Jump to content

Imperial hotel FLW

Paladinovic
 Share

Recommended Posts

Pozdravs! Za diplomski radim Imperial od Frank Lloyd Wright-a i hteo sam u ovoj temi da pitam za pomoc i sugestije!

Evo prvog brzinskog rendera, cisto za reviziju sa profesorom

http://db.tt/pp25plfD

Evo prvog pitanja :) Cigle na hotelu su bile rebraste kako bi se smanjio odsjaj.

http://db.tt/oH1jZ4v0

Kako je najbolje da uradim displacement mapu za cigle? Da li da je izmodelujem pa ambient oclusion render pa onda u photoshop ili postoji neki drugi nacin?

OK ti je ovo ovako kako je. Displacement za cigle ti je skroz nepotreban i nece se videti sa ove daljine. Sto se tice refleksije, uradi reflection map i vidi koi intenzitet najbolje radi

popravi samo ove dve zgrade levo i desno koje lebde.

Uspeo sam da napravim displacemnt u photoshopu, treba jos malo da se sredi

http://db.tt/9RZJgbz8

Ne znam kako ce izgledati na coskovima, videcemo :)

Treba da se radi i neka animacija i neki renderi izbliza pa sam zato hteo da ga namunjim :)

Skoro gotov hotel: http://db.tt/nPH0Gp91

Kako da napravim reflection, video sam neke kako izgledaju, predpostavljam od difuse mape? Kako joj posle podesavam intenzitet, u photoshopu ili sa reflection sliderom? Koristim vray i mighty tiles za cigle. Tnx!

Ako ti je UV dobar reflection mapu pravis kao i bilo koju drugu, mozes poceti od difuse cisto reference radi, ako se igras samo sliderima u PS-u ne znam dali ces moci da izvuces to sto zelis. Mislim da bi mogao da iskoristis tu mapu za displacement u crno beloj verziji.

Intenzitet refleksije ti odredjuje sama mapa, crno ne reflektuje a belo reflektuje totalno, mada verovatno imas negde i inverse opciju tako da mozes da napravis i obrnuto ako zelis.

Ja mislim da ovo ni nije diplomski na Arhitekturi.

A ne vidim u čemu je problem ako je radio tudji projekat i ovako ga uradio. Opet ona priča o vremenima, kako su pre diplomski radjeni na papirusu 12 meseci, pa su se onda 12 meseci sušili. Verovatno će neko biti veći strucnjak zbog toga. Opet mislim da ovo nema veze sa arhitektonskim fakultetom. A i da ima, odlično je! Bravo!

Mnogo smo nadobudna profesija. Previše...

Pričam ovo jer se sad diplomski (bachelor) radi za 3 dana. Uradi se key study kad se projekat završi čisto da se ima, nalupetaju se osnove i naprave se tri-cetiri rendera da šljaste. Opet mislim da je modelujuci ovaj objekat čovek naucio više o prostoru i organizaciji istog nego da je učio navedenom metodom.

Ucinilo mi se da je u duhu onih uporedjivanja da su pre bili bolji programi, da se vise moglo nauciti, da je ovo kako mi radimo jedino ispravno, bla, bla... Jer ni ne razumem poredjenje ovoga sa onim sto je praksa u drzavi u kojoj je arhitektura umrla...

Lokacija je Trst, Italija, tamo se dosta ozbilnije studira sto se vidi i po prostoj komparaciji arhitekture ovde i tamo...

Nisam uopšte bio nervozan, nego su mi ta dva post-a, bez direktnog komentara o radu sa pitanjem iz čega je ovo diplomski izgledala zajedljivo.

Izvinjavam se zajednici ako sam poremetio pozitivnu energiju!. Možda je to samo frustracija izazvana pričanjem o tome kako se nekad ovde studiralo i kako mi ustvari mnogo znamo, a na polju arhitekture u evropskim okvirima nas nema decenijama.

@alekba: Za neke situacije ta tvoja priča potpuno pije vodu. :D

Pozdrav!

Nisam uopšte bio nervozan, nego su mi ta dva post-a, bez direktnog komentara o radu sa pitanjem iz čega je ovo diplomski izgledala zajedljivo.

Izvinjavam se zajednici ako sam poremetio pozitivnu energiju! Možda je to samo frustracija o pričanju kako se nekad ovde studiralo i kako mi ustvari mnogo znamo, a u polju arhitekture u evropskim okvirima nas nema decenijama...

@alekba: Za neke situacije ta tvoja priča potpuno pije vodu. :D

Pozdrav!

1. Koji ti je? :(

Pitam lepo, jer mi je zanimljivo, ocigledno se radi o nekoj preradi, citiranju postojeceg dela, i zbog toga me zanima iz cega je diplomski, tj iz cega moze da bude?....A to je pokretac teme trebao odma i da kaze, dipl. iz toga i toga.

A sta i da komentarisemo rad kad je sada jos WIP i to perfektan, makar kad je modeling u pitanju.

.....

1. Nije tacno! :)

Evo mene recimo!

http://4.bp.blogspot.com/_yIHToG4SI10/S0Zi...RISIC_A10_5.jpg

1. Koji ti je? :(

Pitam lepo, jer mi je zanimljivo, ocigledno se radi o nekoj preradi, citiranju postojeceg dela, i zbog toga me zanima iz cega je diplomski, tj iz cega moze da bude?....A to je pokretac teme trebao odma i da kaze, dipl. iz toga i toga.

A sta i da komentarisemo rad kad je sada jos WIP i to perfektan, makar kad je modeling u pitanju.

.....

1. Nije tacno! :)

Evo mene recimo!

1. Izvinjavam se Mariji i tebi što sam pogrešno shvatio kucane reči.

1. Znaš dobro na šta sam mislio. Neki ozbiljan izveden projekat u Evropskim okvirima. Prosto nema nas.

2. Sad da sačekamo autora da nam odgovori na pitanja i vrati prvi render koji ne postoji u prvom linku... :D

1. tastatura i monitor su rodjeni za nesporazum

2. Cudo to? Pa naravno da nas nema kad je san mladog coveka da zajase drzavni lebac i peca vikednom... nema nas ni kao naroda nigde, ne moze ni arh da bude bolja.

aj sretna vam kisa svima!

ljudi nije zivot kilometar kobasica pa da traje :P Skoro je bila jedna prepirka, kolateralna zrtva je bio @ikomnen, odlican lik pozitivac ( nadam se da ce da se odljuti ) nije to vredno nekih dubljih emocija.Nisam ja protiv rasprave, diskusije naprotiv, vecina ovih zala oko nas je posledica upolovacenosti, cist racun duga ljubav. Ali mirno i dostojanstveno ko sto rece bivsi predcednik, vodja i najvoljeniji sin :lol:

- popljasilji ste decka evo ne javlja se .......

Casse-ordi.gif

Ma necete me se tako lako otarasiti :) Taurusa znam od ranije pa znam i da nije zlonameran nego mu se verovatno stvarno ucinilo da je komentar bio cinican iako ja kada nesto mislim direktno i kazem, nisam provokator po prirodi ali ja njemu nista ne zameram :).

A sto se ikomnena tice meni stvarno nije jasno zasto je otisao. Ok ne slazemo se oko te jedne stvari ali to ne znaci da ja mislim da je on los covek ili los dizajner ili sta vec, pa ne moramo u svemu da se slazemo. Bitno je da diskusija bude civilizovana i da se ne vredjamo, a kada covek zna ko je i sta je ne moze ga nesto tako lako ni izbaciti iz takta. Ne treba ove forumske rasprave dozivljavati tako licno.