Jump to content

Problem sa Tamron 17-50 f2.8 non VC

Lord_o21
 Share

Recommended Posts

Naime, imam Tamron 17-50mm f2.8 koji je od jednog momenta poceo da u exifu pokazuje 32mm konstantnu "focal length" bez obzira bio na 17 ili 50 ili negde izmedju. Da je to jedini problem, pa jos boze pomozi, da se covek pomiri sa time, ali nije. Sve slike ispod f8 su drasticno losijeg kvaliteta nego pre. Odnesem ga ja kod lokalnog majstora za obektive i ustanovi da je otisao flet kabel i cesalj na elektronici koja govori elektronici koliki je "focal length". Kontaktirao sam Tamron sa Nemackog sajta, pa i sa opsteg, dgovorili su mi jednom da im posaljem tacan model objektiva i od onda (dve nedelje) nista. Da ga saljem za BG u neki od servisa mi se neda, cisto zbog nihovih cenovnika... Naime, treba mi pomoc, gde mogu da nabavim flet i cesalj i lepo odnesem cika doktoru da zameni i sve to kosta normalne pare.

Unapred hvala kolege fotografi i oni koji se osecaju tako.

p.s. Tacan model objektiva je "Tamron af 17-50mm f/2.8 (IF) °67 A16 aspherical LD XR Di II SP"

Ja imam takvog Tamrona u "umrlom" stanju, pa ako mozes nesto da iskoristis sa njega poklanjam ti ga :)

Elem, jednom prilikom mi se prevrnuo stativ komplet sa aparatom i deo objektiva sa bajonetom je ostao na aparatu, a drugi deo je otpao.

^Uf, meni se nešto slično dogodilo pre par dana sa Sigmom 18-50 f2.8, s tom razlikom što nije puklo do kraja i bajonet ostao na fotoaparatu, već se napravila samo povelika "pukotina" (razmak) između prstena sa bajonetom i zum prstena kroz koju se videla elektronika unutra (štampana kola i ostalo). Uspeo sam to vratiti nazad kako je bilo (samo je "škljocnulo" nazad), no sada "diše" tu između ta dva prstena i imam blagi promašaj fokusa kada fotkam (objektiv radi sve normalno). Kada ga malo pritisnem da nema "lufta" - fokus opet precizan. Imam utisak da taj prsten do bajoneta drži ostatak objektiva unutra u dve tačke, pa je jedna popustila... Moraću i ja do servisa čim uhvatim vremena... Ako mu uopšte bude bilo pomoći.

Ja sam vlasnik pokojnog i nikad ne prezaljenog Tamica 28-300.... koji je bio ostar do bola... ali mu je uginuo flat cable... koji inace kosta 10e.... u Austriji su mi trazili za opravku 200e samo za ruke.... +deo + kalibracija i ostrenje... znaci sve oko 300e... a nov kosta 450.... tako da ja zaobilazim Tamica sada u punom luku iako mi je odradio brdo fotki....

Rekao sam im da ta njihova teorija da su slike postale mutne zato sto je staklo decentrirano nekim slucajem istog momenta kad je i falt otisao, ne pije vode i da ta cena od 100e ce uciniti da nikad vise ne kupim tamron staklo i da cu to preporuciti i mojim prijateljima.