Jump to content
djoledj

Kako spakovati kafic u 23 m2?

Recommended Posts

Kao sto tema kaze kako spakovati kafic u 23m2 ovako izgleda skica ! Da li bi mogao neko da mi napravi neki raspored gde bi sta stajalo??? Tamo gde je sudopera tu bi isao sank! Ako ima neko neku ideju !

post-48365-1360014928_thumb.jpg

Ti si vlasnik ili si kolega arhitekta,dizajner?

Vlasnik lokala...a i graficki dizajner! ..ovo je neka prica koja bi tek zazivela za dve godine, ali mi nesto ovih dana pala na pamet! Pa rekoh ima judi koji su strucniji!

Da, zovu se arhitekti. Obicno se kontaktiraju putem telefona ili emaila, plate im se usluge i dobiju rezultati. Isto kao i sa grafickim dizajnerima, ali i svim drugim strukama.

Za dve godine kad budes hteo da radis, uplati novce u neku humanitarnu organizaciju, skeniraj uplatnicu, okaci ovde na forum i ja cu da ti uradim.

Pa pazi, nisi daleko od istine, doslo vreme kad vi "matori" treba da skicirate a mi zeleni da razdradjujemo. Jos da zivimo u nekoj drzavi a da nije zemlja treceg sveta, mozda bi bilo i moguce.

Jeste snimili sto pailov americki internet velikodusan. Uvek nam da dupli ili trodupli post :D

Pa dobro ljudi dajte neke smernice!

Kakvo odsustvo blama i sramote. A zasto ne platis arhitektu ili enterijeristu barem da ti uradi projekat kako treba? Ako neces, uradi to onda sam.

Ako želiš ozbiljno da se baviš ugostiteljstvom i da imaš kafić koji neće da liči na ostale onda je najbolje da platiš arhitektu/dizajnera enterijera. Ponavljam: ako si ozbiljan, potrebno je uzeti mnogo faktora u obzir pre nego što se uopšte krene sa razmišljanjem o rešenju.

Ne možeš da baneš na forum i očekuješ da ti neko da rešenje džabe. Prvo, sam način na koji si postavio pitanje pokazuje da ni sam ne znaš baš najbolje šta želiš, i da eto, imaš lokal pa 'daj da otvorim nešto'. Drugo, 'davanje smernica' (kako ti kažeš) prevedeno na 'arhitektonski' (u ovom konkretnom slučaju) je zapravo rešavanje tvog problema, jer je kod malih prostora upravo to najveći problem - kako postići optimalnu funkcionalnost objekta (gde staviti šank a gde stolove).

Prema tome, nema ljutiš, ali to košta. Da si se malo sam pozabavio rasporedom, nabacio neku ideju, dao više informacija, pa i da se neko potrudi, ovako baš i ne ide.

Ako želiš sam sve da uradiš (koliko toliko pristojno), onda ćeš morati da zapneš, bogami. Da porazmisliš o tome gde se kafić nalazi, koji ljudi tu cirkulišu, kakve goste želiš da privučeš, kakvi su okolni lokali (ako ih ima), itd. Pa zatim kreni da guglaš, pogledaj malo neke kafiće koji su rađeni kod nas ili u inostranstvu, da bi mogao da dobiješ neku ideju o atmosferi koju želiš da postigneš, itd. (A onda tek počinje posao sa materijalima, pa majstori pa čuda.)

Sve bi ovo ionako trebao da uradiš, unajmio arhitektu ili ne. A s'obzirom na to kakva je situacija u građevini, sigurno možeš da nađeš nekog ko će povoljno da ti uradi projekat.

Evo kako ja gledam na celu pricu. Na forumima se kolege iz strke ili slicnih struka medjusobno pomazu, savetuju, kritikuju i tu nema spora da bih svakome pomogla ali kada dodje neko sa strane onda je po meni ok da dobije neke osnovne smernice od okga ovako iz glave jer tako je na svim forumima. Ako dodjes na forum sa profesorima engleskog jezika mozes dobiti recimo pojasnjenje oko nekog glagolskog vremena ali niko nece da ti prevede 10 strana za dz.

Sta god ti mi rekli tako usput je neozbiljno.Mislim mora da se ozbiljno uzme u rzamatranje niz faktora d abi to bilo valjano.

Prva stvar koju te moram pitati je gde ces smestiti flase, posudje, sve moguce zalihe koje su ti potrebne ako tu zadnju sobu uzmes kao deo prostora za sedenje? Mislim da moras imati neku prostoriju za to i zato je ona tu i stavljena verovatno. Druga stvar je da ako tu stavise neko sedenje ulaz u wc je problematican zbog blizine pa bi se to trebalo resiti. Postoji vise resenja svakako. Sedenje naravno rasporedis levo napred od ulaza neki sank sa stolicama i tako dalje. Mislim ima tu dosta stvari ali eto ovako odokativno.

a.jpg

Znas, kada dodje neko pa pita da li mi je bolja ova ili ova obloga, ova ili ova boja, da ovde imam ili nemam vrata onda se moze nesto smisleno i odgovoriti bez udubljivanja od nekoliko sati/dana/meseci. Ovako mozes dobiti samo neko resneje koje si i sam negde mogao da smislis jer nas nisi pitao nista konkretno odnosno konkretan neki problem gde bismo mi iz cuga mogli da ti kazemo. Pritom sam ja crtala odokativno, bez pravih dimenzija tako da su upitne dimenzije stolova i stolica, mozda uopste ne moze ovoliko da stane, ali raspored gde/ sta je tu :D

Edit: Sta je ovo belo gde sam stavila sank? Neki zid ili sta? Mali je to prostor za osobu da se tu okrece i radi nesto, mozda bi to moralo da se prosiri, da unutra bude oko 90cm da sanker moze da cucne i uzme nesto ispod sanka, okrene se i tome slicno.

Pa dobro, nije bas tako jer ja kada odem na forum o gajenju biljaka i pitam nesto oni mi ljudi kazu. Mislim u nasoj struci je to malo nezgodno jer retko za koju stvar se moze odgovoriti u dve-tri recenice ali generalno otprilike dati neke smernice smatram da spada u dozvoljene stvari.

A mogao je da ponudi recimo besplatno pice za osobu+1 i da nadje studenta iz mesta u kome se nalazi kafic. Meni bi to bilo super :) za ovako nesto.

idi samo pravo, pa onda na prvoj raskrsnici skreni levo

:P

ne zezaj coveka....

....

NA DRUGOJ RASKRSNICI skreni LEVO!!!

Pokvareni su. Ides levo kod sanka, pa levo kod wca.

Pa dobro, nije bas tako jer ja kada odem na forum o gajenju biljaka i pitam nesto oni mi ljudi kazu. Mislim u nasoj struci je to malo nezgodno jer retko za koju stvar se moze odgovoriti u dve-tri recenice ali generalno otprilike dati neke smernice smatram da spada u dozvoljene stvari.

Deco iz Zvecanke, javno vam se izvinjavam. Moje namere su bile ciste i iskrene.

....

A mogao je da ponudi recimo besplatno pice za osobu+1 i da nadje studenta iz mesta u kome se nalazi kafic. Meni bi to bilo super :) za ovako nesto.

ofkors...

a jedno su saveti, a drugo razrada prostora, to bi bilo kao kad bi te bastovane pitala 'ko ce da mi oopa leje' recimo...

Da naravno, slazem se. Ali nekako kao da ko god da dodje mi ga bombardujemo da treba da plati. Sta je sada mala pomoc ili pomoc koja prevazilazi koncept Foruma je vec individualna stvar. Ovo jeste jedan posebna primer gde se stvarno trazi previse ali mislim da se i za manje stvari ne izlazi ljudima u susret vec se odmah napadnu da plate. Mislim treba pokazati i malo solidarnosti i plemenitosti. U svakom slucaju svako neka radi prema svojoj savesti. Ja sam toliko puta dobila pomoc od nekih ljudi sa raznih foruma da im se ne mogu dovoljno zahvaliti i smatram da to mora biti lancana reakcija. Naravno ne treba preterivati ;)

ma nasa cela usluga, je ideja, prica....a to neki ljudi VRLO dobro znaju i VRLO dobro iskoriscavaju.... a kad treba da platis doprinose e onda se list okrece

Da naravno, slazem se. Ali nekako kao da ko god da dodje mi ga bombardujemo da treba da plati. Sta je sada mala pomoc ili pomoc koja prevazilazi koncept Foruma je vec individualna stvar. Ovo jeste jedan posebna primer gde se stvarno trazi previse ali mislim da se i za manje stvari ne izlazi ljudima u susret vec se odmah napadnu da plate. Mislim treba pokazati i malo solidarnosti i plemenitosti. U svakom slucaju svako neka radi prema svojoj savesti. Ja sam toliko puta dobila pomoc od nekih ljudi sa raznih foruma da im se ne mogu dovoljno zahvaliti i smatram da to mora biti lancana reakcija. Naravno ne treba preterivati ;)

HVALA ti si me i jedina razumela...naravno da treba da se plati jer neko sedi i trosi svoje vreme, a kako kazu vreme je novac....uglavnom Marija je objasnila! Hvala jos jednom, a vi ostali bar sam vas nasmejao, ako.. u danasnje vreme i osmeh je redak!!!..i ne kosta nista!

a ja mislio da si se izgubio jos na prvoj raskrsnici ;-)

elem:

Koliko ja shvatam, ovaj podFORUM ima svoje ime i sluzi da MI - podrazumevam ljude koji su iz ili imaju neki dodir sa strukom imamo interakciju.

akcija=reakcija

Za teme poput ove treba da ima (a mislim da vec postoji) odeljak za ljude van struke kojima treba savet ili ponuda za angazovanjem nekoga od nas/vas.

Tada se zna da treba da se nadoknadi znanje, vreme i konacan rezultat sa odredjenom robnom ili novcanom vrednoscu i kraj price.

To bi admin trebao u startu da sortira i uputi onoga ko pokrece temu zasto mu je prebacena u drugi odeljak.

Ovako stalno idemo u off i na svakoj temi se sve zavrsi apsolutno na isti nacin. -ali bas svaki put isto (!)

-Iznimka je ako neko zeli savet za nesto sto nije prazan papir ili pitanje poput:' ja hocu da otvorim lokal, sta mi savetujete, ajde mi skicirajte, a gde cu ovo ili ono? " i sl ..

Na konkretno pitanje i molbu za savet bi trebali da odgovorimo, bez odlaganja i pitanja cene.

Ko ima ideju, vremena i volje treba da pomogne, uvek!

I nama je to iskustvo...

i da....Hvala.

...uvek je lepo reci i cuti hvala!