Jump to content

Terabajtni disk

unread
 Share

Recommended Posts

Nebi me cudilo da su prodavci zbog rastuce krize sa severnom korejom stekovali hdd-ove za "crne dane" i potencijalno besmisleno visoke cene.

(da podsetim, hdd-ovi se prave samo i jedino na teritoriji juzne koreje i nigde vise)

Nebi me cudilo da su prodavci zbog rastuce krize sa severnom korejom stekovali hdd-ove za "crne dane" i potencijalno besmisleno visoke cene.

(da podsetim, hdd-ovi se prave samo i jedino na teritoriji juzne koreje i nigde vise)

Pa zar se ne prave na Tajlandu? Tamo je bila ona poplava pre godinu i po dana, koju su proizvodjaci i trgovci koristili kao izgovor da idiotski podignu cene hard diskova.

Kakva crna Juzna Koreja? Tamo je radna snaga skupa.

Izvinjavam se, ostao sam nedorecen i neprecizan. Proizvodnja jeste na Tajlandu (najveci deo), ali su sedista nekih firmi (tacnije te firme) u koreji, a i realno je za ocekivati da ce ceo taj region direktno ili indirektno biti zahvacen eventualnim sukobom.

Igor j, ma zvao sam i njih. Nigde nema u prodavnici. Svuda se nesto ceka da oni naruce pa bla bla...

Ko da trazim ne znam ni ja sta.

Iz nekog razloga sve zivo mora da se ceka u poslednje vreme.Prosle nedelje sam sklapao neki racunar sa potpuno standardnim delovima,malte ne svaki deo u nekoliko razlicitih radnji sam cekao od 4 dana do nedelju dana da stigne od dobavljaca.

Ne znam iskreno sta se desava.

Smanjio se obim posla, uvoze se manje količine.

Za pokretača teme. 1 TB verzija postoji u normalnoj veličini (debljina diska je veća od standardnih 2.5" diskova), koja ne može da se smesti u većinu laptopova i fioka i slim varijanta koja može.