Jump to content

IZBOR ZA LOGO GODINE - 2012.

DEDA_RUMA
 Share

Recommended Posts

Slazem se sa Lisom!

U drustvo Misaxu i Missholeu bi dodao i milosh034-a. Takodje odlicna ilustracija koja u ovom slucaju donekle smeta sjajnoj tipografiji BANDIT. Pogotovo mi smeta ispis 'motorsport'. Verujem da primenjeno deluje mnogo bolje nego ovde prikazano na beloj pozadini.

Pozz

• Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Voleo bih da obrazlozim svog favorita:

thevaperlogof.jpg

logo za MODifikovanu e-cigaru

Ovo je po mom misljenju odlican logo, a evo i zasto...

Vecini mozda nije nista posebno, ali ciljna grupa nisu vecina, vec iskusni korisnici e-cigareta (oni koji znaju sta su e-cig MOD-ovi), a za njih ovaj logo ima sasvim dovoljno smisla (dim/para + munja/elektricitet), a pri tom lepo i izgleda, pogotovo na samom MOD-u.

Nema potrebe za ogradjivanjem, posto si u pravu.

Pa i nije bas. Nigde nije definisano da logo mora da se sastoji samo od tipografije i jednostavnog simbola. Naravno da je pozeljno, zbog prakticnosti upotrebe, ali teoretski ovi radovi takodje spadaju u logoe (ne logotipe)

Moderatori, urednici, profesionalni dizajneri, ko god. Izjasnite se jasno i glasno u vezi izbora za logo godine.

1. Ko može da učestvuje u njemu?

2. Ako je logo proizvod/roba, a jeste, napišite pravila. Šta sve mora da sadrži moja roba (logo) da bi stajala u izlogu

(ovo takmičenje)? To, to, to i to.

Bolje odrediti pravila, koliko god ona bila surova, nego gledati ovo pljuvanje po radovima manje iskusnih ljudi. Da, pljuvanje. Pre svega, mislim na tebe lisa. Tebe i sve koji razmišljaju kao ti. Iskrenost i zloba nemaju ništa zajedničko.

Ti ljudi o kojima pričaš... znaš kad su pobegli? Kad su ukapirali koliko ste nadobudni. TI I SVI KOJI MISLE KAO TI.

Dizajner nije titula, niti je zanimanje; dizajner je skup karakternih osobina.

Naravno, nemam želju da raspravljam. Zbogom i hvala.

MIODRUZE, nemoj da trolujes i zapocinjes raspravu. NIKO ovde nikoga nije pljuvao. Ljudi su samo izneli svoje misljenje na sta svakako imaju pravo. A pravila su napisana na prvoj strani u prvom postu.

A te licemerne fore sa bacanjem koske i iskljucivanjem iz rasprave, ostavi za drustvo

Cestitam pobednicima i moram da kazem da mi je izuzetno drago da je samo glasanje od strane zonasa uvek iskreno tj. da nema "burazerskog"glasanja, ja tebi - ti meni ili po poznanstvima. Koliko pratim mislim da nikad nije bilo vecih primedbi na rezultate sto smatram vrlo bitnim. Ne osecam se dovoljno pozvanim da komentarisem kvalitet radova ali ne vidim ni svrhu komentarisanja istog, kvalitet je takav kakav je.

Jos jednom cestitke pobednicima, svima zelim puno uspeha u daljem radu.

Mislim da nije fer komentarisati na negativan nacin, a pritom ne ucestvovati na konkursu za izbor. Mada ne treba se toliko ljutiti zbog komentara.

Ko moze bolje nek izvoli sledece godine, ili na mesecnom nivou u buduce. (organizujte se malo) :)

Ako moze Foto podforum sto ovde ne biste mogli kao na primer teme Mart, April...

Cestitke pobednicima i ostalima na ucescu, a i nama sto smo glasali. :D

Slazem se da je kul biti kriticki nastrojen, ali isto tako mislim da ni po kojem osnovu ne bi trebali da budemo zatvoreni pri kreiranju, ali i posmatranju radova. Cilj znaka je da bude prepoznatljiv, pa sad, ako je toliko komplikovan - who cares, it's memorable. Licno, ja sam ljubitelj minimalizma, ali postujem i tudje vidove izrazavanja. Cheers :)

Nisi u pravu. Negativni komentari su cesto mnogo konstruktivniji od pozitivnih komentara.

Ja mislim da 'negativni komentari' nemaju veze sa komentarima/kritikama, koje ne moraju da budu pozitivne... već su to izlivi nekog ogorčenja. A kritika, bila loša ili dobra, je dobra kritika.

Negativni komentari su cesto mnogo konstruktivniji od pozitivnih komentara. Nikome nebi ucinili uslugu kada bi samo hvalili jedni drugima radove.

Bez namere da uvredim bilo koga vec da iznesem misljenje samo, pa tako:

Definitivno si u pravu i slazem se da je negativan komentar najbolji podsticaj kad se pravilno prihvati ali ipak mislim da treba da postoji jedna doza odmerenosti sa negativnim komentarima u ovoj vrsti teme. Ipak su postavili svoje radove za takmicenje ne za kritiku.

A nema smisla ipak izjavljivati 'standard je jako nizak' posle glasanja itd. jer se po logici namece pitanje:

Sto doticna gospoda nisu postavili svoje radove pa da se podigne standard i svi budu srecni?

Usput:

Mislim da treba biti odmeren i pustiti da zivi forum. Komentari recimo tipa 'ovo sam vec videla negde' (a bez linka ka istom makar) by @lisa su toliko zaista ruzni i nezahvalni u smislu da se opstruira svaki pokusaj da se bilo sta ubuduce postavi ovde ili da se ipak postavi ali sa rizikom uvek da sve bude razapeto izmedju zestoke rasprave i svadje, ne treba tako.

meni je zasmetao drugi lisin komentar, sto zali za zatvorenom zonom.

Ja ga nisam najbolje razumeo.

ponekad mi je stvarno zao sto u jednom trenutku zona nije postala zatvorenog tipa... bar se mnogi clanovi ne bi razbezali.
Sta pod ovim podrazumeva?

Ako je suditi po priči na fotoforumu i ovde se ponavlja ista situacija. Bilo je to sve lepo druzenje, ljudi su ovde ucili i napredovali. Kada su vecinu stvari naucili i kad ih je prosla zelja za druzenjem jer su od fotografije poceli da zaradjuju, mnogi od njih su, skoro potpuno opravdano, otisli su sa foruma, neki zbog toga sto nisu imali vremena, a neki zbog toga sto nisu imali zivaca da se peglaju sa nadobudnim svetom, koga ima, ali i dalje u manjini. (Došao sam ovde, video sam da je fensi da budem fotograf, kažite mi jel bolje da uzmem 550d ili d600? Ja bih da mi neko uradi projekat za kuću od 200 kvadrata! Zašto niko ne odgovara? Može neko časkom da mi skicira logo...)

Rezultat toga je da sad postoji nova foto Zona, sa nekolicinom ljudi koji nešto znaju a nisu zaboravili da su deo toga ovde i naučili i tim ljudima skidam kapu. Sada i mi imamo od koga da učimo, a nadam se da ćemo i mi nekoga učiti nekada.

Mislim da se ista stvar dešava i na grafičkom dizajnu, jer iako se istim ne bavim profesionalno, dosta često svratim na ovaj podforum i vidim da kvalitet i kvantitet okačenih radova nije kao i pre. Na Arhitekturi takođe, što se opet dovezuje na onu činjenicu koju sam izneo u prvom pasusu, da je većina ljudi koja je nešto naučila ovde, otišla u trenutku kada su to znanje trebali da prenesu na mlađe naraštaje. Neki iz opravdanih a neki iz neopravdanih razloga.

Ne slažem se da je Zona trebala da se u jednom trenutku zatvori i postane za odabran krug ljudi. Evo dajem svoj primer. Čitam Zonu od 2008, a učlanio sam se 2009. Jel trebalo da mi bude zabranjeno da se učlanim na Zonu, jer sam tek tada nju pronašao? Zašto meni ili bilo kome od današnjih klinaca da bude zabranjeno da dosta toga nauče, steknu prijatelje koji imaju slična interesovanja kao oni i da prate stvari koje ih zanimaju. Mislim da je to malo sebično, i svi stariji članovi trebaju da se sete svojih početaka, pa da iz tog ugla sagledaju stvar. Voleo bih da se na forum vrate iskusni ljudi koji su Zoni dali mnogo i kojima je Zona nesebično uzvratila. Bilo bi ovo mnogo bolje mesto. Do tada bi svi mi koji činimo ovu malu zajednicu mogli da radimo na tome da ne rasteramo i ovo ljudi što je ostalo.

Što se tiče takmičenja, takvo je kakvo je, konkurencija je takva kakva je bila, i čestitam pobednicima!

Čestitam pobednicima i hvala na svim glasovima!

Kvalitet takmičenja me nije razočarao. To što nema mnogo "wow" ideja ne znači da su logotipi promašili zadatak, a primenljivost i uspeh u praksi bi trebali da su glavni adut, zar ne. Više bih voleo da znam da su svi ovi radovi (pošteno) naplaćeni i da žive. Dvoumio sam se između desetak radova kojima bih dao glas...

Ono što mi je malo zasmetalo je malo broj učesnika, razvlačenje oko otpočinjanja Izbora i, kasnije, zatvaranja glasanja i objavljivanja rezultata, ali šta je tu je.

MIODRUG, 1 poen: dopala su mi se ova dva "E" u negativu. Na prvi pogled, pomislio sam da bi bilo bolje da su puna slova, ali sam kasnije shvatio da bi onda i simbol koji se pojavi u sredini bio suviše dominantan i činio sve nečitkim.

blazza: vidim ram i to je sve. Ne izgleda sjajno.

fourty: slatko

misax: dobra ilustracija, suviše kompleksno da bi bilo logo i... Da li je ovo nastalo u 2012?

kapanorije: sasvim korektno. Dve devetke, radio talasi. Dobar logo.

Jebivetar: iako mi se dopada kako si uključio elemente dima, varnice i tečnosti, sam znak mi se ne dopada. Dobra ideja.

neobarroco: dopada mi se jednostavnost, ali znak bez teksta nema nikakvu težinu. Simpa.

lunatico, 3 poena: dvoumio sam se da li je ovo suviše banalno ili genijalno. Na kraju sam odlučio... :)

DEDA_RUMA: ovo je super. Viđao sam dosta sličnih, mada, moram priznati da se ne sećam da sam video baš identičan koncept. Mislim da ti nisam dao glas zato što sam se u zadnjih par godina nagledao logotipa na temu "egg/o" koji su rađeni za prodaju. Šta je iza ovoga? Klijent ili zezanje?

pootnik: previše, previše...

Nikotin: lepo. Nema karakter.

Miki07: ne znam.

Lazars: pa, ok.

pjmaster 2 poena: što neko reče, ne znam zašto se nisi odlučio za ženski bicikl?

lisa: lep pokušaj, ali deo koji predstavlja siluetu mi se ne dopada. Ne znam da li je moglo bolje, ali avako mi se ne dopada.

Trunks: moram priznati da si ispričao celu priču ali nešto fali. Možda ti gradijeni nisu dobri ili tipografija. Možda je kap siviše uobičajen simbol.

Misshole: odlična ilustracija.

Dokblejim: ne razumem tačku. I tačka. :)

djordana: nešto mi tu ne štima. Nisam pomislio na mačku a ni na softver. "Mechanic" je svakako tu. :)

milos034: dobar bandit!

luki: ne znam.

fly: ne, ne razumem ni ovo... Nagađam, ali ne razumem.

Marsovac: simpatično ali loša realizacija.

vld: ovo je jedan potpuno fantastičan logo! :P

Da budem iskren, nisam imao veliki izbor kada sam odlučio da učestvujem. Odlučio sam da to bude logo koji sam radio za klijenta i koji je usvojen i u upotrebi pa je to dodatno suzilo izbor na svega tri rada. Nisam očekivao glasove... Dal' sam skroman ili je loša konkurenscija, procenite sami.