o sinteku, i za njh je par kila dolara previse... Bambo serija moze da posluzi, narocito fotografima i ljudima sa skromnijim zahtevima, onima koji rade vektorski ili prosto specificnim nacinom crtanja ( ovde se o crtanju radi ), za ostale tu je intios. Velicina table je bitna, proguglaj, u slucaju da nisi crtac. Doduse znam jednog lika koji je prodao intios M i kupio S, jos kaze da mu je i to veliko :P ali to je jedan covek.

Moja tabla je Genius Pen Sketch, ta serija im je dobra.

Moram da se suprotstavim misljenju da je velicina table najbitnija. Jeste bitna, ali ne najbitnija. Iz licnog iskustva znam da mi vise odgovara za koriscenje A5 velicina nego A4 (na primer). Ali isto tako znam da mi jos vise odgovara osetljivost i brzina bilo koje wacom table u odnosu na bilo koju genius/trust/whatever.