Jump to content

[WIP] characters

M.DJ
 Share

Recommended Posts

• Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Che da da:D

@Creation fala!

evo jednog testa.

screenshot003.jpg

free picture upload

Difuzna tekstura je bas na brzinu nalepljena, i ne odgovara normal mapi uopste.

Planiram neke "realistic" radove skorije, pa je ovo jedna od priprema...

sugestije dobrodosle!!!

Nisam siguran ni da li da idem putem marmoseta ili Unreala4.

UE4 nudi dosta vecu kontrolu, i znam da je bolja opcija, ali nikako da se pohvatam tamo...tutoriala malo naprednijih bas i nema.

projektovane su sa neke slike. U sustini nista se tu ne uklapa za sad, usne kapci i ostalo... moram i retopologiju da odradim, ovo je samo decimated verzija highploija sa prethodne slike..

Planiram da ih uradim u geometriji. Po jedan tris sa alfom za svakih par dlaka...i da poredjam to rucno

• 2 weeks later...

^ haha kasno sad, vec sam usao :) uvek ispadne slicno kad radim iz glave..comfort zone ili sta vec.

evo updatea za prethodnu glavu ( kada se klikne na sliku otvara je u 1920*1080px ), ne kapiram zato ovaj host navodi 1280*720 kao punu velicinu )

screenshot000.png

imgur

screenshot001.png

upload img

Gledam tu sliku, i mislim kako je to bas dobra fora uraditi render gde je pozadina kao na toj slici, reklame sponzora i manifestacije. Mnogo bolje od neke tamno sive a opet lagana za uraditi i dobro "uzemljuje" karakter ^_^

Sto se tice gde u cemu ces renderovati.....mlogo je lako nekog drugog kuraziti da radi & savetovati, ALI ipak, dogurao si daleko, to ce biti dobra slika u svakom slucaju... Zasto ne bi probao da to gurnes jos malo dalje, renderuj u Vray ili Arnoldu ili.....

Vrati se malo, poradi na mikro detaljima i napravi render, da nam budes ponos & dika :)

Poglej ovo http://magazine.artstation.com/2016/02/eka...ikeness-zbrush/ neces valjda dozvolis da neko zensko budne bolje a?

prihvatam samo realtime opcije :P Ipak sam vise iz game price :)

Ok je i marmoset, ali bas me vuku neke opcije iz UE4...node based mat editor i slicno. U njemu sa par micro detail seamless tekstura dostignes nivo detalja koji bi bio ekvivalentan 16k teksturi...malo li je. Tipa treba ti po jedna 512*512 za delove oko ociju, obraze usta..... i sve to maskiras gde hoces sa low res maskama.

ovo je nesto najbolje sto sam video a da je izaslo iz marmoseta - http://slidelondon.com/

ovaj lik je postavio neke standarde sa ue4, pretpostavljam da si i video https://www.youtube.com/user/george0280/videos

Ajde bre ne skreci sa teme..... a jel' realno da samo real-time opcije radis, a sto ne bi

both.jpg

Ozbiljno, cak i likovi koji rade realtime imaju klasicne rendere.... za portfolio & kurcenj€ :P

Video sam ranije te likove, starno izuvaju kako rade, na Artstationu sam gledao i druge stvari od arhviza, do car rendera. Cak i neke product shoot, opasno se to priblizilo Vray i ostalim.

Ne znam za te micro semkakobese, nije lepo da me pcujes na stranjskom kad ne razumem nista :P Tja, imam par torbi pitanja ( o kuferi da ne pricamo ), al' necu da ti gusim temu... reci mi samo koliko Unreal instalacija zauzima mesta?

• 1 month later...
  • 7 months later...
  • 10 months later...