Jump to content

4S Magazin

dussto
 Share

Recommended Posts

Lepa zamisao, lepa ideja i realizacija. Meni je samo malo sve previse krupno, sto cini sajt malo manje preglednim. Mislim da preglednost moze da se meri tako sto u prvih 3 sekunde skeniras sajt i da ti bude jesno sta se i gde nalazi. Meni je konfuzno sto su reklame razbacane nemaju bas fiksno i logicno mesto, kao da ne pripadaju sajtu. Mozda neki elementi mogu malo bolje da se integrisu. Pozdrav

• 2 weeks later...

Sve je pristojno u dizajnerskom smislu, tipografija se izdvaja i pohvale za to, takodje vidi se trud ulozen. Pohvala za slike sto koristite za clanke. Fali na srpskom dobrih sajtova vezano za web dizajn. Par saveta (friendly):

1. Kategorije trebaju gore desno da budu.

2. Nema potrebe za zutom pozadinom za kategorija/komentare, bold je dovoljno.

3. Treba responsive, bar za do 920px (tablet) da bude.

4. Font za button 'Nastavak' treba isti da bude, Droid Serif.

5. Petokraka ne treba, kvari spacing zesce kad su velika slova.

6. Treba vise postova na stranici, i 'to top' button na scroll dole.

8. Glavna navigacija, treba iste velicine font kao kategorije widget da budu.

9. Fali i malo efekata, makar na mouse over na 'Nastavak', social icons itd., dace malo zivosti.

10. Pocnite video sadrzaj da postavljate na iste teme, to je globalni trend.

U svakom slucaju jaka 4/5 overall od mene.

Pre svega da se svmia zahvalim na kritikama. Ipak ste za to utrosili svoje vreme. :)

Sto se tice svih ovih predloga, neke smo i sami imali uplanu, neke smo prihvatili, neke ne. Update se ocekuje u toku vikenda, jer su po nasem rasporedu tada predvidjeni poslovi oko dizajna, servera i slicno.

Ovaj projekat je jako ozbiljan. Sajt za sada jos uvek izgleda prazno i sve ono sto krajnji korisnici trenutno vide je nekih 40% od celokupnog sajta.

Planirani su odredjeni servisi (webinari, placeno clanstvo - oko ovoga i dalje diskutujemo, besplatan hosting sa podrskom za sve clanove, odredjene kategorije clanaka koje cemo kasnije dodati i td.).

Posto je ovo projekat koji je pre svega edukativne i informativne prirode, trudicemo se da sve sto budemo nudili bude u vecoj meri besplatno ili sa minimalnim naknadama (na sajtu ce raditi nekoliko osoba - pisanje tekstova, izrada tutorialai td - koji se moraju platiti).

Ovaj sajt ce u buducnosti da se prosiri ne odredjene servise i grupe sajtova, u skladu sa domacom potraznjom, da se tako izrazim.

Ukoliko ima iskusnih i zainteresovanih za ucestvovanje u ovom projektu, neka pise na dusan.stosic@4smagazin.com

• 2 weeks later...
  • 1 month later...