Jump to content

Koliku platu traziti za poziciju 3d modelara/rigera/animatora?

Gordon_Freemen
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Imam jedno kratko pitanje na koje bih voleo sto konkretniji odgovor... bavim se 3d grafikom skoro 7 godina od low-polija za igrice do reklama za tv, imam brdo iskustva sto se tice tehnickih stvari vezanih za 3d, uglavnom sam radio kao freelancer.

Nedavno mi je ponudjen stalan kancelarijski posao, 8h dnevno, 5 dana u nedelji, od mene bi se ocekivalo da radim low poly modeling prvenstveno karaktere i propsove/objekte za igrice, uv mapiranje za sve to, da pomenute karaktere rigujem a kasnije i animiram. Sve to bi se pakovalo u game engine tako da moram da radim unutar tih ogranicenja (rigg iskljucivo preko bones-a itd). Usput bih po potrebi izbacivao i poneki kvalitetniji render s vremena na vreme....

Moje pitanje bi bilo sledece: koliku platu bih realno mogao da trazim od poslodavca za sve ovo gore pomenuto (siguran sam da to nije sve sto bi se ocekivalo od mene, al tolko je sigurno za sada)?

Da li mozda neko ko je radio slican posao moze da podeli iskustvo?

Hvala Vam svima unapred na odgovoru. :)

Cao!

ako hoces konkretan odgovor, daj link ka konkretnom portfoliju (moze i na PM). Na osnovu cega da te vrednujemo?

Ja da se stavim u ulogu poslodavca, za ovo gore isao bih od 700-2000e (razliku pravi tvoj sranje-solidan folio). Ako govorimo o Srbiji?

Da se stavim u ulogu dobrostojeceg poslodavca, a da pretpostavimo da si ti 3D baja...dao bih ti i vise od 2k. Jednostavno ne zelim da propustim priliku da tvoji do jaja radovi osvanu na mom sajtu i donose mi nove do jaja poslove. To nema cenu.

Ovo sto se trazi od tebe radi vrlo malo ljudi u Srbiji, a jos manje radi dobro. Uzmi i to u obzir.

Ovo je bilo iz iskustva.

Srecno!

A to sto od tebe zahtevaju dovoljno govori o kvalitetu koji je poslodavac zacrtao..

Nesto ne verujem da umes da modelujes /rigujes /animiras pa jos i renderujes a da sve to bude do jaja. Voleo bih da me demantujes..

Rekao bih da nije velika kinta u igri.

Da, bilo bi dobro da pokazes portfolio

Realno, za takav posao, bi trebao i sam da imas procenu, opet mnogo ima tu momenata, kolko ti trebaju pare, stil zivota, kolko znas.... sve ispod 500 je bezobrazno nisko, a preko 1000-1500 je realno nerealno visoko, u nasim uslovima, ako ti ne svidja to je drugo... 700-1200 je neki raspon pa ti vidi gde si, al opet sve je to vrlo vrloooo relativno, kao i uvek... nista novo nisi cuo..

Ovo sto se trazi od tebe radi vrlo malo ljudi u Srbiji, a jos manje radi dobro. Uzmi i to u obzir.

Ovo je bilo iz iskustva.

Srecno!

Ovo je kljucno.

^^^

Ma za ozbiljne VFX studije msm, o tome pricamo, i kolko ima takvih a da je na 2 ruke da se nabroji, studija?

....

Dakle prosecna PLATA za 3D artiste, a pokretac teme bi mogao da nas pocastvuje linkom ka portofoliju da se ne smaramo ovde bzbzve.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...