Jump to content
Bukinjo

Gray Scale apartment

Recommended Posts

Pozdrav kolege,

rekoh mozda se neko seca teme gde sam se raspitivao oko nekih betonskih podova i jos nekih detalja.

Sve to je prethodilo izvodjenju enterijera koji imam priliku da vam predstavim. Zavrsili smo ga pre 3-4 meseca i ovo su rezultati.

Gray Scale at FreshHome

Nije bilo tehnički izvodljivo. Zgrada bez lifta 4 sprat, i izgubilo bi se na visini još jedno 5cm u odnosu na bilo koji drugi pod. U suštini najveću prepreku predstavlja to što beton mora da se meša u fabrici i onda transportuje na tu visinu + prenoštenje velikih helikopterki za poliranje poda je skoro pa nemoguće bez lifta tj ni jedan izvođač nije hteo u to da se upušta.

U Nišu je stan.

Totalni opozit reklamnom sloganu nakadašnje "RK Beograd" : "Za nekoga sve, za svakog po nešto."

Primedbe:

-Zavese?: "Ostale od predhodnih vlasnika."

-Nameštaj?: "Daj šta daš."

-Boje?: "Ne razvijamo filmove u boji."

-Osvetljenje?: "Samo da ga ima."

Sve u svemu, zbrda-zdola.

Meni se svidja.. Boje? hebes boje :D

okmijun verovatno je trosed YS-2011 emu namestaj :D, kopiraju sta hoces :D

Ja verujem da izgleda mnogo bolje uzivo nego sto izgleda na fotkama.

Imam stvari sto mi se like i one sto mi se ne like.

-U svakom slucaju Bravo na odradjenom poslu (bez obzira na to sta cemo mi ovde reci ;-) da li se to nekome dopada ili manje dopada...)

Samo napred drugar!!

PS: fali mi jedna bicikla naslonjena /okacena na zid. mozda cak da je u nekoj finoj boji..

Hvala na komentarima.

Enterijer nije radjen po ukusu "mase", vec je prilagodjen specificnom ukusu i estetici, te je sasvim ocekivano da se ovako hladan i sterilan svidja samo odredjenom broju ljudi.

Porazavajuce je sto arhitekti koji komentarisu ne odlaze dalje od boje i zavesa, pa komentari vezani za samu osnovu i prostornu tipologiju i ne postoje. Zato sam i postavio prostorni model i osnovu, ali izgleda da mnogi gledaju projekat kao slikovnicu, no nema veze, svaki komentar je dobrodosao.

@pail

Sta bi im ti radio?

Meni se funkcija stana jako dopada i tu nemam bitnijih zamerki. Može se reći da postoji kružna veza oko kuhinje koja je savršeno povezana sa dnevnom sobom. Verujem i da je ovde bilo dosta nosećih zidova pa se nije ni moglo previše eksperimentisati. Interesuje me da li je ovo izmedju kuhinje i ulaza sa velikim belim vratima garderober ili ostava za kuhinju, posto to sa osnove ne mogu da procitam. Takodje u ovoj donjoj polusobi mi nije jasan razmak između kreveta i plakara, nema šanse da tu čovek može da stane i otvori ovo čak iako su klizna vrata, jer nema ni 60 cm. Ja bih ga stavio na ovaj zid gore, prema "master" sobi.

Sad što se tiče dizajna. Za kolorit će uvek biti tako, neko će reći hladan, neko primeren, a uostalom tebi je svejedno jer si to to pravio za sebe ne za druge. Ako je tebi dobar onda je i svima. Meni ne smeta što je se u valerima crne i bele boje. Pail je lepo primetio i to mi je zasmetalo na slikama, bilo bi dobro da je mašina za sudove imala malo drugačiji poklopac ovako mi odudara od kuhinje. Za točkiće su ti rekli da su veliki, i sam sam to mislio, ali si objasnio da je probana i druga opcija i da je to najbolje, tako da ti tu verujem. Ne sviđa mi se što si u dnevnoj sobi stavio i tu ležaljku, ovu viseću kuglu, ovaj trosed i ove stolice u trpezariji. Meni se to na oko stilski nikako ne uklapa. Možda koloritom da, ali stislki ne. Ispalo je daj da ubacim što više svega. Less is more nije obevazeno Less is bore :D Mislim da bi bilo dovoljno ostaviti samo kuglu ili samo ležaljku. A video sam da ste na kugli pošteno radili tako da bih glasao za izbacivanje ležaljke :D Takođe mi je malo osvetljenje u konfliktu jedno sa drugim. Halogene svetiljke iznad pulta kuhinje, pa onda ovo viseće u trpezariji, nekako mi se ne uklapa. Detalj kucaće mašine, ok skroz, ako ti nešto znači, ali kombinovanje retro i nekog minimalizma često ima za pojavu da ti elementri konfrotiraju i proizvode sukob. Još bolje bi bilo da su tv i zvučnici beli. Bar ja tako mislim.

Sve u svemu, za naše podneblje i uslove (što ne treba navoditi kao uslov), ovo je trezveno, promišljeno i nadahunuto. Toliko od mene. Pozdrav!

polako covece, :P

pre koju godinu uzet ceo set, nije emu, neki sajamski primerak...deo je u ofisu deo kod mene...

@taurus

drago mi je da si primetio protocnost jer je to bila jedna od bitnijih ideja, i mislim da se mnogo oseća u prostoru.

Oko nameštaja, mogu da te razumem, meni je ideja bila da time malo razbijem sterilnost i tvrdoću, pa je nameštaj u svom spoju prilično eklektičan i meni se to često sviđa, makar kao sada, kada ne odstupaju toliko u koloritu i obradi. No naravno kapiram ukuse.

Slična je stvar sa kombinovanjem mašine, vidiš da imam i lampu na radnom stolu koja je iz sličnog perioda. U suštini takav spoj možeš da vidiš u nyc loftu, spoj starog i novog, neki grunge i sjaj na istom mestu.

Nisam za minimalizam koji je u svom kompletnom izrazu sterilan i bezživotan, ja sam kroz te detalje sebi oplemenio prostor i dosta mi znače, takođe, dosta su fotogenični, tonski se uklapaju odlično, što mi je bitno.

ŠTo se tiče mašine za suđe, ona je nasleđena tj dobijena na poklon, a budžet je dosta premašen i nije mi bilo baš da je bacim jer ću kad tad osetiti potrebu da je imam...lako se vadi, i dosta je fleksibilan taj deo...meni ne smeta toliko ali imate delom pravo.

U krajnjem cilj je bio udaljiti se za galaksiju od onog što imamo priliku da radimo svaki dan za klijente, i pokažemo i njima da su neke stvari znatno pitnike nego što se ljudima čine. No, idalje dobijam šok izraz kada vide golu cev, omalterisani stub, golu betonski gredu... :)

a kako se ti osecas u tom stanu?

Da li si depresivniji nego inace?

Da li ti na trenutak bljesne u glavi pomisao da bi nesto izmenio ili dodao/oduzeo?

Podeli feeling iskreno..

-shvati ovo kao provokaciju pa natipkaj prvo sto ti padne na pamet!

B)

Funkcija odlicna, nemam zamerki, sve je na svom mestu. Vizuelno, ova jedna greda me ubija, cilja mi direktno u srce. Pregruba je, mislim totalno izgleda neobradjeno i ne uklapa mi se, strci mi iako je ceo stan odradjen u tom nekom industrijal fazonu. Cevka takodje se meni licno ne dopada a sto pored nje me asocira na one stolove u mrtvacnicama i bolnicama koje sam videla na tv-u. Ovakvo sivilo je jako zgodno da se razbije nekim detaljima u boji i ja bih to svakako dodala u ovom enterijeru da deluje zivotnije. Sve u stanu je novo pa automatski deluje nekako super i wow ali iskreno mislim da bi se osoba u njemu posle nekog vremena stvarno deprimirala. Znaci predlazem neke detalje u boji, tvoj tata to odlicno radi i iskreno ovo mi ne lici na njega ni malo. Oduvek sam imala izuzetno postovanje prema njegovom radu zbog te hrabrosti da ubaci niz jakih boja ovo mi ne lici na njegov rad uopste. Svetiljke u vidu fenjera mi ne idu uz ovaj namestaj. I premali mi je taj fenjer u dnevnoj sobi, mislim da bi bolje islo nesto sto manje visi a vece je po obimu. Viseca stolica mi se dopada i kuhinja mi se dopada. Malo ima izmesanih stilova, kuhinja ima ugradne sijalice u modernom stilu a ovamo su ovi fenjeri ili kako se vec to zove. Generalno sve je to fino ali eto ako vec kritikujem da bude bar do srzi.

Naravno sve je stvar ukusa pa to tako i shvati jer ja pricam u ime svog senzibiliteta.

Necu ni da pokusavam da branim rad posto se bas dijamentralno razlikujemo u pogledima estetike i senzibiliteta. U sustini dosta imas krute stavove i cini mi se da se kreces u okvirima komercijalnih enterijera koji prate neku lokalnu estetiku, i nemam nista protiv toga i podrazumeva se da ti se ne svidja ovaj prostor. Ja sam ovde 4 meseca i znatno se bolje osecam nego u enterijeru koji je pretrpan nepotrebnim stvarima. No to je pitanje licne psihologije i nekog licnog modusa pa su diskusije na tu temu prilicno nepotrebne. Ili ti se svidja-prija ili ne.

Jedino mogu da komentarisem vezano za rasvetu. Ona je apsolutno stilski ista, fenjera nema, to su radioničke lampe koje sam modifikovao u visilice, a plafonjere i komad na stubu je klasično brodsko svetlo koje ima ako nisi primetila identicnu konstrukciju kao i visilica. Staklo a oko njega čelična zaštitna mreža. Razumem, nisu ovo pitki komercijalni elementi, ne koriste se za ovu namenu inače a ja obožavam izlaženje iz normi i stavljanje nečega gde mu prvenstveno nije mesto :).

A ugradne u kuhinji, pa one su toliko neutralne i minimal da mislim da tu sukoba stilova i nema.

Viseću stolicu je dizanirao senior :rolleyes: , a radjena je za još jedan stan koji smo uradili pre par godina.

I naravno, nemamo veze nas dvojca, on je učio i studirao u jednom vremenu, ja u drugom, da radim isto kao i on ne bi bilo ni dobro ni logično. :)

Mislila sam da je to vas zajednicki rad.

Moj ukus je moj ukus, da li je komercijalan ili ne nemam pojma, ne obracam paznju na to. Kao sto sam rekla, mom senzibilitetu vise odgovaraju vedrije i jace boje ili makar da se provuce nesto od toga kroz detalje. Svakako da odredjenom tipu ljudi vise prija ovako nesto, ne sporim, ja sam ocenjivala rad posmatrajuci kroz prizmu svog senzibiliteta. U svakom slucaju obracamo se razlicitoj ciljnoj grupi.

Sve najbolje u daljem radu ;)

Pa jeste zajednički, na stranu da je stilski pristup bio vecinom moj deo. Radimo u ofisu više manje sve timski, diskusije oko funkcije, detalja, i ostalo...tako da ima i njegovog udela u enterijeru.

Što se tiče posla, generalno volim i ja boje, samo sam to malo drugačije uradio ovde. Kada radim za klijente, ne pada mi na pamet da ih uterujem u svoj sirovi hladan fazon. Naravno, trudim se da edukujem klijenta i ne pravim baš nešto što je vide kod komšije :).

I da, meni je greda jedan od omiljenih delova prostora, tj odnos grede i elementa šanka i tog bloka :).

Neko me je pitao da li je ona ostava u bloku deo kuhinje ili ne, to je sakriven garderober i cipelarnik. Tu ostavljam jakne, kapute i cipele. Veliki je prostor pa stane svašta nešto.

Stan je publikovan u najnovijem broju Kuce Stil, izasao pre neki dan. Simpa je tekst, i na 5 je strana....pa koga zanima neka baci oko :)