Jump to content

3D modelovanje Novak na krovu sveta

Hobi3Danimacija
 Share

Recommended Posts

Na kojoj masini je to renderovano? Jeste da se ne razumem u blender i sve sto je vezano za njega,ali cini mi se da je prevelik render time za ovako nesto.

Kad vec spomenu tenis,evo nesto sto sam ja radio odavno dok sam "gledao" jedan Noletov mec:

Poster.jpg

Na kojoj masini je to renderovano? Jeste da se ne razumem u blender i sve sto je vezano za njega,ali cini mi se da je prevelik render time za ovako nesto.

Kad vec spomenu tenis,evo nesto sto sam ja radio odavno dok sam "gledao" jedan Noletov mec:

Poster.jpg

Render time mu je veliki zato sto je blenderov Cycles render engine optimizovan i pravljen za GPU render tako da bi ovo na nekoj osrednjoj Nvidia graf. trajalo lupam pola sata max.verovatno i krace a render preko CPU-a je strasno,strasno spor kakav god da je procesor.

@Hobi,moram da priznam da su mi svi vasi radovi koje sam dosad video i vase ideje dosta neobicni.Sto se ovog konkretno tice interesanta ideja mada ne bas dobra realizacija.Ja nisam bas kompetentan da dajem neke kritike,ali mozda npr.da probate da ovaj deo sa planetom i novakom bude kao neki pehar,sa jos nekim postoljem npr.drvenim,i da bude akcenat samo na tom peharu bez ovog reketa iza.Mozda npr.sama novakova figura da bude neki drugi materijal ili tako nesto...Sve u svemu experimentisite jos...

Sve najbolje..Pozdrav. :D

Mnogo hvala za kritike i savete koje rado prihvatam za poboljsanje daljeg rada.

Moj rad je sporo renderovan na prosecnom CPU i5 a grafiku (ATI Mobility Radeon HD 5400 Series 1 GB) Blenderov Cycles preko GPU ne podrzava. Dakle, masina nije top profi vec za hobi razonodu. :angry:

Ovaj vas teniski dizajn je odlican. Sitni detalji su izuzetno jasni, cisti i ostri.

Koja je vasa masina, verovatno je radjeno na 3ds Max programu?

Pozdrav.

:)

Ovaj pas ne liči uopšte na mene, ja imam veću glavu.

Dobro si primetio da Nole reflektuje blještavu i blistavu svetlost i sija više od običnih ljudi. :)

Ipak ti smanji (ili ukini) refleksiju, jer postoje i drugi načini da se metafora prikaže.

Ta slika sa Novakom ima Ok kompoziciju, ali ostale stvari bi valjalo da se poprave.

Moraš sebe naterati da "smanjiš doživljaj" kada praviš reflektivne i refraktivne materijale, jer redovno preteruješ.

Ako baš insistiraš da bude zlato, uzmi i dodaj mu neku prljavštinu odozgo (makar minorno), jer nijedan materijal u prirodi nije tako čist.

Par reči o metalima u 3D-u koje možda mogu da ti budu od koristi.

- Kada gledamo metale, mi više vidimo šta ti metali reflektuju, nego njihovu nativnu boju. Isto je i sa 3D-om. Ako metal nema šta da reflektuje (jednobojna pozadina), on neće izgledati kao metal, već kao kompjuterski generisana tvorevina, koja se vidi iz aviona da je veštačka. Tu u principu imaš dve opcije:

1) da izmodeluješ okruženje (što je suludo raditi zbog jednog materijala)

2) da staviš sliku u slot materijala, koja bi imitirala okruženje (obično se stavlja u reflection slot, ili u environment slot (ne znam doduše kako je u Blenderu)

Ova slika bi recimo bila dobra za hromirane materijale:

http://xsi.jankin.com/anisotropic_patterns/environment.jpg

I poznati lakerem za zlato:

http://i7.photobucket.com/albums/y288/xeher/Lakerem2.jpg

Sad, tu nije kraj.

Uvek je dobra ideja staviti slabašni bump (i jako sitni) kako bi distorzovao ono što zaista metal reflektuje i prosto poboljšao izgled samog metala. Čak i najglatkiji metal ima određenu hrapavost

Primer bumpa na metalu:

http://fc02.deviantart.net/fs4/i/2004/188/...ushed_Metal.png

Na kraju: prljavština. Svi čvrsti objekti u prirodi imaju izvesnu prljavštinu, i uvek je dobra ideja dodati neku, makar suptilnu varijaciju u boji materijala.