Jump to content

Odlazak iz grada u prirodnije okruženje

joes021

Recommended Posts

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ма мали је, само 3 ара, али пошто тамо нико не ставља ограде изгледа као да је цела планина двориште :)

Струја је спроведена, мислим да је задња бандера на око 100 метара од мог плаца, воде има изворске и бунарске, пио сам код комшије :), каже да се њих неколико удружило и спровели цеви од бунара до викендица. Асфалтни пут ми се завршава на око 50 метара од плаца. За остало се нисам распитивао.

Планирају жичару одатле до Панчића и ваљда су и неки радови почели и то ми је са једне стране ок али са друге...направиће ми гужву ту испред куће а циљ ми је да од гужве побегнем...

Pa to je sve odlično!

3 ara nimalo nije malo (ako ne nameravaš neku poljoprivredu ili stočarstvo)...

Za žičaru ne brini, ne ide to tako brzo a i da ide, šta te briga nek se vozaju dok ti dole štrikaš palačinke :)

Kako stojiš sa netom?

Ništa još nije fiksno...

Imam skoro završenu kombinaciju sa Banoštorom (seoce u Sremu, 27 km od Novog Sada).

Moguće je da to bude i baza a moguće i da bude mesto za beg... Zavisi koliko dobro ubedim ženu a i kako moje finansije budu išle ubuduće...

Nikako da odem (a treba) pa budem postavio i koju sličicu...

Kako misliš sijaset opcija za net?

Tamo u brdu da ne kažem planini?

Prosvetli me...

Cenonik će biti formiran ovako:

Fiksan mesečni honorar koji iznosi 10% od cene full-paketa po izboru

Honorar korišćenja koji je jednak 10% od cene full-paketa za svaki dan (24 sata) korišćenja sa maksimumom od 125% od pune cene, kada obezbeđujemo kako zemaljsku, tako i satelitsku konekciju

Možemo ovo obezbediti kao 36-o mesečnu “pravljenu po meri“ uslugu za fiksnu cenu bez potrebe da klijent kupuje bilo kakvu opremu (satelitsku antenu, rutere za satelit i DSL, ClearOS server)...

Uh... kako meni ovo zvuči... Kao da ideš mečki na rupu...

Uopšte mi ne deluje kao finansijski isplativo ali čak mi ni ne deluje da oni znaju šta rade...

Možda grešim...

Najveći problem sa satelitskim internetom je latency i rijetko ga spominju oni što ga prodaju :)

Nisam testirao satelitski internet ali pošto sam dugo mislio da mi je to jedino rješenje za moje "prirodnije okruženje" dosta toga sam pregledao po netu. Uglavnom po komentarima ljudi koji koriste, to treba biti zadnja opcija.

@masterk - S obzirom na pogled sigurno negdje na tim brdima preko puta imaš broadband ili nekog wireless providera. Samo je bitno da imaš optičku vidljivost.

Ja sam otišao na brdo preko puta gdje ljudi imaju ADSL (10km zračne linije), pojavio se čovjeku kojeg nisam znao i zamolio ga da kod njega priključim ADSL i postavim antenu. Čovjek mi izašao u susret i sad se selim :)

Pozdrav

@masterk - S obzirom na pogled sigurno negdje na tim brdima preko puta imaš broadband ili nekog wireless providera. Samo je bitno da imaš optičku vidljivost.

Ух, то би можда и могло, не знам да ли би 50-60 километра било премостиво чак иако успем да се договорим са косовско-америчко-српским провајдерима :) јер поглед сеже ка југу.

@nno

daj slike čoveče, neke podatke...

Malo da nam praviš zazubice :)

Srednja Bosna, planina Zvijezda, 10km od malog gradića Vareša, 60km od Sarajeva. Evo slike :)

http://i.imgur.com/NlvCA9y.jpg

http://i.imgur.com/8Qm4NDi.jpg

@masterk

Mislim da može i 50 - 60 km, samo ti trebaju malo moćnije antene.

Pozdrav svim sadašnjim i budućim poljoprivrednicima :)

@nno

Ух ал уживаш тамо... Јел има медведа? :)

Распитаћу се за интернет код комшија на Копаонику како су они решавали. Мислим, то је популарна планина, сигуран сам да има решења.

Дизајн није продукт урбане средине већ дизајнера који сво своје искуство и спознање уграђује у конкретан дизајн. Да ли ће дизајнер бити успешнији ако своје време проводи у овој или оној средини је питање без одговора.

То су индивидуалне ствари.

Дизајн није продукт урбане средине већ дизајнера који сво своје искуство и спознање уграђује у конкретан дизајн.

Strogo formalno gledano ti si u pravu, pošto je dizajn produkt dizajnera.

Ali, pošto je dizajner produkt (pored ostalog) i sredine u kojoj živi i radi, opet smo na istom mestu - nije šija nego vrat.

Kakva to iskustva možeš steći ako u tvojoj okolini prave med (sir, meso, vrganje) i strepe od medveda?

Ne potcenjujem i ne odbacujem ideju - samo upozoravam na prirodni poredak stvari.

Život Robinzona možda odgovara piscu ili slikaru, ali ni to ne trajno.

Što je napisao i sam nno.

Не морам да спавам и живим у смогу да бих имао представу о њему.

Рече наш друг горе да би такво окружење представљало базу - не значи то одлазак у изолацију од спољног света.

Не потцењуј искуства стицана у ванурбаном окружењу. :)

Опет кажем то је индивидулана ствар. Неком одговара да му база буде у граду а неком у селу.

Joes

Ako mislis na onaj porez na imovinu ili kako se vec to zove koji se placa na godisnjem nivou, za kuce koje se vode kao vikendice je neka smejurija klase 3k dinara.

i ovome dolazi kraj

Setili se opstinari da im treba para a nece da ljute svoje birace i sta mislite da su smislili. Pa prosto podigli porez na vikendice tj na objeke u kojima niko ne zivi tj ne glasa za njih!!! od 100 - 300 % pa ko voli nek izvoli. (naravno ovo zavisi od opstine do opstine pa tasko Dilas jedini u srbiji nije povecavo porez jer biraca je sve manje i manje :blink: ne treba ih jos ljutiti :P )

Porez na imovinu placas ako si ga prijavio :D. Ako je kuca upisana u katastar (zemljisno-knjizno ili sl.) mogu da te jure za poreske obaveze a ako nije nikom nista :D Sta mislis sto Velja juri sve vreme legalizaciju i upis u katastar. Treba para opstinama i budzetu

Frank Lloyd Wright je dobar deo svog života proveo u prirodi, gde je spoznao značaj uticaja najšireg kontexta na arhitekturu. Kasnije je napravio kuću na vodopadima, koja je i danas sjajan primer simbioze tipologije terena, kontexta i objekta.

Nije sve crno ili belo. Kako kome odgovara. Posebno u današnje vreme kada se na internetu može naći sve, poslovi se mogu završavati brzo, zašto uskraćivati nekom želju da se distancira od grada, smoga i gomile nervoznih ljudi? Na godinu, 10 godina, 20 godina... Njegova stvar. Ne vidim toliko čvrstu vezu između dizajna i urbaniteta. Možda i grešim...