Jump to content
djoledj

Kako spakovati kafic u 23 m2?

Recommended Posts

Poslala sam pitanje uredniku da se otvori poseban podforum za ovakva i slicna pitanja pa cemo valjda resiti taj problem jednom zauvek. Ko bude smatrao da treba da odgovara na pitanja i daje savete neka to i radi ko ne ne i resena stvar.

Poslala sam pitanje uredniku da se otvori poseban podforum za ovakva i slicna pitanja pa cemo valjda resiti taj problem jednom zauvek. Ko bude smatrao da treba da odgovara na pitanja i daje savete neka to i radi ko ne ne i resena stvar.

a za koga? za nas ili ove koji hoce da iskoriste forum da dobiju besplatne arh. savete, citaj idejna resenja, skoro gotova na racun foruma?

....

Ne mora da odgovara niko ko ne zeli. Ja mislim da je dobro vezbati malo i iznalaziti resenja i ideje. Niko ne kaze da ce biti kompletna resenja sa sve tehnickim delom nego sitni neki saveti, usmeravanja ... ko koliko zeli da izadje u susret. Naravno niko nije u obavezi da odgovara. Ja ne mogu da verujem da je to toliki problem, ali najiskrenije. Na koji god forum da sam otisla, nije bitno koje tematike, ljudi izlaze jedni drugima u susret. Jedino ovde prvo dobiju packu , pa ih neko ismeje, naruga im se a za savet im kaze plati pa ces dobiti. Niko arhitektu nece unajmiti da mu kaze dve tri recenice a i da mi neko dodje i pita tako nesto ne bih mu naplatila. Koliko vidim niko iz administracije se nije oglasio tako da sumnjam da ce biti otvoren podforum, ne morate da brinete. Zalosno je sto ni kolege medjusobno ne saradjuju, nego niko nista ne sme ni da pita a da ne bude ismejan pre toga kako zaboga to ne zna. Pa da zna ne bi ni pitao a zar je bitno zasto ne zna.

A ko tebi brani da otvoris sama temu:

SAVETI ARHITEKTE -GAF_MARIJE-

-za sve one kojima treba strucni savet-

i kraj price.

Napravite novu temu samo za ovakve stvari, nećemo širiti podforum radi nekoliko tema.

Lično, ko dođe sa praznim papirom - ne bih mu davao rešenja već uputio na primere pa kad dođe sa rešenjem možemo da pričamo, inače za te stvari i treba služi arhitekta pa je tema onda za podforum "poslovi"

Ja stvarno nemam nameru ni sa kim da se raspravljam. A ovakvi maliciozni komantari kolega zklop samo govore o tome kakav si covek. Ja nemam problem sa tim da nekome pomognem onoliko koliko je to u mojoj moci. Mozda nisam dovoljno potkovana, mozda ne znam mnogo ali to malo sto znam bih drage volje podelila sa drugima. Niko nije ni rekao da ce se cela resenja davati jer ja za to nemam vremena a i zasto bih dok mi je sa druge strane mnogo lakse da nazvrljam skicu nego da trazim linkove sa primerima. Mogao je neko da coveku da linkove pa da potrazi i ne bi bilo nikakvih problema. Moglo je lepo na fin nacin da mu se objasni gde takva pitanja spadaju i koliko mu mi ovde na ovom podforumu mozemo pomoci a ne odmah drvlje i kamenje. U svakom slucaju svako neka se ponasa u skladu sa sobom, ne zelim vise da izigravam neku dusebriznicu i da moralisem.

predlažem da se ubuduće naplaćuje i feedback kolegama (koji često zna da izvuče i više informacija od jednog otvorenog pitanja nekog ko se ne razume u arhitekturu). Možda uvesti i proveru kvalifikacija forumaša po zklop-u, pa da ih urednici sortiraju u geto teme. Mislim da zaboravljamo ulogu ovog foruma

Vidi, Ukice....

usluga fotografa je fotografija

usluga video snimatelja je video snimak

tonca, audio zapis

dizajnera, neki logo

jel mozemo dalje?

a sta je nasa usluga? pa neki crtez, koji moze da se spakuje i u nekoliko recenica, vrlo cesto.

I? sta ljudi rade? dodju ovde, sto kaze Ji sa PRAZNIM listom papira i kazu TREBA MI SAVET

KOJI BRE CRNU SAVET, TREBA NJEMU PROJEKAT NE SAVET.

I, opet da se vezem za Jiforca, ko dodje sa praznim listom papira, u rubriku poslovi, jer to nije savet nego posao.

A drugo je kad dodje sa projektom arhitekte, iz svog mesta, i kaze, ljudi vidite ovo, ovde mi se ne svidja to i to ili posle mesec dana okolnosti su se promenile, itd...

...

Znaci na ovom ili nekom slicno poslu, neki student moze da zaradi 200=300e /ni ja ne radim za puno vise btw, ko mi kriv sta sam budala/, i to lepo da ga odradi, ali ne, njemu je lakse da dodje ovde i da kao u onoj epizodi Asterixa, sve nas ovde posvadja.

....

Pitao bih vas sve Marije tereze, including MArija GAF, da imate svoje firme, PDV, doprinose, kako biste se ponasali????

Dakle da se vratim na poredjenje sa pocetka

FORUM FOTOGRAFA

koji aparat da kupim>>>>>dobijes odgovor

sta fali ovoj fotografiji>>>> dobijes odgovor

Ko ce da mi slika svadbu? >>>>dobijes posao, a ne savet

FORUM SNIMATELJA

koja kamera za nocne snimke?>>>>>dobijes odgovor

ko ce da uradi mini low budget film? >>>>> dobijes posao, a ne savet

FORUM AUDIO

Poslusajte ovaj snimak, kao da se gubi bass??? >>>>dobijes odgovor

Ko ce da snima mala Micu iz Pozarevca? dobijes posao a ne savet

itd msm da je jasno ko dan.... ali ne, nama je svima osobina, da svoju pocetnu ideju u dijalogu branimo po svaku cenu, koliko god bila nerealna, i onda dolazi do nerazumevanja, a te ironije i sarkazme, ne koristite, jer ne donose nikom dobro...

eto tako srdacan pozdrav svima i prijatna subota :))))))))

Još veći što sebe cenite previše ;)

Zašto arhitkekte u Srbiji nisu cenjeni dovoljno? Premalo posla, premalo para (ispod časti), loši projekti (ispod časti), loši klijenti (ispod časti)?

...to sto si rekao vazi za generalno celo stanovnistvo Balkana, od Slovenije, pa do Atine, nema to veze sa temom.

Kao i za bilo koju struku, pa i ovu nasu, kvalitet je pao pred kvantitetom. Nije to nikakva exkluziva fensi trensi "arhitekata".

Ma jok....

Mislim da se potpuno pogresno tumace moje izjave. Ja nigde nisam napisala da osobi treba nacrtati ceo projekat niti sam ja doticnom to nacrtala. Slazem se sa tim da je prazan papir pogresan, mozda ja nisam najbolje odreagovala ali ne smatram da je moj savet, tada njemu dat, odnosno ta skica nesto posebno. Maltene sam se nalupala. Eto prvo sto mi je palo na pamet. To je daleko od promisljenog projektovanja. Iskreno ne vidim sta on posebno iz tog mog saveta moze izvuci a da nije u skladu sa sitnim sugestijama koje jesu u skladu sa ovim tvojim Okmijun pisanijama gore. Ja licno ne smatram da sam mu dala Bog zna neki savet ali jesam ga usmerila i smatram da je to u tom trenutku bilo adekvatno.

Drugih Marija na Forumu nema, rasterali ste sve zene kakvi ste :)

mislim da si potpuno ispravno i profesionalno postupila, i djoledj je svakako dobio odgovor da je njegov kafić itekako moguć u navedenom prostoru, što je sasvim korektno s tvoje strane, i nešto što se, verujem ovde i očekuje.

Da li će stvarno i funkcionisati, i opstati (biti ostvariv, upotrebljiv, u skladu sa sadržajem, okolinom i namenom, privlačan i prepoznatljiv odgovarajućoj klijenteli, dobro pozicioniran u odnosu na konkurenciju i dr) to svakako zahteva dalji ozbiljan rad i istraživanje arhitekte, i svakako se ne može objasniti u samo jednoj skici, ali itekako imaš i znanja i dara za to, i pokazala si dobru volju, pa ako djoledj svoj posao shvata ozbiljno i želi uspeh, on će tebe (ili već nekog u koga ima poverenja) angažovati da dalje razradi ovaj projekat, ali mislim da je skica dobar i kvalitetan uvod (koliko vidim), i verujem da, ako se odluči za to, da ćeš mu ti biti dobar izbor za ovaj projekat

Hvala na podrsci :)

Decko je jos u uvodnom postu rekao da samo razmislja o tome da li je moguce a da tek za koju godinu mozda bude skupio sredstva da ideju realizuje tako da je verovatno ocekivao samo savet da li je moguce spakovati kafic u tako mali prostor. Ja sam mu izasla u susret i smatram da nisam pogresila a evo na osnovu tvog posta vidim da ima jos nekog ko bi ucinio nesto slicno. Lepa rec i ljubaznost su cesto osnova pri izboru saradnika a nekima ocigedno to jos uvek nije jasno.

Vidite moje iskustvo sa domacim arhitektama je drugacije...eto ja sam recimo proslog leta imao problem uopste naci arhitektu u majcici Srbiji. To sto mi je nudjeno bilo je katastrofalno, bez imalo originalnosti i sve se svodilo evo ti projekat pa ti vadi oci dalje kako znas...

Pozarevac...i okolina, nisam hteo neki diznilend i sl. da se razumemo. Radi se o lokalu koji recimo pre 20 godina nespretno sagradjen, gde je majstor zidar ujedno bio i arhitekta mislim da razumete kako to onda ispadne. To je bilo moje prvo iskustvo sa domacim arhitektama letos, sledeceg leta cu pokusati ovde...