Jump to content
cili

Prelaz sa AutoCAD-a na 3D (BIM) alat

Recommended Posts

Na Internetu postoji mnogo diskusija koje se bave upoređivanjem ArchiCAD-a i Revit-a. Te diskusije se pretežno bave upoređivanjem mogućnosti oba softvera. O procesu učenja softvera ima daleko manje diskusija. Pozivam vas da iznesite svoja argumentovana iskustva. Pomoći će svima nama.

sto se mene tice - lakse je preci na onaj softver koji ces svakodnevno koristiti... sve je stvar vezbe i navike...

ja sam sticajem okolnosti presao na revit, i s obzirom na to da sam softver koristio i koristim svakodnevno - za 15ak dana vec moze da se radi, za naprednije stvari, treba malo vise vremena i citanja helpa i tutoriala,.

verujem da je isto i za bilo koji drugi softver. secam se i kad je pre 10ak godina na faxu moralo nesto da se radi, pa sam se naterao da to radim u tadasnjem archicadu - takodje mi nije trebalo puno da odradim to sto mi treba s obzirom da sam bio primoran da softver konstantno koristim.

ako imas vremena i odlucujes za za neki od ta dva, onda odvoj mesec dana - po 15ak za svaki i vidi koji ti vise odgovara i koji odgovara tvojim zahtevima, pa nastavi sa tim...