Jump to content

Flare...

pis
 Share

Recommended Posts

• Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako bre dobijete ovoliko zvezda, ja to ne videh odavno, nesto ni sunca bas nema poslednjih meseci.

A ono iznad glave vanzemaljci probijaju svetlosni zid ili je kometa u pitanju, ili je refleksija zbog frizure?

U stvari kad razmislim kompletno flerovanje se i javilo zbog frizure modela na slici....... :D

Šta da vam kažem - objektiv krivi prostor vreme i tamnu materiju čini svetlom!

Prednje sočivo ovog objektiva je prilično ispupčeno i veliko, a u poziciji zuma na 14mm i dosta istureno.

Svetlo (obična sijalica) na ovom snimku je dolazilo sa leve strane na jedno 10 sati od aparata (vidi senku čoveka), tako da je trik u tome. Kada sam napravio probni snimak ovog kadra ni ja nisam mogao da verujem kakve duhove vidim. Radim sa ovim objektivom četri godine i znam da fleruje, ali ovo do sada nisam video.

@simazoran - Kako da zvezda? Lako! Odeš van gradskih svetala daleko od svetlosnog zagađenja i eto zvezda! Veliki ISO, duga ekspozicija, mala blenda i zvezde sa neba se presele na karticu.

A za frizuru si me iskreno nasmejao, model na slici sam ja!

Nikon 14-24 fleruje, ali fler master u mojoj kolekciji je zelena HOYA na 24-70! Aparat je bio D200.

zDuhovi.jpg

Duhovi u objektivu mogu biti jako interesantni...

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jel u ovoj temi flare treba da bude feature ili bug? :D Mislim, jel kad se kaze npr. vidjao sam i gore to znaci da je taj flare sranje u odnosu na to koliko boljih ima, ili kad kazes "uzasno je" da li to znaci da je ustvari extra? :D

:D dobro pitanje. ovisi tko gleda :D

The Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run

Beograd / Bulevar pre Batutove / 07.10.2014 / 12:28 / 18-55 is po četiri pet nula d kanonu

peace-run.jpg

Trka Peace Run, koja je bila poznata i kao World Harmony Run od 2005. do 2012. godine, je globalna štafetna trka u kojoj svi učesnici promovišu mir, prijateljstvo i harmoniju među ljudima, predajući upaljenu baklju iz ruke u ruku.

Internacionalni timovi trkača prelaze mnoge granice i na taj način povezuju škole, ustanove, organizacije i ljude svih profesija.

Peace Run, trka koju je osnovao Šri Činmoj 1987. godine, obuhvatio je do sada preko 10 miliona ljudi iz više od 150 zemalja sveta. Tako npr. internacionalni tim u Evropi svake druge godine povezuje sve evropske zemlje na jedinstvenoj trasi dugoj 24.000km.

Objektiv za koji imam samo rjeci pokude: Tamron 18-50 f 2.8

Jesi imao zonericu? Inace, kad imas milion elemenata unutra, tesko da moz' da bude bolje. Stavise, ovaj moj je bio sasvim fin sto s flera tice. Uzak je raspon u kom se raspada. Sve ostalo na tom objektivu ne valja... Opticki je odlican :)