Jump to content
CKABEH 3BEPOB

Poneki rad

Recommended Posts

Pozdrav svima za DZ.

Za one koji me ne znaju, ja sam Adam Isailovic, poznat i kao Skaven Zverov. Imam 34 godine, ceo zivot sam zeleo da crtam, ali tek pre godinu i po dana sam pocheo da ozbiljno vezzbam, najzad sam dobio dovoljno vremena da se posvetim.

Jedan od mojih radova ( inache je Dec '12 u potpisu, iz nekog razloga sam permutovao godine, no, svejedno )

Nadam se da tje vam se svideti!

sira_lionfire_by_skavenzverov-d5p7gkz.jpg

Odlicno je ovo,rispekat.

Ono sto bih menjao,da je moj rad,je lice.

Ovako kad bi ga kropovao delovala bi vise kao neka hentai anime cica nego ratnica/amazonka.

Ceo izraz lica suvise pitom nekako a ipak je lice focal point generalno na karakterima.

Mozda i simetriju da razbijes povlacenjem kose sa jedne strane na drugu,recimo idealno bi bilo posto je pozadi neki plamen,vatra,vetar,da tako i kosa ide sa desna nalevo,barem malo tu da ima dinamike i ritma.

E sad ovo sve sto sam napisao kapiram pada u vodu jer je crtez gotov ali jbg.,da ne bude bas da je savrsen rad da se ne uobrazis.

Btw,daj neki link da vidimo jos tvojih radova,da ne guglam sad,i nesto oko workflow-a:kako si ovaj metal radio,detalje,kolko vremena utrosis,...

Nadjoh te:

http://skavenzverov.deviantart.com/gallery/

Odlicno je ovo,rispekat.

Ono sto bih menjao,da je moj rad,je lice.

Ovako kad bi ga kropovao delovala bi vise kao neka hentai anime cica nego ratnica/amazonka.

Ceo izraz lica suvise pitom nekako a ipak je lice focal point generalno na karakterima.

Mozda i simetriju da razbijes povlacenjem kose sa jedne strane na drugu,recimo idealno bi bilo posto je pozadi neki plamen,vatra,vetar,da tako i kosa ide sa desna nalevo,barem malo tu da ima dinamike i ritma.

E sad ovo sve sto sam napisao kapiram pada u vodu jer je crtez gotov ali jbg.,da ne bude bas da je savrsen rad da se ne uobrazis.

Btw,daj neki link da vidimo jos tvojih radova,da ne guglam sad,i nesto oko workflow-a:kako si ovaj metal radio,detalje,kolko vremena utrosis,...

Nadjoh te:

http://skavenzverov.deviantart.com/gallery/

Hvala na kritikama, kod mene ne postoji arogancija i uobrazzavanje, ja samo trazzim iskrene kritike, da bih mogao biti josh bolji, tako da ne brini :D Ne pada u vodu, jer mogu te kritike upotrebiti na sledetjem radu :D

Da, to je moj link, nije chak ni teshko izguglati :D

Josh jednom, hvala! :D

WOW, sjajno!

Ikomen ti je dobro skrenu pažnju na lice i izraze, a dodao bih kad već želiš kritiku, što je više nego poželjno za dalji razvoj..:

Izbegni likove koje viđamo u 3d radovima i karakterima. Potraži radove dobrih strip ilustratora i zbog izraza i zgog akcije koju je neophodno uneti u vrhunsku ilustraciju.

A posebno pregledaj sve što je radio Frazeta, poze, oblike (tu je i preterivao), posebno karaktere i izraze lica. To je ono što će ga uvk izdvajati u odnosu na gomile naslednika, kao što je i njegov savremenik Boris, koji kao da je slikao 3d statične modele...

I najbolji savet koji mogu da ti dam - počni da crtaš strip table ili bar skice crteže, to je definitivno ono što trenutno izdvaja vrhunske ilustratore i kod nas i u svetu od ostalih odličnih.

'Elementalist versus Mesmer - Guild Wars 2 Fan Art' je primer gde ti je ilustracija pobedila ekspresivnost ilustracije, pa imaš previše opisa i jendako izdvojenih detalja. Sam centralni deo slike gde će bi delovi likova bili i isečeni je bolja varijanta.

neophodan je jedan najbitniji akcenat, detalj, priča...prelistaj Frazetu, biće ti sasvim jasno o čemu pričam.

Veliki pozdrav, sa nestrpljenjem čekam da vidim nove radove.

B)

WOW, sjajno!

Ikomen ti je dobro skrenu pažnju na lice i izraze, a dodao bih kad već želiš kritiku, što je više nego poželjno za dalji razvoj..:

Izbegni likove koje viđamo u 3d radovima i karakterima. Potraži radove dobrih strip ilustratora i zbog izraza i zgog akcije koju je neophodno uneti u vrhunsku ilustraciju.

A posebno pregledaj sve što je radio Frazeta, poze, oblike (tu je i preterivao), posebno karaktere i izraze lica. To je ono što će ga uvk izdvajati u odnosu na gomile naslednika, kao što je i njegov savremenik Boris, koji kao da je slikao 3d statične modele...

I najbolji savet koji mogu da ti dam - počni da crtaš strip table ili bar skice crteže, to je definitivno ono što trenutno izdvaja vrhunske ilustratore i kod nas i u svetu od ostalih odličnih.

'Elementalist versus Mesmer - Guild Wars 2 Fan Art' je primer gde ti je ilustracija pobedila ekspresivnost ilustracije, pa imaš previše opisa i jendako izdvojenih detalja. Sam centralni deo slike gde će bi delovi likova bili i isečeni je bolja varijanta.

neophodan je jedan najbitniji akcenat, detalj, priča...prelistaj Frazetu, biće ti sasvim jasno o čemu pričam.

Veliki pozdrav, sa nestrpljenjem čekam da vidim nove radove.

B)

Hvala na kritikama, josh uvek uchim, tako da mi sve kritike pomazzu, definitivno. Video sam i ranije Frazetine radove, ali ja sam smeshan naspram njega, narochito pri anatomiji :D Josh uvek se muchim sa istom, i nadam se da tju je uskoro savladati :D

Hvala na svemu, i drago mi je da ti se svidjaju moji radovi, postovatju ovde uskoro opet :D

Dobri radovi, slozio bih se sa vecinom u vezi prve slike stim sto bih dodao i to da taj highlight koji okruzuje glavu/kosu ne izgleda bas najbolje. Ja bih ga malo omeksao i uradio manje definisanog odnosno vise blurovanog i samo na jednoj strani a ne oko cele glave. Svidja mi se jako ovaj rad za Bastion, ovaj prolaz/hodnik, lepo odradjeno. I sumica je jako interesantna i detaljna i inace su ti dosta detaljni radovi pa ima sta da se gleducka, volim to :-)...

Dobri radovi, slozio bih se sa vecinom u vezi prve slike stim sto bih dodao i to da taj highlight koji okruzuje glavu/kosu ne izgleda bas najbolje. Ja bih ga malo omeksao i uradio manje definisanog odnosno vise blurovanog i samo na jednoj strani a ne oko cele glave. Svidja mi se jako ovaj rad za Bastion, ovaj prolaz/hodnik, lepo odradjeno. I sumica je jako interesantna i detaljna i inace su ti dosta detaljni radovi pa ima sta da se gleducka, volim to :-)...

Hvala, bitje boljih radova :D

A za detalje, tu sam sam kriv, kad sam bio mladji umesto da uchim fundamentalnosti ja sam se lozio na detalje, zato sad, haos dok stignem da nauchim sve shto mi je potrebno. Dug je put :D

Evo par novih radova, koje smem da postavim :D

Cover za knjigu:

fantasy_book_cover_by_skavenzverov-d6017ha.jpg

Za kartashku igru:

grimoire_by_skavenzverov-d5xzzvn.jpg

Par iz mog projekta, glavni karakteri, na stripu radim trenutno.

Dratt Elaydas:

dratt_elaydas___project_antharra_by_3bepob-d5azz2w.jpg

Lianna:

lianna_netirian_speedpaint___project_antharra_by_3bepob-d565iqm.jpg

Nadam se da tje vam se svideti :)