Jump to content

Odlazak iz grada u prirodnije okruženje

joes021

Recommended Posts

Kako to neće da kupuju?

Pa koliko ja kontam oni su u OBAVEZI da kupuju.

Jedino može da bude problem što ne možeš da im isporučuješ kontiuniranu struju.

Jel ima tačan razlog zašto su te odbili ili je samo čista bahatost u pitanju?

Daj neke sličice, da se malo naslađujemo dok se ne ubacimo u taj film :)

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Leon

Ja sam ziveo na Popovici 2. godine, Fruskogorski put, recimo kilometar posle Lovackog doma, Mirna ulica. I ovi iz Telekoma su mi rekli da ne moze IPTV i da je max 4mbit-a, trenutno. To su mi rekli pre godinu dana. Da mi se ne isplati da placam vise jer necu moci postici. Komsija koji zivi gore, je sada preko SBB Adsl (ili tako nesto nije direktno Telekom) i njemu su rekli da moze vise, medjutim on ne uspreva da dobije net brzi od 4mbit-a. Meni su jos u Telekomu rekli da ce oni neku stanicu praviti ali znate kako to kod njih ide ...

Inace jedva cekam da ponovo gore pocnem ziviti, malo mi je komplikovano zbog dece trenutno, ali te dve godine su bile uzivanje.

@Leon

Ja sam ziveo na Popovici 2. godine, Fruskogorski put, recimo kilometar posle Lovackog doma, Mirna ulica. I ovi iz Telekoma su mi rekli da ne moze IPTV i da je max 4mbit-a, trenutno. To su mi rekli pre godinu dana. Da mi se ne isplati da placam vise jer necu moci postici. Komsija koji zivi gore, je sada preko SBB Adsl (ili tako nesto nije direktno Telekom) i njemu su rekli da moze vise, medjutim on ne uspreva da dobije net brzi od 4mbit-a. Meni su jos u Telekomu rekli da ce oni neku stanicu praviti ali znate kako to kod njih ide ...

Inace jedva cekam da ponovo gore pocnem ziviti, malo mi je komplikovano zbog dece trenutno, ali te dve godine su bile uzivanje.

Bili smo bas jako komsije. :)

Ovo za SBB mi je potpuna novost, javljam mojima da prelaze sa Euneta kod njih.

Sto se dece tice, sta znam...

i nije tako komplikovano, samo je stvar navike i organizacije.

Jeste da nemaju mogucost da izadju na igru u dvoriste puno klinaca (ako tako nesto jos uvek

postoji, sve redje vidjam klince kako jurcaju lopte, i to...), ali je kvalitet zivota na mnogo visem nivou od gradskog kao sto si mogao da osetis, a centar grada je tu - na 15min.

Kako Jagodina jug Srbije :) Nis, Vranje, Pirot , to je jug.

Inace ja recimo ne bih nikada zivela na selu. Ja volim gradsku vrevu, volim automobile i asfalt. Mozda sam luda ali eto, volim. Posto su moji rodjeni na selu a kao srednjoskolci dosli u grad imam na jugu/istoku neku imovinu i rodjake i kao deca smo kod babe i dede svakog leta isli. Bilo je zanimljivo tih 10 dana i to dok smo bili bas klinci ali kasnije ma kakvi. Kada nemas drustvo totalni ti je smor da ides. Ali ovo su bas zabacena sela gde je grad po 60ak km udaljen. Priroda je lepa ali nema zive duse i za moj ukus je sve nekako sporo.

Meni je lepse ziveti u manjem gradu. Recimo u Jagodini je skroz fino, tamo sam boravila pa znam. Sve je blizu pa mozes i pesaka ili biciklom. Sta ljudi tamo voze bicikle to je cudo. I imas sustinski sve sto ti je potrebno a nije neka guzva kao u Bg-u ili ostalim vecim gradovima. Meni je u Nisu isto super sto se toga tice jer zivim na periferiji u porodicnoj kuci sa dvoristem. Imam veliku terasu sa ogromnom tresnjom, kruskom, jabukom ... ruzama, irisima i ostalim biljcicama a tata je ladno posadio 5 struka paradajza pored ograde hahah. Tako da moze i u gradu ( na periferiji ) da bude skroz ok. Imas autobus, imas internet imas vrtic, skolu. Najblizi trzni centar je udaljen mozda 3km pa mogu i pesaka.

Problem moze da bude ako zelis da se parkiras na duze u samom centru grada jer je pola grada zonirano ali ja sve cesce idem gradskim prevozom i ne razmisljam o parkiranju i mnogo sam opustenija. Tako da kome posao ne zavisi od mesta gde zivi moze da dodje da zivi u Nisu :) u suprotnom bezi glavom bez obzira jer posla nema.

@GAF_Marija

Inace ja recimo ne bih nikada zivela na selu. Ja volim gradsku vrevu, volim automobile i asfalt. Mozda sam luda ali eto, volim.

Nisi luda nego još nemaš dovoljno godina :)

Inače imati kuću u gradu u nekom delu grada bez vreve i sa poljančetom u blizini da klinci igraju fucu a sa druge strane basket je naravno lepo i tako sam i ja živeo ali sada je taj isti kraj pretvoren u same zgrade i bez poljane, ma bez ijedne travke a naći mesto za parking je na nivou sedmice na lotou.

Kuća u Novom Sadu je vrhunac luksuza danas. Zato uostalom i razmišljam negde okolo. Za moj posao više manje lokacija nema veze ali žena je vezana za grad pa ne smem da odem jako daleko (kao što bih ja želeo).

Kad god sam putovao u Šumadiju ja sam bio oduševljen prirodom i odmah bih se preselio ali lepša polovina samo podigne obrvu i ja shvatim gde je moje mesto u odlučivanju :)

Ajde komšije Vojvođani dajte neke konstruktivne predloge... Srbijanci su već istakli da je kod njih sjajno i da se kaju što i ranije nisu izbrgli iz grada.

Joes nisi napisao sa koliko novca raspolazes i koliko rastojanje od Novog Sada bi bilo prihvatljivo za tvoju zenu.

Sto se tice Srema tvrdim da iole pristojnu kucu za zivot neces naci ispod 15k ,a pravilo je da sa blizim rastojanjem ka Novom Sadu raste i njihova cena.Sto se tice neta mislim da u vecini sela nece biti problema,takodje kanalizacija je retkost cak i u mestima sa preko 15k stanovnika.

Kao sto je neko ranije napisao sresces se sa nizom "problema" od pisanja hleba u lokalnoj prodavnici do karakteristicnog mirisa koji provejava celim selom, jer vecina porodica poseduje velik broj stoke (ovo uglavnom vazi za "svinjski Srem")

podela

sela u Sremu

Sad koju lokaciju izabrati zavisi od dosta stvari ,vecinom sume novca sa kojom raspolazes , mozda Cortanovci nisu los izbor (neposredna blizina Dunava ,Fruska Gora,Novi Sad udaljen 20km)

primer

@GAF_Marija

Nisi luda nego još nemaš dovoljno godina :)

A šta ga znam, ja eto imam približno dovoljno godina, ne još 40, al za godinu i po eto mene, pa opet ne vidim sebe van asfalta. Meni je čak i sam centar NS (koji se ovde pominjao kao užurban) isuviše miran i spor, toliko da u meni budi nervozu. Ja se i na letovanju totalno smorim nakon 6-7 dana, ukoliko ne idem svaki čas negde drugde.

Al tema i mene zanima, lepo je pratiti kako se kreću cene i gde može da se ubode kakva vikendica.

@tropolio

dao si odlične linkove!

Takođe slažem se svim što si napisao. Što se tiče budžeta... Nije određen, sve zavisi od ponude. Moguće je da uzmem nešto skroz jeftino pa da pravim kako meni paše ali moguće i da uzmem nešto nalik na ono iz tvog linka pa da u startu dam dosta više ali da dobijem sve na gotovo...

Meni je čak i sam centar NS (koji se ovde pominjao kao užurban) isuviše miran i spor, toliko da u meni budi nervozu.

Nije baš ni Novi Sad ono što je bio. Nekako previše počinje da liči na Beograd, ali je opet drugačiji i mirniji. Znam, jer to sve gledam sa strane. Svaki raspust već 15ak godina sam tu bio, a i sad sam 3 godine 90% godine... Mogu da shvatim potrebu ljudi da odu iz grada. Posebno potrebu ljudi koji poslom nikako nisu vezani za grad...

Moja dedovine (ili đedovine, u originalu) su mi na 300 i 600km, ali osećaj da ti je prvi komšija na 400m nizbrdo je prosto neprocenjiv. Živim za tih 5 ili 10 dana u godini kada odem tamo i napunim baterije za celu sledeću godinu!

Pratim temu, baš me zanima šta će biti na kraju. I sa ženom... I sa kućom :D

@Tralala

Kosio,vodu nosio,sve po redu,nisam odavno doduse,ali znam workflow.

I dalje mislim da ti je ovo outfit za jurenje sojki,al dobro,hahaha.

Uhvati kad stignes neki closeup tog duvana sto sadis,da vidim kakav je u nepreradjenom obliku,to vec nemam na terasu.

pozz

@Tra-la-la

Prava fotka!

Šta sam dosad zaključio...

- Oglasima ne treba verovati, nego lično otići.

- Papiri su krajnje neuredni i treba biti pažljiv

- Srem je mnooogoooo skuplji od Banata ali i od Bačke. U Banatu ima svašta po istim cenama.

- Blizina Novog Sada jako diže cenu.

- Fruška gora je divna

- Ženu nisam upoznao sa planom, samo je psihički pripremam :) Nekada mi se čini da će pristati bez problema a nekada mi sew čini da ću pre ja naći sve kako treba i to džabe ali da ona neće hteti da izviri iz grada :)

Nego, nešto ne shvatam. Da li postoji porez na vikendice? Meni je logično da postoji ali dobijam jako različite odgovore pa sam zbunjen.

Jel neko negde našao neki merodavan odnos kvadrata i cene kuće (po sadašnjim cenama) ...

:D Pa drndao sam se sa radnim odelima dok nisam shvatio; a zašta meni ovo jedu moljci kad ionako više neću da se mrdam po dgra :P

+1

Što si stariji i iskusniji, to ti radni autfit više odgovara izlaznom.