Jump to content

iOS7

Trunks
 Share

Recommended Posts

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ono sto se da primetiti je ogroman uticaj androida i windows phone-a. Koliko se da primetiti microsoft je svojim metroom uveo revoluciju u sferi dizajna. iOS je i dalje ipak toliko zatvoren sistem, a sve sto bi ga ucinili otvorenijim bi ga priblizilo androidu tako da je osudjen ili da opstane u ovakvom obliku ili da bude potlacen od strane androida, treceg nema.

Ono sto se da primetiti je ogroman uticaj androida i windows phone-a. Koliko se da primetiti microsoft je svojim metroom uveo revoluciju u sferi dizajna. iOS je i dalje ipak toliko zatvoren sistem, a sve sto bi ga ucinili otvorenijim bi ga priblizilo androidu tako da je osudjen ili da opstane u ovakvom obliku ili da bude potlacen od strane androida, treceg nema.

Čemu ta tvoja potreba da stalno moraš da opljuneš po bilo kom Apple proizvodu? Jel ti ribu oteo tip sa MacBook-om?

P.S. Popišam ti se na android.

Ne, ja se nisam osetio prozvanim već ste mi se popeli vas dvojica na planinu sa vašom konstantnom potrebom da u svaku temu u kojoj se makar i spomene Apple uletite sa "Apple je sranje!". Ne znam kakav razlog imate za sav taj hejt ali nije normalno i prilično smara. Ja ne volim Android pa ne pljujem po njemu u svakoj temi u kojoj se Android pomene.

Gde sam popljuvao apple ? Samo sam izneo svoje misljenje o operativnom sistemu, nisam nigde napisao da je ruzan, da ne valja, da ga ne bih uzeo, itd. Sledeci put procitaj bar 2 puta ;) I ni na jednoj temi nisam napisao da je apple sranje, napisao sam svoje misljenje o konkretnim delovima apple industrije, kao sto je u ovom slucaju iOS ili u proslom Mac Pro. Da li bih koristio apple uredjaj? Bih. Da li smatram da je apple ispred svojih direktnih konkurenata? Ne. I da, relax, nisam imao nameru da uvredim ikog ko koristi apple. Ne pravim razliku, sve je stvar izbora, a zbog toga i postoji konkurencija, i da coek izabere sta mu najvise lezi i odgovara njegovim potrebama. Dakle, nisam appleMrzac ili nesto slicno.

@RoyFokker Ne, naprotiv, jako ih je puno jer jako puno ljudi konstantno hejtuje i kapiram da se pristojnom procentu ljudi gomila nekih Apple-ovih poteza ne dopada ali nemoj mi reći da ih Dell, HP, Lenovo itd. nikada nisu napravili? Niko neće da hejtuje njih nego Apple.

@px325 Nisam mislio na ovu temu nego generalno. Daj jednu temu u zadnjih godinu dana gde se pomenuo neki Apple proizvod a da ti i/ili RoyFokker niste pljunuli po njemu. Drugo, ceo taj stav "ovo je otvorena platforma a ovo nije" je prilično bezvezan jer osim ako si mobile developer tebi to konkretno ništa ne znači osim da ćeš imati veću verovatnoću da nabasaš na neku bedno napisanu aplikaciju koja pritom ima i spyware i ko zna šta u sebi.

Imam dva Android telefona i za koji dan mi stižu dva Android tableta i pored iPhone-a ovo je tako očajno iskustvo da nemam reči. Nemam ništa bitno protiv samog OS-a čak su neke stvari daleko bolje rešene nego na iOS-u (počevši od banalne LED notifikacije) ali ta njegova otvorenost ga ubija.

• Svaki proizvođač uradi neki custom gui preko androida koji je često, iz mog iskustva sumnjivog kvaliteta code-wise.
  • Svaki proizvođač ima svoju rezoluciju, veličinu displeja, procesor... hardverske dugmiće.
  • Svaki proizvođač ti, kao i na desktop mašinama, ubudži gomilu beskorisnih aplikacija koje ne možeš da pobrišeš, a nekada ni da ugasiš jer su stavili da se ponaša kao ključni proces (ovde se odmah vidi veličanstvenost te vaše famozne otvorenosti)
  • Svaki proizvođač uradi jedan, možda dva apdejta OS-a za telefon i zbogom podršci (iOS 6, poslednja verzija još radi na iP 3GS koji je 4 godine mator telefon)
  • Nemaš pojma da li ćeš gomilu aplikacija moći da pokreneš a i ako možeš (sa nekim paprenim telefonom) verovatno će izgledati k'o g**no jer gomila developera ne može da uradi optimizaciju za sve DPI varijante (evo sada su uveli i XXHDPI!). Kod iPhone-a sve dok ti telefon nije stariji od 4 godine možeš da pokreneš svaku moguću aplikaciju bez razmišljanja - kraj.
  • Svaki jeftiniji Android telefon radi fantastično u startu. Bio sam oduševljen kako je radio ZTE Blade II kada sam ga otpakovao, naročito s obzirom na cenu. Par dana i par aplikacija kasnije vuče se kao da ga imam 20 godina. Uradim factory restore, radi jedno sat dva i opet isto. Isto je bilo sa jednim jeftinijim HTC telefonom i jednim jeftinijim Samsung telefonom.

Sada ti možeš za ovo poslednje da mi kažeš kako HTC One leti i kuva kafu ali to je telefon koji je po specifikacijama jači od mog laptopa i desktopa zajedno pa taj "argument" pada u vodu jer ako mi treba quadcore procesor i 10 giga rama da teram mobilni operativni sistem onda to nešto govori o njemu.

Neću dalje da ulazim u raspravu iako znam da će bar jedan od vas dvojice nastaviti ali moj zaključak je sledeći:

Android je super OS isto kao i Windows Mobile ili iOS i svaki ima mane i prednosti. Ja lično ne bi menjao iOS ni za 20 Androida ili bilo čega što trenutno postoji na tržištu a vas samo molim da smanjite (ne da prestanete) sa tim pljuvanjem jer čak i da imate dobar argument za pljuvanje pljuvače niko ne shvata ozbiljno.

Hvala i pozdrav.

^ Mozda si ti tako shvatio moje reci, ali one nisu usle u tom smeru 100%. Ako primetim da mi se nesto ne dopada ja to kazem, ako mi se nesto dopada i to kazem. Moj stav je jasan: Svako koristi ono sto mu najvise odgovara. Kao sto sam vec rekao, zbog toga i postoji konkurencija, da bi ljudi mogli da biraju. Ja mozda nesto napisem, pa ti to drugacije protumacis nego sto sam ja mislio, ne znam, u buduce cu probati tu dvosmislenost komentara da svedem na minimum.

@RoyFokker Ne, naprotiv, jako ih je puno jer jako puno ljudi konstantno hejtuje i kapiram da se pristojnom procentu ljudi gomila nekih Apple-ovih poteza ne dopada ali nemoj mi reći da ih Dell, HP, Lenovo itd. nikada nisu napravili? Niko neće da hejtuje njih nego Apple.

Dell, HP i Lenovo su samo proizvođači kao i svi drugi, i njih niko ne tretira kao nešto drugo. Apple ima kult i nekoliko godina ogromnih uspjeha, tokom kojih su mnogi otišli u krajnost s ocjenama njihove "nepogriješivosti". Ne mogu da krivim one druge ako sad jednako pretjeruju ukazujući na svaku grešku i promašaj Apple-a. Tako idu ti love-hate ciklusi.

Moglo je, procuri sve ;)

Imam betu od prvog dana i ako nisam dev.

Mada mislim da sada vise to ne fercera jer je Apple poludeo kako je to izaslo u javnost i pozabranjivao gomilu stvari, i vise evo ne mogu da nadjem ni jedan link za download.

Ps. Beta 2, i ako su neke stvarcice izmenjene na bolje u odnosu na beta 1, ima i vise bagova na dvojci.

Mada ako si bas resio da turis sedmicu mogu da ti doturim na usb-u ;) mada verujem da ces ako budes uporan naleteti na nekom torenchetu negde.

Ubacivanjem ovog iOS-a predpostavljam da znas da gubis jailbreak. I naravno radis sve na sopstvenu odgovornost ;)