Jump to content

IZBOR ZA LOGO GODINE - 2012.

DEDA_RUMA
 Share

Recommended Posts

• Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala svima koji su glasali za mene!

Cestitke pobednicima, zasluzen plasman mogu reci! :)

Slozio bi se se sa generalnim utiskom vecine da je kvalitet opao ove godine i da neki nisu imali snage™ i motiva da glasaju. Moj stav je da ne morate imati logo superstar da bi se takmicili ovde. Gledajte to kao na proces vase dizajn evolucije i stalnog napretka. Svaka godina bice bolja ako se trud ulozi! ;)

P.S. U vezi bajka. Mozda je takva ideja postojala u trenutku nastanka tog logo-a (sta danas vec nije zauzeto?), ali ja je nisam video jer prethodno nisam ni radio nikakav research kakav obicno radim kad radim za klijenta. Plus realizacija je drugacija, sto je u danasnje vreme jako bitno.

lunatico & vld Probao sam i zensku varijantu, ali iako u tom slucaju dobijam vidljivije Y, forma mi nekako nije upecatljiva. Izgubi se i nema tu jacinu.

• 2 weeks later...

...sad se setih ovog takmičenja, ali nadam se da nije kasno čestitati pobedniku i nižeplasiranima.

takođe, nažalost, moram da se složim sa lisom, ali ne potpuno - radovi nisu uopšte loši, pa čak ima i jako dobrih, ali generalno gledano u odnosu na prethodna dva takmičenja, kvalitet (i kvantitet) jeste malo pao.

vili - pariš li? :D

Čestitke lunatico, potpuno zaslužena pobeda, sjajan logo!

Čestitke i ostalim pobednicima, kao i svim učesnicima. Mislim da su to sve fini radovi, svaki na svoj način.

Užasavam se od negativnih komentara nekih "stručnjaka", a još više nekih "moderatora" koji zbog svoje neverovatne sujete sabotiraju super stvar i demotivišu dizajnere. Ponašanje "stručnjaka" mi uopšte nije ni čudno, ali "moderatori" bi trebali malo da razmisle o svojim postupcima, mislim da seku granu na kojoj sede.

Šteta što nije bilo više prijavljenih logotipa i mislim da organizator treba da se iscima i da počne sa promocijom dešavanja na vreme. Sa obzirom da se radi o naj uglednijem forumu iz ove oblasti u Srbiji, smatram da je ovo direktna motivacija za kvalitetniji rad, kako za stare, tako i za nove dizajnere.

Takođe smatram da je šteta što glasaju samo članovi foruma, mislim da bi objektivnija ocena bila da je glasanje otvoreno i za druge. Treba razmisliti i o nekom malom landing page-u, i izboru koji bi na kraju bio nagrađen simboličnim nagradama uz pomoć sponzora.

Ko me poznaje, a pretpostavljam da ih ima dosta ovde, zna tačno da ne pričam iz sujete, nego iz težnje da se konačno uradi nešto po pitanju podizanja kvaliteta dizajna uopšte, kao i ozbiljnijem pristupu ovoj oblasti, što sam u neku ruku jednom i počeo putem bloga "logosvet".

S' obzirom da si se osetio slobodnim da prozoves sujetnog moderatora, a ja sam jedini moderator koji je ostavio komentar, budi slobodan i da mi pojasnis u cemu se ogleda moja sujeta, gde sam ja to pogresio i kako sam to demotivisao dizajnere?

Ozbiljno mislim. Nemam osecaj da sam tako postupio, pa bih voleo da mi ti objasnis cime sam konkretno izazvao tvoj komentar, kako bih poradio na svom odnosu ubuduce. Naravno ako se ispostavi da si u pravu. Hvala unapred.

Vili, nema potrebe da ovo shvatas lično, nisi jedino ti. Radi se o opštem utisku, evo sad cu da ti iscitiram urednike:

johnny. : "Još jednom čestitke za pobednike, a nama ostalima još jedna godina fore da učimo i popravimo plasman."

vili: "Drugo, kao i lisa, misljenja sam da konkurencija nikada nije bila slabija."

Christopher Carrion : "Ove godine, na žalost, nisam imao motivaciju za glasanje."

Gledam objektivno, da sam neko sa strane i da čitam komentare urednika foruma, nikada se ne bih prijavio više na takmičenje. Vi ste tu da bodrite, čak i ako takmičenje nije bilo u najvišem kvalitetu.

Unapred se izvinjavam ako se neko osetio prozvanim, želja mi je da ovo uspe zato što je ideja odlična.

Mislim da ti mene nisi dobro razumeo.

Meni je najiskrenije ovogodisnja konkurencija najslabija do sada (pogledati takmicenja prethodnih godina) i to sam izneo kao kritiku na sve clanove foruma, a ponajvise na one koji su mogli a nisu ucestvovali, sto sam i napisao:

Ubedjen sam da je medju zonasima bilo i boljih radova, a zasto se nisu nasli ovde... ne znam.

Znaci, to nije bilo na racun ucesnika (kojima sam pre toga cestitao), vec bas naprotiv, na racun onih koji nisu ucestvovali. Nekako imam utisak da ima ovde dobrih i iskusnih logo dizajnera kojima je izgleda ispod casti da ucestvuju na ovakvim "konkursima".

Ja se ne bavim tom vrstom dizajna, inace bih rado ucestvovao.

Ok vili, možda se nismo dobro razumeli, ali i dalje stojim pri stavu da prozivkom nećemo postići ništa.

Da ne bi ponavljao priču iz prvog odgovora, mislim da sam dao konkretne ideje šta bi moglo da se uradi, nije skupo, treba malo cimanja, ali mislim da bi bila dobra stvar za celu zajednicu.

Kad vidim nešto ovako, pa onda naše takmičenje, dođe mi da plačem.

http://www.fubizawards.com/

Ja se izvinjavam zbog mog komentara, koji je, iako iskren, nespretno sročen pa je time očigledno doprineo opštoj negativnoj atmosferi koja je usledila nakon zatvaranja konkursa.

Iako su radovi objektivno bili slabiji nego ranije svejedno je trebalo izabrati najbolje u toj i takvoj konkurenciji a ja nisam u tome učestvovao, što je bilo pogrešno.

Takođe, nije gotovo ništa rađeno na popularizaciji samog takmičenja. Ja nisam bio u mogućnosti da se bavim time a Johnny nije kriv jer je na vreme najavio da neće moći da se bavi uredničkim poslovima istim intenzitetom kao ranije. Mi smo procenili da nije potrebno da mu nađemo pojačanje, uzimajući u obzir samo obaveze oko tehničkog uređivanja foruma a ne i oko ovakvih aktivnosti kao što je organizacija takmičenja, što je opet bilo pogrešno...

Još jednom, iskreno izvinjenje.

• 2 weeks later...

Logo predstavlja simbol neke kompanije ili organizacije i treba da bude "aplikabilan" na razlicitim mestima, vrstama medijuma, u razlicitim velicinama i da uvek zadrzi prepoznatljivost (koja se btw, postize jednostavnoscu)

Proizvod nema logo, vec ima brend, zaastitni znak, etiketu.

Imajuci ovo gore u vidu, navedene radove mozemo da posmatramo kao jako dobre etikete (zastitne znakove, ilustracije, stagod) ili kao lose logo-e (lepo ne znaci uvek i dobro posto forma mora da bude u sluzbi sadrzaja - esencijalna razlika izmedju umetnika i dizajnera). Pa sad mislite sta god vam je volja.

Da li su sada navedeni komentari nesto jasniji?

• 9 months later...