Jump to content

Recommended Posts

Pozdrav kolega... Lepa porodicna prica :)

Jedan detalj opasno bode oci, a to je pink dukseric koju si trebao da sredis kao sto je na 167. Na prvih 5 fotki previse ljasti...

E jeste, upravo sredjeno, nego sad ako izmenim na Flickr-u fotke ima ovde sve da se zezne... ne znam da li imam vremena jos za edit post-a a i nema smisla da menjam onda tvoj komentar nema smisla :D

Pa daj da vidimo tu sa bademima i crnom cokoladom :D

Evo jedna bez obrade, steta sto leva ruka izgleda kao da je nema od lakta, ali je ustvari prebacila iza ledja, rekao sam joj samo stani tu da nesto probam :D

Svidja mi se svetlo pa reko ajd... :)

169.

34518816356_63abb10390_b.jpgUntitled by Vladan Jankovic, on Flickr

^

Vladane Jankovicu :)

Ovde je dobra samo ekspresija i mesto gde si je postavio u kadru... Pozadina, leva ruka, i saka ispod brade sa palcem preko obraza u prilcno neprirodnom polozaju, negatino uticu na balans kadara u celini. Svetlo jeste zanimljivo a obradom si trebao malo da izbalansiras neke senke i hajlajtove, genralno za moju ukus na svim fotografijama ima jos dosta prostora da se svrsishodnom obradom jos malo poprave.

Ovako pojedinacno ova ti je fotka najboja od ovih novojeg datuma https://www.flickr.com/photos/vladanjankovi.../in/dateposted/ a nisi je postavio. Ona je super, cist kadar, dobar i zanimljiv ugao znimanja, svetlo odlicno, sve je dobro izbalanisrano do te mere da neka temeljnija obrada moze a i ne mora :)

Gospodine Risticu :D (jel bese Ristic, nisam gledao, po secanju samo)

Zvucis vrlo temeljito u postovima ali izgleda da nisi tako temeljan sto se tice prechesljavanja tema od vremena pa do sad :D

Sto se tice te, najbolje fotke u poslednje vreme, u ne tako davnoj proslosti postavio sam vrlo slicnu fotku pa mi bilo bzv da postavljam opet, slicnu fotku, ako me razumes :D

Doduse bolju (novija), sto ide u prilog matorom 5D

Ugao aparata (ali ne i sami aparati), objektiv i lokacija, a samim tim i svetlo su apsolutno isti, samo sam se na ovoj novijoj malo vishe priblizio njoj, a i ona je starija pa je malo veca, ne mnogo ali dovoljno.

Tako da, fala lepo na opservaciji, trudio sam se koliko sam mogao :)

Inace, slazem se sa skoro svim napisanim, mada nece imati efekta, posto, polozaj ruke i pozadinu nisam mogao da biram, samo sam mogao da iskoristim trenutak, a kako je ovo bio test objektiva (ako bacis pogled na flickr (a bacas ga :)) videces o cemu se radi

Elem, namerno sam postavio jednu skroz bez obrade cisto da se vidi kako bi trebalo da izgleda pravilno exponirana fotka (ako ima onih koji to jos ne znaju, a mozda citaju teme po zoni), nekome ce mozda znaciti. A da se zezamo sa obradom, mozemo, kad ima vremena. Mada, nekad mi legne da ne pipnem nista.

U sustini, za svoju arhivu sam cacnuo ovu malo, izbalansirao sto kazes, nesto dodao, nesto oduzeo uglavnom hajlajte, senke, malo blage vinjetice, nista specijalno posto mi se bas svidelo sta je izaslo SOOC iz ovog malog tela. Ostace RAW pa mozda nekad nesto... ja, ona... :D

Evo dodao sam jos dve, sa minimalnom obradom pa da turim i njih ovde kad se vec malo prica o fotografijama.

170.

34520282766_9a9395fdda_b.jpgUntitled by Vladan Jankovic, on Flickr

171.

34561402445_b64a106cac_b.jpgUntitled by Vladan Jankovic, on Flickr

Ne bi ja tu nista vishe dir'o. Sta kaze porta? :D

Dobar si kolega, a valja malo prodiskutovati, sta, zasto, kako itd :D Malo da se medjusobono edukujemo i razmenjujemo misljenja, iskustvo. Cisto da se podestimo, zahvaljujuci ovim pepiskam na fotke koje sam postavljao, posebno sa tobom u pocetku, ja sam svoj rad znatno unapredio i daleko brze napredovao nego da sam fotke drzao na racunaru da ih niko sem mene ne vidi.

Model je super, blago tebi :)

Apsolutno se slazem, treba diskutovati, mada se mnogi ovde ustrucavaju da pisu da ne dobiju "po nosu" od mudraca ovdasnjih posto nam osnovne kulture nekako uvek nedostaje, zato uvek reci sta ti padne na pamet u vezi neke fotke, nikad ne znas sta ces iz toga nauciti ti, ili neko drugi ko cita (da ne kazem gleda a ne vidi), mnoge stvari legnu na svoje mesto vremenom (tj iskustvom), tako da, tu smo gde smo, idemo dalje :D

Kakvo blago, to su muke, slatke, ali muke, a tek ce da budu :D

Kolega Zagore, lepo je videti vas kako rastete u raznim smislovima, ali neprocenjivo je (pod)setiti se uz ovu seriju o rezancima kako su, izmedju ostalih dostupnih masina za tu svrhu u najzemlji­™ sfrj, postojale ove DVE nenadmasne masine za njih. Znaci kupis jednu koja odlicno razvija - tanji testo i drugu koja ih sece bez greske, a naravno, obe su bile predvidjene i projektovane za komplet proces ali ova mala preslaba za razvijanje dok je veca valjda guzvala dok sece ( ili tako nekako :D ). Bila su to divna vremena, a sad retro :P