Jump to content

Recommended Posts

Posted

Narucio sam Nikon d3100 + 18-55 DX VR, aparat dolazi bez kartice pa mi je potrebna pomoc oko izbora iste.. Aparat ce biti koriscen u amaterske svhe, uglavnom za slikanje na putovanjima.. Planiram da kupim karticu od 32 ili 64 GB ali me interesuje koju klasu da uzmem, koju marku i da li brzina kartice utice na video snimak i kako.. unapred hvala

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posted

hvala na brzom i preciznom odgovoru.. :) Jos samo nesto, da li je za video bitna brzina pisanja, postoje kartice sa brzinom citanja/pisanja 30mb/s i one klasicne klase 10 ali sa manjom brzinom pisanja?

Posted

To zavisi koju karticu imas. One koje rade deklarisanom brzinom imaju dovoljan protok. Za 1080p ti treba 5.5MB/s, Class 6 kartice treba da snimaju 6MB/s, a video sam one koje imaju i 8-9 (jaci modeli Sandiska).

 

Mada, ja mislim da vise nigde nema ni da se kupi nesto ispod class10, i one su dzabe...

Posted

evo sta sam nasao na internetu:

 

http://www.uspon.rs/proizvodi/Secure+Digit...+Class+10-66369

http://www.computers.rs/memorijske-kartice...gsdhc10u1.html#

http://www.computers.rs/memorijske-kartice...cend-32gb.html#

 

za sandisk sam cuo da su veoma dobre a za ovu drugu marku nisam siguran.. sandisk je 16bg ostale 2 su transcend 32gb ..sta vi mislite koju da kupim? ili ako imate neku preporuku napisite ili dajte link.. :D

 

Posted
evo sta sam nasao na internetu:

 

http://www.uspon.rs/proizvodi/Secure+Digit...+Class+10-66369

http://www.computers.rs/memorijske-kartice...gsdhc10u1.html#

http://www.computers.rs/memorijske-kartice...cend-32gb.html#

 

za sandisk sam cuo da su veoma dobre a za ovu drugu marku nisam siguran.. sandisk je 16bg ostale 2 su transcend 32gb ..sta vi mislite koju da kupim? ili ako imate neku preporuku napisite ili dajte link.. :D

 

Jedina kartica u zivotu koja mi je crkla je bas Sandisk Ultra IV, a imao sam samo tu jednu :) Transcend koristim vec 6-7 godina, imao sam 30ak komada, trenutno koristim njih 7, ukljucujuci i te dve od 32GB, koristim ih za posao i mogu da se zakunem u njih :)

Posted

To ti je pitanje lične preferencije. Ja volim Sandisk i mene nikada nije izdao, za razliku od Transcenda sa kojim mi se desila jedna trajna havarija i par štucanja na drugim primercima. Znači guru će ti reći jedno, ja drugo, žika treće, mile ćetvrto... Jedino da uzmeš neki veći statistički relevantan uzorak pa da doneseš odluku :D Uzmi šta ti paše i uzmi par komada ako ti dozvoljavaju finansije.

Posted
I to sto kazes :D imao sam calss 6 kupljenu uz full hd kameru, radila savrseno ali u 600D bi mi nakon 15-20 sek jednostavno popunila bufer i prekinula :)

 

Mozda sto 600d snima u 1920p :)

 

Posted

Nadovezao sam se i na guruov post, on rece 1080p pa reko mozda zato :) Ne razumem se bas u te pojmove, al eto juce snimah nesto sa drugovim 600d i njegova san disk ultra (ne znam tacno sta je imala od oznaka) je radila skroz korektno ;)

Posted

Pa to je to, 1920x1080, full hd...

Pa vjerovatno je brza, al opet ima sve ono sto je i guru rekao, to je slucaj samo kod mene da klasa 6 nije radila, svakako je bolje ic na klasu 10 i tako razlika u cijeni je minimalna i svi sretni ;)

Posted
To ti je pitanje lične preferencije. Ja volim Sandisk i mene nikada nije izdao, za razliku od Transcenda sa kojim mi se desila jedna trajna havarija i par štucanja na drugim primercima. Znači guru će ti reći jedno, ja drugo, žika treće, mile ćetvrto... Jedino da uzmeš neki veći statistički relevantan uzorak pa da doneseš odluku :D Uzmi šta ti paše i uzmi par komada ako ti dozvoljavaju finansije.

 

Ti si prvi za koga cujem da je imao problem sa Transcendom, znam mnogo ljudi koji ga koriste i nikada nisam cuo za crknutu karticu, a svi rade sa tim, nisu amateri koji pucaju kad se sete ili imaju vremena :)

 

Ja sam imao jednog jedinog Sandiska i crko mi je totalno, cak i da mi je to peta kartica, Sandiska vise u zivotu ne bih kupio, skuplji je duplo od Transcenda koji mi savrseno radi skoro deceniju u svim mogucim oblicima, i od Sandiska bih ocekivao da je neunistiv, a on je umesto toga samo precenjen...

Posted

Zavisi i koje kupujete, moji Sandiskovi su svi dolazili u veeeel'kim kartonskim pakovanjima, sa sve miniCD-om sa komercijalnim softverom za spašavanje podataka, lifetime garncija u USA i 5 god u EU.

 

I torbica, i torbica :D

 

Posted
Ti si prvi za koga cujem da je imao problem sa Transcendom, znam mnogo ljudi koji ga koriste i nikada nisam cuo za crknutu karticu, a svi rade sa tim, nisu amateri koji pucaju kad se sete ili imaju vremena :)

 

Ja sam imao jednog jedinog Sandiska i crko mi je totalno, cak i da mi je to peta kartica, Sandiska vise u zivotu ne bih kupio, skuplji je duplo od Transcenda koji mi savrseno radi skoro deceniju u svim mogucim oblicima, i od Sandiska bih ocekivao da je neunistiv, a on je umesto toga samo precenjen...

 

Đuri nedavno crk'o Transcend. Pitaj ga.

 

Za svaki brand na beli svet će nađeš da je nekom nešto crklo.

 

...odosmo sada off... Kome treba ultra pouzdanost (onima što rade za pare) isprsiće se za telo sa dve kartice. Kome ne, uzeće nešto od jačih brandova, i to je to.

Posted

Meni pre neki dan u sred fotkanja crkne backup kartica sd Transcend 16gb class 10. Stara je 5 meseci, ista takva drugaru posle dva meseca koriscenja crkla. Imam jos jednu i nisam vise nesto siguran u nju. Dok sam bio na CF-u transcend je radio kao pesma, a sahranio sam neka dva kingstona. Izgleda da nema nekih pravila, samo znam da sd transcend vise kod mene u aparat nece dok se ja bavim fotografijom.

Posted
Kome treba ultra pouzdanost (onima što rade za pare) isprsiće se za telo sa dve kartice.

 

 

Jedino telo sa dve kartice, to je najsigurnije. Gledam dosta klipova na youtube-u u vezi footkanja, u Americi kod profi fotografa je najpopularniji brend za kartice Lexar.

 

http://www.lexar.com/products/sdhc-sdxc-memory-cards

 

 

Bas na jednom klipu John Greengo kaze da mu se desilo da mu je crkla Lexar kartica, ali sta, on je tu karticu u garanciji poslao proizvodjacu. Proizvodjac mu iz crknute kartice izvukao sve slike i zajedno sa novom karticom poslao izvucene podatke. Tako da kaze da je najbolje imati karticu brenda koja ima dobru podrsku pa kada ti i crkne kartica nije strasno jer ce prozvodjac te kartice sa nje da izvuce podatke.

 

 

Posted
Zavisi i koje kupujete, moji Sandiskovi su svi dolazili u veeeel'kim kartonskim pakovanjima, sa sve miniCD-om sa komercijalnim softverom za spašavanje podataka, lifetime garncija u USA i 5 god u EU.

 

I torbica, i torbica :D

 

Pa podrazumeva se da je original, ne kinez od 10$ sa izbledelom Sandisk nalepnicom :)

 

Kartica je zamenjena novom, ima dozivotnu garanciju, ali ja vise necu dati dinara njima. Evo kupovao sam neke 1000x kartice pre neki dan, i Sandisk je 3x skuplji od Transcenda sto je stvarno komedija. A ima i rebrendiranih Lexara sa dozivotnom garancijom i sa jos vecom razlikom u ceni.

Posted
Pa podrazumeva se da je original, ne kinez od 10$ sa izbledelom Sandisk nalepnicom :)

 

Orginal Sandisk se pravi u Kini :)

 

http://dx.com/p/genuine-sandisk-extreme-pr...card-16gb-81656

 

http://dx.com/p/genuine-sandisk-ultra-sdhc...class-10-154309

 

http://dx.com/p/sandisk-sdb-32gb-sdhc-memo...-class-4-158156

 

http://dx.com/p/genuine-sandisk-extreme-pr...card-16gb-81656

 

 

a npr. LEXAR pise MADE IN KOREA (kada se klikne na link, pa na klik sliku zadnje strane kartice)

 

http://dx.com/p/lexar-platinum-sdhc-memory...class-10-175175

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...
powered by