Jump to content

Nikon d3100 - ulagati ili ne?

Shurbi
 Share

Recommended Posts

Imam skoro dve godine nikon d3100 sa kit objektivom i jednim 35mm fixnim. Ustekao sam malo para, ba bih uzeo sb 700 blic i 70-300 mm tamron. Razmisljao sam da je mozda bolje odmah preci na malo bolji, na primer canon 60d i onda u taj ulagati. Sta kazu iskusniji vredi li moj nikon da nabudzim a da se kasnije ne pokajem zbog toga? ja sam za 500 kupio a sad je oko 350e tako da mi ne vredi bas prodati zato bih radije zadrzao... hvala unapred na vasa misljenja, poz

imaš li neki konkretan razlog za promenu sistema?

Zbog izgleda bih presao na canon, jer mi se vise svidjaju canonovi modeli od nikonovih, iz tehnickih razloga mi je sve jedno i nikon mi odgovara jedino sto mi smeta kod nikona je fokus lampica zbog belog osvetljenja a canon ima onu malu narandzastu... odmah se privuce paznja kad slikas nocu pomocu te lampice a to mi malo smeta...

Ko što Istankov reče uputi se malo u literaturu. Sa druge strane to je solidan aparatić. Za početak ako imaš para da ulažeš u Canona bolje kupi Nikon D7000 telo jer imaš kakve-takve objektive za njega. Pa kasnije u zavisnosti od toga šta radiš napreduj u objektivima. Ako ti dizajn samo presuđuje ti nisi onda ozbiljan. Uzgred, šta fotkaš, koje motive, šta te inspiriše?

Eh ako ti je izgled bitan gledaj onda sve proizvođače. Nije Canon jedini na svijetu :)

Lampica kažeš, nije baš naj. Šta je jel to Canon razvio AF assitent lampicu na DSLR telu? Stvarno?

Znači taj kit (a ne reče nam koji) bi trebalo možda zameniti a 35 1,8 koristiti i kad stviš SB700 biće to fin aparatić!

Ko što Istankov reče uputi se malo u literaturu. Sa druge strane to je solidan aparatić. Za početak ako imaš para da ulažeš u Canona bolje kupi Nikon D7000 telo jer imaš kakve-takve objektive za njega. Pa kasnije u zavisnosti od toga šta radiš napreduj u objektivima. Ako ti dizajn samo presuđuje ti nisi onda ozbiljan. Uzgred, šta fotkaš, koje motive, šta te inspiriše?

Mnogo toga sam vec citao i ucio al naravno, nikad dosta.. do kraja zivota se uci.. Bice da cu na objektive trositi a externi blic mi je bitan jer najvise radim u klubovima, volim to sareno svetlo (lasere) da iskombinujem sa portretima, kao i samo portrete negde u prirodi. tamron SP70-300 F/4-5.6 Di VC USD hocu jer bih probao ptice da fotkam kao i avione na primer.. posle ce da padne neki makro 60 ili 90mm pa da vidim sta mi pase najbolje, tako receno zasad ispitivam sebe, nemam jos mnogo iskustva

Eh ako ti je izgled bitan gledaj onda sve proizvođače. Nije Canon jedini na svijetu :)

Lampica kažeš, nije baš naj. Šta je jel to Canon razvio AF assitent lampicu na DSLR telu? Stvarno?

Znači taj kit (a ne reče nam koji) bi trebalo možda zameniti a 35 1,8 koristiti i kad stviš SB700 biće to fin aparatić!

uzmi na primer jednu curu s kojom bi se smuvao, sve osobine ti odgovaraju, znaci sve naj naj, ali dzaba ako ti se ne svidja, jer je gledas svaki dan.

ono sa AF lampicom je mali detalj koji sam spomenuo, sta pada recimo u izgled iako to radi svoj posao savrseno, pogresno si me izgleda razumeo, neznam odakle si izvukao to da je canon razvio af lampicu ali okej. :)

obican kit 18-55mm koji vec mesecima skuplja prasinu pdkad imam 35mm 1.8.

p.s. hvala na savetu

^vec ima 35...samo ne znam koji, ali pretpostavicu da je 1.8....ma samo nastavi da furas, vredi ulagati, kad shvatis da te ogranicava, sto nece jos neko vreme, predjes na ozbiljniji model i to je to.

da naravno 1.8

aparat zasad ne ogranicava, zato sam i pitao vas jer ne bih da ulazem u nesto sta bih trebalo za godinu dana menjati, ali ste u pravu ako ne menjam sistem, ne gubim nista jer svu opremu mogu i na jacim modelima Nikona da koristim...

uzmi na primer jednu curu s kojom bi se smuvao, sve osobine ti odgovaraju, znaci sve naj naj, ali dzaba ako ti se ne svidja, jer je gledas svaki dan.

Svrha aparata nije da bude lep nego da pravi fotografije i mislim da razmisljas u pogresnom smeru. Pokusaj tom opremom koju imas da uradis sto vise. ;)

Canon da bude lepši od Nikona?!? Cccccccc, nemo' si smešan...

A sad ozbiljno, ulaži u stakla (nikonska, naravno), nabavi kasnije i nešto široko i uživaj jer ćeš sa svakim staklom imati potpuno drugačiji pogled na svet oko sebe (au ala se provalih :P ).

SB700 će ti takođe pružiti puno zadovoljstva a njegova AF lampa je od neprocenjivog značaja u mračnim situacijama (mada ni ona nije baš mnogo prijatna za one preko puta aparata ali boli te uvo).

Eto, mislim da ti nisam odmogao a da li sam ti pomogao, jblg. ;)

uzmi na primer jednu curu s kojom bi se smuvao, sve osobine ti odgovaraju, znaci sve naj naj, ali dzaba ako ti se ne svidja, jer je gledas svaki dan...

Onda je pukneŠ AF lampom pa još pride rokneš sb700 na 1/1 i da vidiš kako ćeš joj se svideti :D

Elem, vrn' se ti čitanju, bez zezanja...

Moze to naravno da se iskljuci ali po mraku nece raditi autofokus kako treba. nema problema, nije to tako strasno, bar moze da posluzi i kao baterijska lampa kada zatreba :) uglavnom radi aparat svoj posao kako treba nema sta, dobar je taj af assist

Shrubi, aj gledaj da pises jedan post a ne na svako pitanje poseban.

A sto se tvojih komentara tice, plasim se da si krenio povresnom putanjom... Knjige knjige a ne zvona i praporci....

svakome odgovaram posebno, da bude pregledno, zao mi je sto ti se ne svidja.. okej knjige, knjige a sto ne bi moglo u medjuvremenu i praksa? aj to objasni

Nemoj pogresno shvatiti molim te ali pisanije koje cinis, ne odaje utisak poznavanja teorijskog dela fotografije, sto umanjuje tvoju mogucnost kontrolisanog dobijanja zeljenih rezultata u praksi. E sad ako volis da do svega dodjes empirijski, meni je to ok ali malo mazohisticki. Zato citaj, citaj .... :-)