Jump to content
Sign in to follow this  
|EmILy|

Snimac zvuka

Recommended Posts

Pozdrav,

nisam sigurna da li postavljam pitanje u dobar podforum ali svakako mislim da cete znati odgovor. :)

Interesuju me snimaci zvuka za video, vise kao diktafon ne mora biti nista specijalno ali da daje dobar kvalitet pri snimanju recimo intervjua ili spota koji je kao svirka uzivo.

Koji biste preporucili? Koje su im cene? Gde se u Beogradu mogu kupiti?

Hvala u napred :)

Pozdrav,

nisam sigurna da li postavljam pitanje u dobar podforum ali svakako mislim da cete znati odgovor. :)

Interesuju me snimaci zvuka za video, vise kao diktafon ne mora biti nista specijalno ali da daje dobar kvalitet pri snimanju recimo intervjua ili spota koji je kao svirka uzivo.

Koji biste preporucili? Koje su im cene? Gde se u Beogradu mogu kupiti?

Hvala u napred :)

Ako nemas mnogo para onda ce ti biti sasvim dovoljan Zoom H1 koji je oko 100 Eur (obavezno stavi novi firmware v2.0 posto se uredjaj ponasa kao sasvim druga sprava u odnosu na onu sa v1.x jer je daleko brzi i ma mogucnost da se ponasa kao USB mikrofon sto je super), sprava izgleda kao igracka, plasticna je i ne tako robusna kao skuplji modeli ali je zvuk koji daje vec u startu fenomenalan.

Ako imas para, ovo je ono sto ja uglavnom preporucujem, to je bolje od svega sto sam za terenski rad koristio a to je Tascam DR-100 MK II, on je oko 400 Eur.

Nemoj Olympus slucajno da kupujes.

Ja sam moj Zoom H1 kupio bas u Beogradu, ako se dobro secam to je prodavnica u starom delu grada koja se nalazi na autoputu prema Nisu.