Jump to content

Smesni oglasi :)

civi

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa bas mi je drago da sam te nasmejao i da stavljas taj oglas u isti kos sa ostalim biserima ovde, posto je moj oglas u pitanju i ostavio sam ga na zonu pre koji dan. Da li vredi ful frejm aparat 500e? Neko kaze da vredi, neko da ne, a da li cu ga prodati ce pokazati traznja. Svako ko je ikad nesto prodavao zna da prvo das cenu koju bi voleo da dobijes a posle nekog vremena ako niko ne uzme (a nije ti hitno) stavis cenu koju ti nude. Onaj ko prodaje oce da dobije sto vise, onaj ko kupuje da plati sto manje. Nista cudno, jos manje smesno.

moze to i tako. i sto je najgore, desi se i da upali ponekad.

ja recimo kada zelim nesto novo, svoju staru stvar dam dosta povoljnije. Nije mi uopste vaszno da li cu mozda proci malo gore, to se kompenzuje kupovinom nove igracke. ovo vazi za aparat, tehniku, kola... univerzalno je pravilo.

ovo se uposte nije odnosilo na prethodni komentar, prosto sam prokomentarisao.

pravilo je , da ukoliko imate kesa u dzepu i ukoliko sacekate neko vreme, pojavice se nesto izuzetno povoljno.

sad, ono zbog cega sam se javio u temi smesni oglasi je nesto sto mi je skinulo osmeh sa lica :lol: :lol: :lol:

trazim sebi neki 7d, taman se naostrim i spremim na juris, kad ono 5d mkII nude u dva razlicita oglasa jedan za 1000, a jedan za 990. Pa gde ce vam dusa prodavci, sad kada se sa cenom priblizio sedmici ili da nekazem 60d :puke: , opet moram da sparam pare. Taman se nanisanim na 7d, a sad vidi ovo ludilo.

Neki oglasi vise nisu smesni :lol: :lol: :lol:

Ja da sam se vodio tom logikom da su pale cene pa moram da sačekam još malo ne bi nikad kupio aparat i uživao u škljocanju :)

A neko sa druge strane ne može bez FF a pritom nikad nije ni koristio dslr ili mu je prvi aparat (ne odnosi se na gornji post, da me pogrešno ne shvate)

E nisam dugo pratio cene tela, ali su mi više nego smešne, aj manje više smešne, već nelogične. Polovna tela su u pitanju.

5D - 500 EUR

60D - 600 EUR

600D - 600 EUR

5D2 - 1100 EUR (jedino logično)

Aj što su 3 od 4 totalno precenjeni, da ne pominjem da je 600D kao nov, samo 25k snimaka :D

Ja se definitivno slažem da ovo ne spada u smešne oglase...... čak šta više, pre bi se moglo reći da je smešna konstatacija da je ovo smešni oglas.... ;)

Al' su se neki našli prozvanim, pobogu, pa ko vas dira? :D

Igore, NIJE se odnosilo na tvoj oglas i nema veze sa oglasima na zoni.

600 EUR za 60D je smešno, posebno je smešno 500-600 za 600D. 500 za 5D... meni je smešno, ali očigledno da imate ponekoga ko će da se zaleti.

Nego, što su se neki ovde osetili prozvanima pa se brane? Polako, smirite živce, naći će se kupac... Uzgred, "čak šta više" je pleonazam ;)

@bojan900 kolega iz AP-a danas našao 5Dmk2 za 900 :D

Uzgred, "čak šta više" je pleonazam ;)

jeste, ..... tuše.......

ja se nisam našao prozvanim niti uvredjenim, naravno, ali da obrazložim svoj komentar: ne smatram ovaj forum da bilo ko treba da se vredja, ali isto tako vezano za temu mislim da time što je neko svoj aparat procenio više ili manje od ''realne'' vrednosti par stotina eur gore/dole NE može biti smešno, ipak je potrebno pogledati sve ostale oglase koji su stvarno ''biseri'' naspram nečije procene vrednosti, da je kojim slučajem neko 5D procenio 1500eur, OK jeste stvarno smešno, ali proceniti aparat 400 ili 600eur i biti smešan, teško je složiti se, zar ne?

^ hahaha ovaj ko da je koristio google translate :lol:

jao al onaj deo

IZGLED , POL i STAROST osobe koja bi zelela da mi pozira NISU

BITNI .

Meni je prvenstveno BITNO da osoba koja mi se bude javila moze

da strpljivo , ozbiljno i OPUSTENO pozira po nekim zanimljivim lepim

i MIRNIJIM mestima sirom Beograd a ili mozda u njenom ili mom stanu.

Nisu bitni... al u "njenom" stanu :lol: jako sick

E nisam dugo pratio cene tela, ali su mi više nego smešne, aj manje više smešne, već nelogične. Polovna tela su u pitanju.

...

600D - 600 EUR

...

Kod Andora nov sa stabilisanim kit objektivom je 490Eur - ovo ne da nema veza sa životom, već...

SOLD!

jedna ponuda na 34.999US$

cameracollection-7.jpg

Pa dobro, ništa strašno, ludom kolekcionaru žena rekla - ja ili kamere, biraj...

Ima toga vani koliko hoćeš. Posebno kada pandrkne neki hrčak pa iza njega ostane gomiletina stvari koju familija ne zna da ceni, nema kako da skladišti ili smatra najobičnijim djubretom koje uništavalo porodičnu sreću.

Jedino što ovakva kolekcija zaslužuje je muzej - ali nešto ne verujem da bi neki opšti tehnički muzej to ispravno valorizovao. Svakako kolekcija za respekt, ali u kutijama i bez dodira sa ljudima, kao i svaka ne prikazana, sakrivena od javnosti umetnost ili kolekcija - totalno bezvredna.

cameracollection-3.jpg

Koliki objekat - prostorija treba da bude da bi se ova kolekcija izložila, koji uslovi čuvanja treba da budu, koliko ljudi zapošljeno kao kustosi.... i koji su to ukupni troškovi...

Neko je zarobio dobru životnu uštedjevinu, ili je napravio posao za čukununučiće.

Najgluplja stvar bi bilo ovo rasprodavati na parče, a jedino tako je siguran povrat novca ...