Jump to content

Recommended Posts

Evo da podelim animaciju na kojoj sam radio sa kolegom. Ovo nam je prva "pro" animacija pa cete sigurno imati nekih saveta. Rok je bio ludacki, za 15 dana smo uradili sve sa postprodukcijom. Iz tog razloga smo morali po fazama da radimo, pa naknadno ubacivali ljude koji se krecu i slicne green screen zakrpe.

Koristili smo gomilu programa za koje nismo ni culi do pre mesec dana. Recimo bilo je dosta sek-sa oko uklapanja modela u video snimak, camera track, pa helikoptercic koji je snimao je imao velike turbulencije tako da smo od njega uspeli da iskoristimo samo pocetak i nocni snimak (na kom automobili jure 200km/h) iako je ideja bila da cela pozadina bude realna.

Pitanja i saveti su uvek dobrodosli.

Meni je ovo impresivno s obzirom da ste radili vas dvojica sa tim rokom. Ima tu i tamo grešaka u vidu čudnih ljudi koji prolaze jedni kroz druge, al generalno viđao sam projekte gde radi i više ljudi pa ne može da isprati ovakav kvalitet. Rispect.

Da za ljude je bilo da ih ili nemamo ili da tolerisemo takve bagove jer novo renderovanje nije bila opcija. Kako obicno bude, kad su videli test onda su se odusevili a sutradan krenuli sa listom zelja tipa eskalatori koji se pokrecu, pa animirani ljudikako piju kafu i sl iako nista od toga nije prvobitno dogovoreno. U vrayu je renderovano, AE postprodukcija, anima za ljude, boujou (ako sam dobro spelovao) za camera tracking, u adobe premieru finalno sklapanje i to je to. Okupili smo mini farmu sa nekih 80ak jezgara da bi sve moglo da se izrenderuje u razunom roku. Najzahtevniji je bio enterijer sa oko 3-4min po frejmu.

Bojou, max, vray itd - $20.000 za jedan seat maltene

RC heli camera, nisam siguran, ali kontam da kosta,

dve radne stanice - $4000, usluzna render farma X

Iskustvo i znanje potrebno da se ovako nesto uradi - priceless

Nadam se da ste dobro to naplatili.

Izgleda malo cudno, ali ja mislim da radi posao. Animacija je manje vise uvek impresivna ma kakva bila.

Hvala svima!

Pail, kako lepo znas da racunas :)

Svaka cast ljudi. Ajd sad priznajte koliko ste spavali za tih 15 dana :) .
Ne secam se koliko smo spavali za to vreme, al kad pomislim koliko je kolega spavao nakon toga...

Ima neki cudan lejer koji ide kroz film ne znam konkretno sta. Traje i jedno minut duze nego sto bi trebalo al kontam da radi posao posebno za laike ko sto pail kaze animacija uvek lakse zadivi.

Konacno da izadjem iz anonimnosti, ja sam taj kolega koji je malo spavao i puno radio :)

Mislim da sam imao dosta srece sa nalazenjem anim-e, boujou-a, a kasnije i sa njihovim provaljivanjem, a i Ganga je uleteo u pravi cas...

Ganga, racunam uvek na tvoju postprodukciju, a ti naravno na mene za ostalo kao i ovog puta, vidis da nam ne ide lose u takvoj kombinaciji ;) samo sledeci put i da damo neki predracun :))

Hvala svima na komentarima, svaki komentar je dobrodosao,

Pozdrav, Cveja

Ganga, racunam uvek na tvoju postprodukciju, a ti naravno na mene za ostalo kao i ovog puta, vidis da nam ne ide lose u takvoj kombinaciji ;) samo sledeci put i da damo neki predracun :))

Momci dadoste mu ga malo po

:D