Jump to content

web site run

arizona
 Share

Recommended Posts

Zdravo svima / respect svim majstorima i guruima!

Napravili smo svoj prvi sajt pa bi voleo da vidimo sta je dobro a sta nije, gde gresimo a gde smo dobri... jos uvek ima puno da se uci. Inace radili smo samo PSD pa dali koderu (ako se tako kaze) uz instrukcije i rezultat je ovaj sajt: www.mojasoba.rs

Ok, shoot!

nisam guru ali mogu pogledati :D

- čist i pregledan sajt

- ne sviđa mi se logo

- kod "dobrodošli, ovo je moja soba" boje su obrnute u odnosu na logo

- small-ok-hover.png - nisam siguran oko ove ikonice, dal je dobra za meni, ipak je to (valjda) znak za čekiranje nečega

- left-menu koji je samo malo druge nijanse od pozadine, to bih nekako rešio, previše jednostavno izgleda

- Odluci se da li ces ravne ili zaobljene coskove. Nemoj da mesas bez reda i smisla

- levi/desni sidebar sa podnavigacijom - napravi neki pading, da odmaknes sve malo od ivica

- Skini "tick"-ove sa podnavigacije kao sto rejven rece

- dugme "Akcijski katalog - download" - dizajn ovog dugmeta se ne slaze ni sa cim. preovladava flat dizajn, a ovo dugme je dijametralno suprotno

- senke ti nisu konzistentne - svuda su po sredini, a na homepage slideru idu levo

Ovo je onako, na prvu loptu.

Svidja mi se kombinacija boja (ali se ni meni logo ne svidja)

Hvala ljudi, svaka vam na mestu! :)

Poradicemo na ovim sugestijama, ovo nam je sajt prvenac pa se ucimo u hodu...

Definitivno se slazem da logo bas nije dobar, logo smo dobili od klijenta a radio im ga je neki covek koji nije dizajner vec kako sam ih razumeo neki snimatelj/kamerman, ali klijentu se svideo i ostade takav...najpre se ne uklapa jer je cirilcan...

Vazno je da set vas dojica prmetili nedostatke koji nam u ovom trenutku ne bi ni pali na pamet a bilo bi mudro odkloniti ih.

Ako ima jos konstruktivnih komentara i sugestija - samo udrite! (mi nismo od onih sto se ljute zbog kritika)

Cheers!

Zbog čega je logo na ćirilici a ostatak sajta na latinici? Možda je to neka dizajnerska fora, ali meni se to baš, baš ne sviđa, ne znam, možda me takva kombinacija strašno nervira od kada sam video logo Vojvođanske banke. Ostatak je sasvim pristojan. Sviđa mi se.

Zbog čega je logo na ćirilici a ostatak sajta na latinici? Možda je to neka dizajnerska fora, ali meni se to baš, baš ne sviđa, ne znam, možda me takva kombinacija strašno nervira od kada sam video logo Vojvođanske banke. Ostatak je sasvim pristojan. Sviđa mi se.

"logo smo dobili od klijenta a radio im ga je neki covek koji nije dizajner vec kako sam ih razumeo neki snimatelj/kamerman, ali klijentu se svideo i ostade takav...najpre se ne uklapa jer je cirilcan..."

Ni ja nisam guru ali pogledah :D

Dopada mi se kombinacija boja koja je ukopljena sa logom. Takođe je i sajt sveden ali mislim da ga treba još čistiti i raditi na konzistentnosti. Već su ti napomenuli neke stvari a evo i ja ću :)

Imaš duplu navigaciju, na vrhu skraćenu verziju i ovu u sajdbaru koja broji sve artikla (i šeta se levo desno na stranicama?! tj, na home je činimi se samo sa leve strane; stavi je svuda na istu stranu). Pokušajte da reorganizujete glavnu navigaciju i ubacite sve tu makar koristeći padajući meni ili za zeru sitnija slova. Takođe ne treba bežati ni od sticky navigacije.

Čak bih i pretragu šutnuo na vrh negde. Ima dosta mesta još u headeru sajta.

Slajder sa tri slike bi trebalo da je link ka proizvodima ili stranicama ili akcijiskoj ponudi a ne da je mrtav link. Naročito zbunjuje što se polje sa tekstom oboji u tu braonkastu a nije link?! Ostavio bih ga konstantno belo ili da se boji čim mišem uđeš u polje, ovako ne razumem poentu - dođem na tekstualno polje i ništa tj ceo slajder ne reaguje.

Izbegavaj mrtve linkove imaš ih i na vthu sajta (pozovit nas i pratite nas na fb).

Polja (divižni) sa artiklima (misliim na 'Arizona sa fiokama', 'memory'...) bi trebali da su klikabilni u celosti a ne da moraš da gađaš dugme 'opširnije'. Dovoljno je da se uradi neki blagi hover efekat sa transparencijom ili opisnim tekstom koji izađe na hover...

Prevelika je slika u headeru na zasebnim stranicama artikala, sakrije se sadržaj ispod na manjim ekranima. A potrebno je i smanjiti transparenciju kod tekstualnog polja jer na šarenim stranicama postaje nečitko. Dovoljno je ja mislim 90-95%.

Font u kontakt formi treba da bude isti kao i na celom sajtu.

Ovo su sve zamerke sa praktične strane, da kažem; stvarno malo fali da sajt bude besprekoran.

Ae pozz!