Jump to content

Front fokus Canon 40d i Canon 400L 5,6

Geza
 Share

Recommended Posts

Da li neko zna kako se rešava problem front fokusa za Canon 40d i Canon 400L 5,6.

Mislim bez servisa da li može i kako? Koliko se sećam 40D nema u meniju podešavanje ili se varam jer sam ga davno

pre tri godine prodao.

Sto mu ne bi bilo spasa, pitanje je da li se isplati placati to s obzirom da je razlika izmedju 40D i 50D mala, a ovaj drugi ima za dzabe MA. A sad da sve menja za Nikona, kostace ga vise, plus nisam siguran da postoji takav Nikon 400/5.6..

Ode ovo :D , ali hvala u svakom slučaju. Kakvo menjanje čovek se jedva dočepao ove konfiguracije.

Žena deca, kuća poso, poso kuća. Ja sam samo zaboravio da li 40d ima podešavanje pa reko da pitam jer on nije iz NS-a a nestrpljiv da fotka. Dakle servis i čekanje, nema druge, a ako je to 3000-4000 iljade pa..

teško da će naći nekoga da za tu razliku menja svoj 40d za 50d :rolleyes: .

Nekad davno na 350d je bio mali šrafić koji se sa maleckom gedorom odvrtao i zavrtao pa se tako podešavao fokus problem. To je Katarina aka CyberCat meni pokazala pre 6-7 godina. Znam da su mi se gaće tresle kada sam sa tom gedorom prišo aparatu pa reko da nema i kod 40d tako neki šaraf za podešavanje?

a na kraju ce ispasti standardna prica "nista bey 6d" a kada se dobacio do 6, onda može d da prebaci ispred a doda dvije nule iza...

A kada već imaš d600 za ptičarenje i dobar crop dobro je imati 36 mpx pa eto uzmi 800tku ...

Gezo, pokušao sam da googlam malo taj problem da li može da se reši "gedora kombinacijom" ...