Jump to content

Recommended Posts

Par mjeseci se natezem sta da kupim i evo sad mi je drago sto to nisam uradio. Koliko god se ubjedjivao, nisam mogao da prelomim kupovinu BMC zbog onog nesretnog cropa.

Sad jos samo da ne bude onoliko cekanje na isporuku kao sa prvim modelom i bicu puno sretan :)

Ovo je pre svega kraj onih smesnih, preskupih C300 kamera koje istini za volju nisu ni za k. u poredjenju sa istim igracima. Em sto moram da teglim g.... koje je kada se ceo rig sklopi teze nego klasicna filmska kamera, em sto rezultati nisu ni blizu ceni. Prvi BMC bio je revolucija a ovaj novi je direktan udarac i dovidjenja za Sony i Canon u tim domenima.

Ovo je pre svega kraj onih smesnih, preskupih C300 kamera koje istini za volju nisu ni za k. u poredjenju sa istim igracima. Em sto moram da teglim g.... koje je kada se ceo rig sklopi teze nego klasicna filmska kamera, em sto rezultati nisu ni blizu ceni. Prvi BMC bio je revolucija a ovaj novi je direktan udarac i dovidjenja za Sony i Canon u tim domenima.

Canon C kamere nemaju nikakve veze sa ovim, niko nece razmishljati "da li da kupim BMC ili C100", ovo je mnogo direktniji udarac Redu nego bilo kome, sa kamerama budjavih senzora i nula ergonomije, alpha softvera, preskupih Red Magova, Red Rocketa, 1700$ resistive touch monitora, i uzasno sporog i skupog workflowa, a o smesnom marketingu nazvanom 2k i 3k da ne pricam.

Canon C sluzi za dokumentarno i event snimanje i u tom segmentu vladaju, zajedno sa 1Dc.

Ma jel, C100 se prodaje za 6500 Dolara :lol: :lol: :lol: , najsmesnija stvar, govance koje nije ni prici bilo kom RED-u, uskoro ce Canon morati da poklanja C300 i C500 uz svaki kupljeni Premiere Elements jer je BM odlucio da zavede red na trziste. Samo napred.

A ove nove dve kamere jel imaju istu kompresiju kao prvobitni blackmagic?

Da mora da se gura u davinci prvo,ne moze direkt da se sljaka sa fajlovima?znam da je to isto bila neka zamerka...

Koja bi bila najbolja opcija kupovine toga? Iz USA ili EU?ili nesto trece...

Ako je m4/3 mount onda su m4/3 objektivi tj navoj u pitanju. Click

Prave ih Olympus, Panasonic (uz pomoc Lajke), pocela je Sigma i par drugih proizvodjaca koji prave manuelne objektiva...tipa SLR magic koji pravi 25mm f/0.95, 17mm f/0.95 i 50mm f/0.95.

Par takvih ultrabrzih pravi i Voigtlander (Cosina), bar taj od 25mm koliko ja znam.

Na malishanu je mikro 4/3 mount, direkt idu svi mikro 4/3 objektivi, eno ih i na slikama ... nego mene cudi da panasonik nije prvi napravio 4K video u mikro 4/3, steta, jer ipak su oni debelo u mikro 4/3 prici a tek u video prici su debelo, pa mi nekako logicno da oni budu ti koji postavljaju standarde bar kada je u pitanju video sa 4/3 senzorom

Ta 4k da.mego ima taj neki malisa popularno nazvan.isto blackmagic.e on je m4(nemogudanadjembackslash)3.

A jel ima tu nekih konvertera kao resenja? Da se recimo klasicni M objektivi lajkini sa konverterom prebace da budu m4,3?

Ili tako nesto...

BMD 4k kamera je sa super 35 senzorom, a ne sa mikro 4/3......sto znaci da ce na njoj moci da se koriste CROP objektivi i naravno FULL FRAME objektivi (sa crop factorom x 1.6) za CANON.

Da, ja sam sve izgresio u prethodnom postu jer sam sve vreme pricao o maloj pocket kameri misleci da i ona ima 4K ... BMD ima super 35mm senzor i EF lens mount, obzirom da je velicina super 35mm senzora 21mm x 12mm to znaci da ce i krop stakla tj EF-S moci ladno da rade, nikon DX takodje uz adapter.

A ova mala kamera tj pocket cinema, ima super 16mm senzor i nema 4K vec ful HD, sto mu velicinom dodje manje od 4/3 senzora ali je bajonet mikro 4/3, sto je super.