Jump to content
nox

Canon 70D

Recommended Posts

A po cemu je to najbolji test na netu ? Uopste ti ne treba test da iz primera vidis kako je 70D prvi fotoaparat koji ima upotrebljiv fokus u toku videa, to se nikako ne moze porediti sa kamerama sa kilometarskim dofom gde je sve u fokusu i bez autofokusa, pratiti fokus sa tako velikim senzorom je neuporedivo teze i 70D to radi iznenadjujuce dobro i prvi je DSLR koji se vrlo lepo moze koristiti kao kamera, mozda i lakse od puno kamera (bez touch-a).

^ Mene u tom videu odusevljava zakljucak: best photo camera: nikon, best camera: canon :) Mislim... stvarno...

Ono sa cime se nebi slozio, mada navijam za Canona, je sa konstantacijom da je 70D bog i batina za fokus itd... Koliko sam mogao da primetim na ovom i nekim drugim snimcima, ima tu primetnog fokus laga...

E sad, ok, receno je: "upotrebljiv" fokus... ali sumnjam da je bas "neupotrebljiv" na drugim, slicnim sistemima iz drugih tabora.

Na kraju krajeva, sta je to sto je Panasonic radio pa nalozio gomilu ljudi da ga koriste za filmovanje sto Canon 5D i/ii/ii ne radi i ne privlaci bas toliko puno korisnika? (sem izuzev House epizode koja je snimana samo sa 5D)

Najtragicnija stvar u cijelom klipu, osim kozne garniture na pocetku, je procedura promjene blende u video rezimu kod Nikona.

Sto se tice AF sistema, procenti ulovljenih fotki u servo modu dovoljno govore u korist Canona, a ni bafer nije za baciti. Mene je osim novog AF, najvise odusevio ekran na dodir i rekao bih veoma intuitivan meni. Kod Nikona me nije odusevilo nista, ono fotic k'o fotic, svakog dana neki novi, ko ce to sve popamtiti.

Sto se tice Panasonica, sigurno mislish na GH2 i GH3, jedini razlog sto ga kupuju oni koji ga kupuju je zbog detalja koje ima, sve ostalo se ne moze porediti sa 5D3, naravno u h.264 modu.

A sto se tice fokusa na 70D, to je jedini DSLR koji ima upotrebljiv AF u toku videa, svi ostali imaju neupotrebljiv AF koji skakuce na sve strane, zuji objektiv i slicno, ovo radi glatko kao i bilo koja kamera, i to imaju samo neki mirrorlessi, ali koliko sam video ni jedan nije tako "responsive" kao 70D. Sto se mene tice, za ozbiljno snimanje ja tu vidim upotrebu samo na steadicamu jer mnogo pojednostavljuje takav nacin fokusiranja, za sve ostalo manuelni fokus je obavezan.

A ako pricamo o faznom AF za fotografije, prosla su vremena kada se Nikon kupovao jer je precizniji...

A sto se tice fokusa na 70D, to je jedini DSLR koji ima upotrebljiv AF u toku videa, svi ostali imaju neupotrebljiv AF koji skakuce na sve strane, zuji objektiv i slicno, ovo radi glatko kao i bilo koja kamera, i to imaju samo neki mirrorlessi, ali koliko sam video ni jedan nije tako "responsive" kao 70D.

Bas ovo. Mozda nije savrsen, ali moze da se koristi. Na svemu ostalom nikada ne bih ukljucio AF, bar sudeci po onome sto sam gledao.

Sto se tice Panasonica, sigurno mislish na GH2 i GH3, jedini razlog sto ga kupuju oni koji ga kupuju je zbog detalja koje ima, sve ostalo se ne moze porediti sa 5D3, naravno u h.264 modu.

Mislis zbog daleko vise detalja.

A sto se tice fokusa na 70D, to je jedini DSLR koji ima upotrebljiv AF u toku videa, svi ostali imaju neupotrebljiv AF koji skakuce na sve strane, zuji objektiv i slicno, ovo radi glatko kao i bilo koja kamera, i to imaju samo neki mirrorlessi, ali koliko sam video ni jedan nije tako "responsive" kao 70D. Sto se mene tice, za ozbiljno snimanje ja tu vidim upotrebu samo na steadicamu jer mnogo pojednostavljuje takav nacin fokusiranja, za sve ostalo manuelni fokus je obavezan.

Jeste, moze veoma tecno i rack da se radi a da se ne vidi da je motorizovani AF :lol: Taj AF je jedino upotrebljiv u nekim slucajevima, u vecini je nis' koristi....osim marketinga naravno.

A ako pricamo o faznom AF za fotografije, prosla su vremena kada se Nikon kupovao jer je precizniji...

Vreme kupovine Nikona nikada nije proslo. To mozda ti mislis jer ga ne kupujes.

Mislis zbog daleko vise detalja.

A to nesto menja cinjenicu da ima samo detalje i nista vise ? :)

Jeste, moze veoma tecno i rack da se radi a da se ne vidi da je motorizovani AF :lol: Taj AF je jedino upotrebljiv u nekim slucajevima, u vecini je nis' koristi....osim marketinga naravno.

Ja sam to isto rekao. Marketing ili ne, ti svojom glavom kupujes aparat, ne treba ti necija prica da bi to uradio. Iz primera koji se mogu videti po netu, totalno amaterskih, vidi se da AF radi vrlo upotrebljivo, i kao sto sam rekao neko ce to koristiti lepo za Steadicam, ili recimo Kran, negde gde samo wireless follow focus moze da se koristi.

Vreme kupovine Nikona nikada nije proslo. To mozda ti mislis jer ga ne kupujes.

Opet nisi dobro citao, rekao sam da vreme kupovine Nikona "zbog boljeg AFa" je proslo, nemoj molim te da se vredjas, uzivaj u tom D3200 :)

^ i ^^ prekinite sa prepucavanjima. Pogotovo ti Guru oladi sa stalnim opaskama C vs N. Preterao si dobrano.

Ko hoce moze konstruktivno da komentarise do mile volje, naklapanja o tome ko ima veci i lepsi ostavite za intimne momente.

A zasto moderatori ne rade apsolutno nista po pitanju njegovog unistavanja svake teme? U maltene svakoj temi on se dotakne pljuvanja onoga sto on misli da ne valja i jos dobija aplauze cak i od nekih moderatora dok je nekom drugom potrebna samo jedna prosta prosirena recenica da bude ucutkan. Covek kada pokusa nesto korisno da izvuce citajuci arhivu u 100% slucajeva naidje na njegove nesankcionisane gluposti.

Storm je kao i obično izbacio odličan prvi pregled aparata, za svaku pohvalu.

Posmatrajući RAW fotke na ISO 100, plavo nebo mi se čini baš šumovito. Za fotografije sa ISO 100 bih rekao da je ovo jako loš rezultat.