Jump to content

Urbane. . . (otvoreno za sve)

ivan959
 Share

Recommended Posts

A bre hellenic, satireš ga i sa šarpen i sa kleriti.

Ma jok brate. Sarpen je ovde na 35 (masking na 100) dok je Cleriti na 40. Nista narocito priznaces.

Ono sto radim, a pokupljeno sa nekog sajta, je: Highliths na -100, Shadows na +100, Whites na +50, Blacks na 0, dok na Tone Curve idem na Medium Contrast. To je to.. sve ostalo odradi 85mm... ;).

Au, a ja kad mi fali clarity ne idem preko 15 i još zagledam da nisam prekardašio :)

A to što si pokupio sa sajta, pa ne može da se primeni uvek i svuda, definitivno, posebno whites toliko jer će u 99% slučajeva da ih spali. Bolje probaj da odradiš fotografiju po svome, da ti se dopadne nego da slušaš te ektremne pomerače slajdera :D

Au, a ja kad mi fali clarity ne idem preko 15 i još zagledam da nisam prekardašio :)

A to što si pokupio sa sajta, pa ne može da se primeni uvek i svuda, definitivno, posebno whites toliko jer će u 99% slučajeva da ih spali. Bolje probaj da odradiš fotografiju po svome, da ti se dopadne nego da slušaš te ektremne pomerače slajdera :D

Pravo da ti kazem... jos uvek trazim nesto ``svoje`` i za sad ne nalazim. Nisam ni sam nesto zadovoljan, ali se nadam da cu uskoro pronaci ``nesto`` za cim tragam u obradi, i jednostavno prestati da tragam jer mi je i zamorno, pa ma kako to bilo ``ekstremno``.

Hvala na dobronamernoj sugestiji ;).

Svaka cast i hvala sto si mi skrenuo paznju.

Kad sam postavljao neke medju prvim, imao sam neke naloge na flickr-u gde sam jednostavno zaboravio lozinku i posle otvarao drugi. Pored malog broja obrisanih( izvinjavam se svima jer nisam znao da ce nestatii sa foruma, tek sad to vidim) , izgleda da sam shebao stvar, editirajuci u samom Flickr-u a neznajuci da ce i one nestati sa foruma.

Evo na primer ova sto navodis : Ulicna... tu znam da sam postavio ovog psa:

15872154010_6d7eaef996_c.jpg

A vec posle dan-dva se odlucio da ga za nijansu prosvetlim. Uradio sam to u njihovom Aviary programu, i samo proverio u nekoj grupi da li je sve u redu. Nisam se setio da pogledam i na forumu. Idiot.