Jump to content

Recommended Posts

Ako tako zakljucujes za svaku fotografiju ti je potrebna samo oprema. Uzmes MP-65 i fleseve, postavljas svetlo na jedno 50 nacina, kadar na jedno 60 nacina i to je to. Nakon 3000 fotografija jedna ce biti ovakva. Mozda. Ako ti leptir u medjuvremenu ne odleprsa, a hoce. A to je sve pod uslovom da si uocio ovako nesto.

T@aurus sta je sa tobom? jel na ovom forumu svako ko ima svoje misljenje TROL? jel ne volite negativne komentare? koji je tvoj problem?

Lepo ti rekao trolujes ;) Reklamozder "juce" si dosao na forum i pravis se pametan nemas ti pojma vidim ja ;) svi su ti lepo rekli ko je devil sta zna, a lik zna mnogoo i ja tvrdim najvise koliko pratim na zoni makrofotografiju i uvek je otvoren za saradnju, pomoc tako da bolje uci od njega a ne da govoris "dajte i meeni takvu opremu " i da ti daju ne bi znao ;)

Svi bi mi bili kraljevi da imamo takvu opremu, to nema veze sa njim, bitna je oprema...

pozz

Oprema je ovde prvi uslov za ovakve rezultate, tacno, ali nema Devil ne znam kakvu skupu opremu, to sa cime je ovo slikano ne kosta vise od 1500 eura polovno, sa sve svetlima i trtobocijama. Nista nedostizno za zaljubljenika u ekstremna uvecanja koji ima redovnu platu.

Devil druze imas petaka. :)

E pa o tome se radi, budi strpljiviji i posveceniji, napravices isti rezultat ;)

Znam dosta likova koji imaju jako dobru opremu i vecini ta oprema sluzi da se duvaju pred ribama, ili jos gore skuplja prasinu.

Ovo sto je Devil fotnuo izgleda perfektno, sto se ne moze reci za mnogo fotki koje se vidjaju po netu, a i ostali njegovi postovi su vecinom veoma kvalitetni.

Generalno, kao sto kazes uz dobru opremu (pa cak i bez nje) i mnogo rada svi mozemo da dodjemo do ovakvih rezultata, samo... ja takve rezultate slabo vidjam. :(

• 3 weeks later...

Ma rog bi Ti dobio celu stranu da nemaš opremu. :lol:

Sad ozbiljno - Razumem pravo na drugačije mišljenje, ali ja bih ovako patetične pokušaje trolovanja i hejtovanja rešavao po kratkom postupku. I ranije je ovde bilo sličnog pljuvanja i završavalo se baš onako kako ne treba. A zbog čega? Zbog glumatanja demokratije? Nije mi baš jasno...

Pozdrav

Devil, samo cepaj! Cestitam na ovu objavu u ReFoto-u, nisam jos kupio broj, a nesto sam posustao sa poslednjih nekoliko. Postavljas standard, a znam da to ne mora ni da ti se prica. najbitnije je da uzivas u fotografijama koje napravis, a ne u komentarima drugih.

Ja kupio odlicne (skupe) cvike za plivanje i onu kapicu i utripovao da sam plivac. Umalo se ne udavih jednom prilikom :D

• 3 weeks later...
Jos jedan podatak kojeg sam se setio (jer je ovo fotkano pre par meseci) - ovo je prvi put da sam uspesno koristio Manfrotto sinu za fokusiranje http://www.bhphotovideo.com/c/product/5543...ng_Sliding.html

Interesantno je da se u kapljici sa leve strane oka vidi refrakcija pejzaza gde je sve fotkano. Kada se fotka okrene moze se videti plavo nebo i suva trava, a rekao bih i neko zbunje u daljini... :D

refrakcija_zps1ef26226.jpg

kad se malo bolje zagledamo - vidi se da je onaj satelit tamo na nebu američki, i ovaj drugi što je malo dole-desno od njega, mislim da je evropski :D

Bez ljutnje ostalih clanova zone sto rade makro ali samo je jedan kralj makrofotografije Devil :D

ma joook. ne može da bude kralj zato što jerbo smo mi republika. :D