Jump to content

[RAD] Animacija naselja WIP

Recommended Posts

Evo nesto sto sam radio skoro, za sada smem samo da postavim ovu WIP verziju, a kako stvari stoje tako ce i biti ...

https://vimeo.com/63080151 password je sreckom

Sve sam sam odradio, sem automobila i ljudi, to su kupljeni modeli. Uradjeno full u Houdiniju, render vreme je islo od 5 - 12 min FullHD sa MB, na dual Xeon (16 threads). Eto malo Houdini za archviz. Projekat sam poceo u Modo-u 601 ali je poceo da koci nenormalno do momenta kada je bilo ne moguce raditi. Houdini je bez problema odradio sve. Malo proslo kroz Nuke i na kraju Apple Motion.

U finalna verziji je dosta gresaka ispravljeno, bolja tekstura terena u prvoj sekvenci, sredjena alfa za pass drveca, rupe u travi na nekim mestima zakrpljene, popravlajeni modeli kuce na nekim mestima itd ...

E da, verovao ili ne oni su ih ukinuli zbog smanjenog budzeta, a ja sam se pre toga otelio da ih namestim. Postojala je i staza za pesake, koja je takodje ukinuta. Oko toga sam najvise vremena potrosio i na kraju su mi rekli, ukidaj to ... Inace sve se vezuje za teren, putevi kuce, drvece. Znaci pomeranjem terena sve se pomera. Negde imam screengrab kako to radi.

Iz nekog razloga ne mogu da pogledam, uvek ista poruka nakon potvde passworda:

Unauthorized

Sorry, this action could not be completed because it appears your form session has expired. Please return to the previous page and try again.

Lucky ne znam sta se desava ..

@bazuka Znaci kada sam ove kuce razvukao, ima ih dosta, iako sam sve stavio bounding box, Modo je crkavao. Bukvalno nisam mogao da upalim preview. Jos drvece i sva ova trava. E sada sa 701 radi bez problema .... jbg ... A imao sam budzet za render farmu pa je morala ici na ovo vreme. Sek'o sam gde sam stigao. Mada opet Houdini je mnogo fleksibilniji svo ovo drvece oko kuca sam uradio tako sto sam napravio krivu i stavljao vertex gde mi treba drvo, i onda namestio da svako drugo bude evegreen. S Modom bi morao rucno dosta toga. Plus kada sam testirao Modo MB vreme na HD je islo preko 20 min, bez drveca i trave.

U stvari ja sam hteo to uraditi sa Softimage i Vray, ali fora je bila sto sam morao imati licencu za software (zbog nekih pravnih sr...), a nemam licencu za SI.

Na pocetku i kraju imas suncan dan, pun svetla i toplih tonova. Samo naselje je neko drugo doba dana, meni lici na ono posle letnje kisice, nije to lose ali suncan dan je onako malo optimisticniji, al nebitno. Onaj plavi suv, ili dzip na kraju skrece ko ja u GTA, ako nije kasno uspori ga malo. ne lezi za ovu realisticnu scenu. Inace ako ti nesto znaci misljenje laika ok. je poredeci sa onim sto sam video do sada po toj tematici.

PS. Ovo nije za nase trziste, cim oni u reklami ukidaju ono sto nece izgraditi. Kod nas bi ti brale ubacio i sportski centar i aerodrom i marinu za jahte :D

mislim ja sam glup za houdini, nema neki proxy on?

reci mi koji su to kreteni koji su trazili lic za to? mislim mogo si da uradis sve u xsi i da im kazes da si radio u houdini ili cemu vec sto imas lic :) bas budale mogu da prepoznaju daj je i sa cime je rendano nesto, al ajd...

ne znam dal si gledao ima neki kao animatic likovi neki sto su radili, ako se setim sve je u modou uradjeno al verovatno je sve rendano na nekoj farmi, mislim da si sigurno vido, lik na motoru bezi od neke letelice koja puca na njega, etc...

meni to izgleda dosta pristojno i env je bogat i vegetacijom i bojama, jes da ima i mattea al dobro :)

ono sto sam hteo reci, jel :), je da mislim da je moglo bolje, previse je nekako sivo nema kontrasta u bojama, previse saturisano...

Lucky ne znam sta se desava ..

@bazuka Znaci kada sam ove kuce razvukao, ima ih dosta, iako sam sve stavio bounding box, Modo je crkavao. Bukvalno nisam mogao da upalim preview. Jos drvece i sva ova trava. E sada sa 701 radi bez problema .... jbg ... A imao sam budzet za render farmu pa je morala ici na ovo vreme. Sek'o sam gde sam stigao. Mada opet Houdini je mnogo fleksibilniji svo ovo drvece oko kuca sam uradio tako sto sam napravio krivu i stavljao vertex gde mi treba drvo, i onda namestio da svako drugo bude evegreen. S Modom bi morao rucno dosta toga. Plus kada sam testirao Modo MB vreme na HD je islo preko 20 min, bez drveca i trave.

U stvari ja sam hteo to uraditi sa Softimage i Vray, ali fora je bila sto sam morao imati licencu za software (zbog nekih pravnih sr...), a nemam licencu za SI.

mislim da je moglo bolje, previse je nekako sivo nema kontrasta u bojama, previse saturisano...

Stvar sa bojama pogorsava i ova colorful uvodna spica nakon koje sve ostalo izgleda sivo :)

Ne znam zasto ljudi i dalje eksperimentisu sa cudnim kombinacijama softvera za arh. viz. Evo primera jedne vray animacije od pre par godina: na strani http://www.goblenstudio.com/architectural-animations/ pogledaj animaciju Moscow Luxury Village. Veoma je slicna tvojoj sceni. Obrati paznju na kolicinu detalja koje imaju kuce i vegetacija. Ceo rad je prosao bez ikakvog trokiranja a koliko se secam render time per frame nije prelazio 15ak min na 6core masini sa 8Gb rama.

U svakom slucaju provuci neki sunny day efekat u nekom video editing programu i bice dosta bolje.

Ruin

Jesi na ovo mislio. :unsure:

da bas to :)

mislim da je generalno mogo da se dobije bolji kvalitet rendera... ima nekih testova (nisam ja radio) u H sa everima i renderi su po max 5min ne znam sta si zajebo sine pa ti renderi traju toliko :)