Jump to content
nox

Canon 70D

Recommended Posts

What to expect from the EOS 70D.

-18mp Sensor (Same as SL1)

-DIGIC V (no one has said it will get DIGIC 6)

-6.5fps

-SD Card

-Wifi

-GPS

-3.2″ Touchscreen LCD (No mention of swivel)

-Magnesium Alloy Construction

-Weathersealed

-Slightly larger than the EOS 60D

-$1199 USD Body Only

http://www.canonrumors.com/category/photography/canon-70d/

We’re told a lens will be announced with the EOS 70D, but we haven’t heen told what it will be.

Jedino što je zaista novo ovde je novo staklo, a možda i nije...još jedna Canon "revolucija". Dok se kupuje, nema veze.

Nesto razmisljam, pa koliko dugo se vec canon vuce ovako. Gledajuci unazad, oni nisu izgubili tempo sada, na neki nacin ispada da im je naprimer m4/3odrzao lekciju jos sa e-p1, i ostali takodje.

Nije tolika razlika, preterao si :P razlika je kao A3 i A4 . ..... . ne pratim canone, sem povrsno, pa me zanima u cemu je 7D realno nogo bolji, ono nepremostivo bolji

Zaptiven, magnezijum, dva procesora ista kao u 70d... Otprilike napravili su sa sedmicom pro telo u krop klasi. Imaš gomilu ljudi kojima treba nešto brzo i robustno kao 1d a da je krop - oni su ciljna grupa. Ptičarenje recimo. Ili npr kad čekaš bolid da izleti iz šikane sa nekim 70-200 a daleko si :lol:

Zaptiven, magnezijum, dva procesora ista kao u 70d... Otprilike napravili su sa sedmicom pro telo u krop klasi. Imaš gomilu ljudi kojima treba nešto brzo i robustno kao 1d a da je krop - oni su ciljna grupa. Ptičarenje recimo. Ili npr kad čekaš bolid da izleti iz šikane sa nekim 70-200 a daleko si :lol:

To mi nije jasno... xD klasa a APS-C. Wtf?

Obaska sto je tesko ko tuch...

Yagodinac, bojim se ja da canon ni nece izbacivati direktnog naslednika 7D, čim to do sada nisu uradili, jer bi takav aparat kostao kao D600 a ne bi imao ni pola te slike, i bio bi interesantan samo ptičarima a mala je to skupina ljudi da bi zbog njih pravili takav aparat....za aparat poput 7D nema više mesta na tržištu, moje misljenje.

Pola koje slike, sad porediš FF i krop telo.

Ja nikada nisam video neku primenu za 7-icu. Da su taj segment gađali kada su izbaciji 1Dx i da su išli na 1.3 krop (onaj stari sa 1D pre Dx-a, znači APS-H umesto APS-C) imali bi tržište. Doduše i to je pod znakom pitanja jer neki sportski fotografi i dalje kukaju zašto je, za ime sveta, 1Dx baš MORAO da bude FF. Vidim da su se i oni brzo navikli, iako su kad se pojavio 1Dx svi do jednog bogoradili.

Stoji, ne vidim ni ja mesto za naslednika 7-ice. Nije tu pitanje zaptivenosti i sličnoga, sve trpi približno jednake vremenske nepogode. Naslednik 7-ice bi morao da bude težak i bučan (barem jednako bučan kao 1D serija), jer ako gađa segment ptičara i brzine, najpotreniji mu je što manji "blackout time". Sve osim 1D serije (kao i jednocifrene Nikon serije), kada radiš burst, u tražilu više vidiš mrak nego kadar jer se ogledalo isuviš sporo vraća u početni položaj.

Da bi i C i N izbacivali "profi" krop tela prvo morau da na tezgu stave profi stakla za taj format, zaptivenost, blenda i premazi, a to niko od dvojca ne radi, osim što je N u nekom momentu izbacio onaj štap i kanap od 17-55/2.8 (koje je meni posle 6 meseci arčenja i dalje najprecenjeniji objektiv na svetu, a trenutno je bez adekvatnog tela da prati taj gabarit i gramažu jer je on meni lepo ležao samo samo na D2Xs). Ne mislim da je malo tržište za raju koja bi radije da dobaci ali eto ti ga na' sad je FF trend.

Misliš na N ili C EF-S 17-55mm f/2.8? Šta je da je, štap i kanap je.

Nisu ludi to da rade. Izbacice besmisleni 17-55/2.8 po suludoj ceni (Canon barem, N ne pratim toliko), iako za manje para možeš da uzmeš 17-40/4. Al' vidi vraga, nije 2.8, za 2.8 ipak treba malo više para.

I za jedan i za drugi ima profesionalnih objektiva, ali ništa u UWA području.

Mislim da je 7-ica dospela u ćorsokak, za krop nema tako dobrih objektiva ni u jednoj aromi. Opet ne vidim svrhu ni da se prave. Možda nas čeka diferencijacija, krop tela sa jeftinom i optikom srednje i visoke klase i FF sa optikom srednje do visoke klase. Ne bi bilo loše.

Mozda ga i spreme, sto da ne, ali je problem sto ce da kosta kao 6D i D600 tj problem je sto su cene novih FF aparata pale na cenu koliko je nekada kostao 7D, a u to vreme najjeftiniji FF je bio soma skuplji, pa je 7D nalazio put do kupaca koji nisu mogli da dovate nov FF a hteli su vrhusnko canon telo, tu je bilo naravno i gomila hobista, amatera, najmanje onih koji su ga kupili za pticarenje.... a sada ti isti zalutali hobisti i amateri kupuju FF, što nov za somaipo, što polovan za soma, pa je mesto za aparat poput 7D nekako popunjeno za neki veci trzisni uspeh. Jedino da izbace novi 7D ali sa 1.3 senzorom, za somaipo, tu vec nisam skeptican.

Ivuleticu, pola slike u smislu da canon sa trenutnim aps senzorima ne moze da parira ni aps nikonima, a kamoli D600.

Ma meni se cini da su se skroz pogubili i da vise neznaju sta rade. Po meni sva xD tela moraju biti FF ili nek malo skresu paletu proizvoda.

Ma meni se cini da su se skroz pogubili i da vise neznaju sta rade. Po meni sva xD tela moraju biti FF ili nek malo skresu paletu proizvoda.

Šta da skrešu? Aktuelnih nekoliko modela u jednocifrenoj seriji (diferencirani kako treba), jedan u xxD poluigračkama i jedan u XXXD igračkama.

Šta da skrešu? Aktuelnih nekoliko modela u jednocifrenoj seriji (diferencirani kako treba), jedan u xxD poluigračkama i jedan u XXXD igračkama.

Ne vidim gde ce da uzljebe 7d mk ii izmedju 70d, 6d i 5d mk iii.

Tamo gde je ranije bio ubačen i stari 7D, kad nisu postojali 70D, 6D i 5D3. U gami je samo 6D novost. Hteli su da imaju entry level FF plastikaner pa ga napraviše.

A 7d mk ii ce biti high(est) end aps-c?

Sem mg alloy tela i mozda jaceg senzora ne vidim sta bi jos mogli da izmisle u odnosu na 70d