Jump to content
KerimPaucina

Mačke, mačori i mačići

Recommended Posts

Ali mene stvarno zanima šta ljude toliko privlači tim stvorovima? OK, pufnaste su i mekane, ali ono... Najradije bi te videle mrtvog/mrtvu... Hoću da pitam: mačka. Šta tu ima da se voli?

Ozbiljno pitam, opet nisam u fazonu da zajebavam ili da pokrećem neki flejm. Ja sam osoba koja zaista ne kapira kako neko može da voli mačke, makar i iz daljine. Zato pitam.

zahrko je debeli...

cikul03zabodtotalni-Editmali.jpg

edit: L, moras da ih posmatras kao stvorove koji nisu sa ove planete. Elijeni... Ljudi ih cesto uporedjuju sa psima. Ali ni blizu. Drugi karakter, drugi smisao zivota, drugacija filozofija. Totalno drugo bice...

Macke su dosta cudna stvorenja. Veoma inteligente... Tesko ih je razumeti, ali kada ih skontas i prihvatis takve, itekako znaju da uzvrate.

Tripuju se, dopustaju kompromise samo ako ih i ti pravis njima, uvek su na misiji :) vole da jedu, i lencare ali uvek spremni za akciju.

Prilicno pmetne, ako pamecu ne smatramo donosenje papuce i komandu na mesto. Nije fazon ko kerovi, ne mozes biti gazda, pogotovu macori, mozes samo da budes ortak. nema dominacije :D

Ali kapiram te, imam par poznanika koji jednostavno...

Divne su sve mace! :)

@unread; Do sada to jos nisam cula da ih neki uporedjuju sa psima … ha, ha… volim kuce mnogo ali daleko su oni od macaka - macke su posebna stvorenja kao sto si napisao - sve se slazem. Dobro si rekao - pravi elijeni! :D

Moj macak komunicira sa mnom telepatski :lol: . Kada ga ne vidim znam da me ocima prati i da samo ceka na to da ga u oci pogledam pa da u njima procitam sta hoce. Ponekad ga namerno ignoriram u nadi da ce odustati da bleji u meine, ali na kraju sam ja ta koja odustane jer pocinje da zivcira sve to. To on vrlo dobro zna! Pored telesnih signala, poseduje i xy razlicitih pogleda na koje ja odmah reagujem - znam odma sta hoce. "Uvezbao me je" da mu citam zelje iz ociju i tako od mene pravi njegovu licnu sluzavku. Macke su medju svim zivotinjama najvece genije u manipuliranju. Mom macku to uspeva odlicno! Poznaje me napamet i zna kako ce me obraditi. Voli i da me zeza, da se igra sa mnom - bas tako kako kazem: macka se igra sa mnom a ne ja sa njom! :lol: Izgleda kao da sam ja za macku kucni ljubimac koji joj je uz to jos i od koristi. Ipak je oprezan, jer i ja imam svojih 5 minuta kada mi nije do sale. Imam nekoliko glasnih reci i gestikuliranja na koje on reaguje, pa kada mu npr. pokazem prstom na vrata i viknem "mars napolje", onda se on obicno podseti (ali samo na kratko) da nije on gazda i da smo "ravnopravni" kucni clanovi :lol:

@lvuleticu; ako zelis da znas sta je to sta ljudi volu na mackama, treba onda da se prihvatis jedne i da skupljas iskustva. Samo tako je moguce razumeti njihovu psihu i doziveti njihovu caroliju. :)

@KerimPaucina; tvoja maca je divna! Preporucila bi ti samo da se ne igras sa njom sa praznim rukama. Uvek imaj neku igracku, grancicu, vunu, kanap … i td…. bilo sta, sa kojom ces joj provocirati lovacki instinkt. Ako se navikne da joj lovacki nagon izazivas golim rukama, onda se neces smeti jednog dana ni po glavi pocesati a da se macka ne oseca izazvanom. :D

... a ovo je moj Jozica iz dana kada mu nije puno smetalo da ga slikam. Danas kada vidi da imam aparat u rukama, okrene se, ili zatvori oci, ili legne nepogodno ... i ja onda naravno odustanem :P

IMG_7534.jpg

Ma ne vredi ljudi, takav sam, mogu ja da se poigram sa nekom ako treba, ne mrzim ja njih, ali ih nekako ne volim previše u svojoj blizini. Mnogo se prijatnije osećam kad ih nema. Ne verujem im ni mrvicu.

Kažem, ne mrzim ih. Skoro :D

Neke su prosto neodoljive a onda se zalomi, pa dode neka koja pravi mnogo stete, nekako se da srediti sve. Nema boljeg izuma za grejanje nogu dok spavas, tolliko su smesni sa isplazenim jezikom dok zaspe u nekoj smesnoj pozi. Kada vole da se igraju npr. ulovi misa pa ti donese za nagradu, ili moj predhodni macak je znao da se pravi da je mrtav. Imao sam priliku da danima posmatram macora kako lovi bodorku na Petnickom jezeru. ....Ima dosta toga lepog da se ima ljubimac dok je covek zdrav da moze da cisti sve ostalo je dobitak. ....

Ma verujem ja vama mačkoljupcima, al ja u tu grupaciju ne mogu pa ne mogu, nemaju mi ništa simpatično. Šta ću. U stvari neka i može da mi bude simpatična, onako vizuelno, al sam uvek u fazonu "iš!", tj. idi budi simpatična nekom drugom :D

Ja sam čovek koji se lako povezuje sa pticama. Sa vrstama sa kojima je to moguće, naravno. One druge možeš da "sviđaš" jer prilaska nema.

smilie_sh_087.gif... a ja sa onim bez nogu smilie_tier_304.gif ... ali ima ljudi koji ih volu. E sad, ne razumem ni ja sta ima tu da se voli niti me zanima - necu ni da pitam, a ako me neko ipak pokusa da uveri da su zmije divne, onda je to promasaj 100% - ne volim ih i ENDE.

Mene je jedna ujela, pa mozda otud dolazi taj strah i gadjenje. :rolleyes:

Ma ne vredi ljudi, takav sam, mogu ja da se poigram sa nekom ako treba, ne mrzim ja njih, ali ih nekako ne volim previše u svojoj blizini. Mnogo se prijatnije osećam kad ih nema. Ne verujem im ni mrvicu.

Kažem, ne mrzim ih. Skoro :D

??? :mellow: a kada je to potrebno sa mackom da se poigra?

Ko kaze da mackama to treba?

I sta je to sta im ne verujes ni mrvicu? :lol:

Ja u stvari ne volim odrasle mačketine. Njih BAŠ ne volim. Mačići su OK, blentavi i jadni ko i sva deca. Matori kreteni postaju sve više zli i samoživi što su stariji. Negde kao i ljudi, ali mačke takve postaju u srednjem dobu, ne kad posenile.

Ali dobro, ne vredi da iznosim svoje argumente onima koji ih vole, kao što kod mene ne prolazi ni jedan argument mačkoljubaca :)

EDIT:

@-JO- kojoj treba? Pa npr jedna mala crna mešavina sijamke i ne znam čega, kretena ne možeš da se otkačiš, stalno ti je u krilu i prede ko traktor. Dok je ne ošajdariš, onda se malo skloni i plaši, pa te za dva sata opet smara :/

Mada mene je nakon nekoliko "intervencija" upamtila i sakrivala se od mene. Smaraj nekog drugog, dlakavi stvore...

Pa dlakava mačorčina matora iz dvorišta u starom kraju. Uselio se dasa i niko ne sme da prođe blizu njega, samo šišti i nasrće. Sad me terate da se prisećam i da vam priznam da ih baš MRZIM, a? :D

Imao je valda neka losa iskustva pa tko na taj nacin upozoruje da mu se ne priblizavate. Jadna maca :(

Macke se razlikuju u karakterima - kao i ljudska bica.

Lepa tema ima jos dosta toga za reci ali sada moram u krpe - laku noc :D

smilie_sh_087.gif... a ja sa onim bez nogu smilie_tier_304.gif ... ali ima ljudi koji ih volu. E sad, ne razumem ni ja sta ima tu da se voli niti me zanima - necu ni da pitam, a ako me neko ipak pokusa da uveri da su zmije divne, onda je to promasaj 100% - ne volim ih i ENDE.

Mene je jedna ujela, pa mozda otud dolazi taj strah i gadjenje. :rolleyes:

I mene je ujeo komsijski vucjak kad sam imala 5 godina, ali ne da se ne plasim kucica, nego ih obozavam i niko me ne moze ubediti da su macke bolje. A kad smo kod ujedanja, i par tekunice me posteno izujedalo, ali ja ih i dalje obozavam :D.

Jesu mu ovakve oči od rodjenja?

Joj :) Evo, bio sam toliko dokon da napisem zivot svoje macke u nekom od prethodnih postova

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...t&p=1223770

@KerimPaucina; tvoja maca je divna! Preporucila bi ti samo da se ne igras sa njom sa praznim rukama. Uvek imaj neku igracku, grancicu, vunu, kanap … i td…. bilo sta, sa kojom ces joj provocirati lovacki instinkt. Ako se navikne da joj lovacki nagon izazivas golim rukama, onda se neces smeti jednog dana ni po glavi pocesati a da se macka ne oseca izazvanom. :D

Ma mi smo stari jarani, nema toga kod nas :) Ona se i ne ponasa kao macka dok je u kuci. Igramo se veoma retko posto je vise u fazonu da ti se uvali u krilo i da tu spava ili da se mazi. Zapravo me iznenadi kada krene da se igra jednom u tri meseca. Lencuga, sto se i vidi po fotkama :)

I mene je ujeo komsijski vucjak kad sam imala 5 godina, ali ne da se ne plasim kucica, nego ih obozavam i niko me ne moze ubediti da su macke bolje. A kad smo kod ujedanja, i par tekunice me posteno izujedalo, ali ja ih i dalje obozavam :D.

Kakvo ubedjivanje? Sta ima tu da se ubedjuje? Da li je uopste moguce utvrditi ko je bolji? Ako je nekom macka bolja onda je to zato jer mu ta zivotinja pruza nesto sto mu odgovara a sto pas ne poseduje. To ne znaci da je zato pas losija zivotinja. Neko se odluci za psa jer od njega dobije nesto sto mu macka ne moze dati. Da li je macka zato losija zivotinja? Ja volim macke i pse ali macka mi ipak lezi vise. Kao prvo zna sama o sebi da se brine ako me dva dana nema kuci. Sa psom je to nemoguce. Macka me Inspirira - misticna je. Kod psa mi to fali; osim toga, elegantna je, cista, plemenita, samovoljna, nezavisna, ponosna, umiljata. Jos nikad nisam cula da je macka neku osobu na ulici napala i ugrizla kao sto to neki psi rade.

Tekucine obozavaju, jos vise od tebe, ruske dame :mrgreen:

E vala i mene je opasno ujeo vučjak, isto sam mali bio, i ja takođe dajem prednost psima :)

Ja sam jednom komsijskom vucjaku zabio ruku do zeluca. Komsija ga je iz momenta poslao u selo. Rece covek kad ti to mozes da uradis mnogi lopovi ce kolo voditi u mom dvoristu. Inace kuci imam tri psa i macka. Svi zive u kuci, dvoriste koriste samo da vrse nuzdu, laju i rasteravaju ptice koje taman da uslikam. Jbg.

Bez macka ne moze da funkcionise domacinstvo jer tad misevi kolo vode. I moj macak ima obicaj da plen donese kuci malo igra sa njim stoni tenis dok mu ne dosadi.

Do sada su me ujeli psi bar desetak puta, nemam uopste strah od njih. Jednom sam zavrsio u bolnicu zbog toga. Zmije postujem, paukove obozavam, ove domace ne diram u kuci ali umeju nocu da ujedu samo tako. Kad mi dosade pokupim ih poklapanjem case i izbacim napolje. Kad mi bas dosade radi usisivac.

Mačke volim, pse poštujem.

Ove prve su mi skroz simpa, samo ih ne pipam i ne držim. Razlog: toksoplazma koju mačke mogu da prenesu. Dovoljno je reći samo da je to crvić koji parazitira, između ostalog, i u ljudskom mozgu... :lol:

Tako da ću i dalje samo da fotografišem cicamace.