Jump to content

3D animirani filmovi u Blender-u

Hobi3Danimacija
 Share

Recommended Posts

Da li jos neko radi 3D animacije u programu Blender?

Pogledajte moje 3D animirane filmove koje kreiram u programu Blender:

3D animacija, Motion capture data (MOCAP), 3D modelovanje, kompletni animirani filmovi, sinhronizovani govor, muzika i pevanje, particles, fluid cokolada, kosa, refrakcija svetlosti kroz staklo.

Posetite moj sajt 1

Posetite moj sajt 2

Pozdrav,

Slavko

Zasto da prestane??

Muka mi je od vas fantoma koji samo dolazite ovde da pljujete tudje radove!

uradi nesto , pa postavi, ili kazi nesto konstruktivno momku

A to, prestani da radis, za koga ti je ovo, bolje radi u trafici... :blink:

Ugledajmo se na 3d forume u okolnim zemljama, procitajte vi mrzitelji kako se tamo

ljudi podrzavaju i daju savete jedni drugima..

A decko je rekao na pocetku da mu je to hobi, znaci radi iz zezanja, pa se tako treba i postaviti

pozz

Postavlja se pitanje da li čovek uopšte želi kritiku.

Koliko vidim, postavio je gomilu tema na Film i Video podfurumu, a sve odzvanjaju nekom neobičnom samouverenošću (imho).

Nije da imam nešto protiv samouverenosti, ali je ona nekad glavna kočnica ka napredku.

Uvek je dobrodošao svako ko želi da napreduje (bez obzira na godine), ali se i on mora javiti na nekim temama (poput ove) da vidimo da li želi kritiku, ili želi samo da podeli svoju umetnost sa ostatkom foruma.

Realno cika Slavko, ljude ovo nema sanse da impresionira, povadzan se ljudi bave animacijom jos od drugog svetskog rata u nas, a kompjuterskom skoro pa 30 godina.

Otidijite malo na forume kao sto je CGTalk, 3DTotal, pogledajte kako ljudi rade.

A animacije koje su kompjuterski generisane imate po sajtovima kao sto su Vimeo, Youtube ... i manje Mocap-a a vise kifrejmova je neki moj savet :)

Pogledao sam ovo,

Ne bavim se animacijom, ne bih mogao da kazem nista o tehnici itd, ali o krajnjem proizvodu kao neko ko je pogledao... nekako mi je sve ovo uznemirujuce (na granici morbidnog). Pri tome ne smatram da je to zaista morbidno, nego takav neki nelagodan osecaj mi stvara ovaj video/pesma "Beograd na suncu", ne znam da li je zbog izgleda modela, ili je zbog ovog kompjuterski generisanog glasa, ili je zbog celog tog teletabis stila.

Zasto da prestane??

Muka mi je od vas fantoma koji samo dolazite ovde da pljujete tudje radove!

uradi nesto , pa postavi, ili kazi nesto konstruktivno momku

A to, prestani da radis, za koga ti je ovo, bolje radi u trafici...

Ugledajmo se na 3d forume u okolnim zemljama, procitajte vi mrzitelji kako se tamo

ljudi podrzavaju i daju savete jedni drugima..

A decko je rekao na pocetku da mu je to hobi, znaci radi iz zezanja, pa se tako treba i postaviti

pozz

bre kolko si se is*****a a nista konstruktivno momku nisi rekla,ja sam bar rekao da prestane,moze da me poslusa a i ne mora!

pozz

... nekako mi je sve ovo uznemirujuce (na granici morbidnog). Pri tome ne smatram da je to zaista morbidno, nego takav neki nelagodan osecaj mi stvara

Meni je to prva stvar koju sam pomislio, odmah me podsetilo na video klipove Shaye Saint John-a. Ukucaj u google "Shaye Saint John youtube" da osetis isti deja-vu.

Da i ja koju prozborim....Sto se mene tice ako stvarno imate 60+ god.onda svaka cast,na trudu i volji za vase godine...To je pohvala za trud ali se ipak slazem sa Lucky-jem da ovim necete nikoga impresionirati...Da se razumemo ja o animaciji nemam pojma,mene zanima neki drugi deo 3D-a,ali evo nesto sto bih predlozio npr(nisam pogledao sve vase radove al onako na prvu ruku sta sam zapazio):

1.Mislim da bi,bar meni,lepse izgledalo bilo kakav 3d izmodelovan enviroment nego ovakav los compositing sa ovim slikama..

2.Bilo kakva i bilo kako postavljena tekstura na karakter ne bi skodila

3.Ne znam kakav komp imate,do koliko mozete sa poligonima da gurate ali slobodno opalite neki subsurf makar malo,narocito sto nemate bas puno objekata

4.Slobodno pogledajte neki tut bar za modelovanje glave,ima dosta tut i za taj neki cartoon style itd..

5.Glasovi su meni zastrasujuci,mislim ne znam kako se to radi ali da ste snimili neki glas i samo dodali kao audio preko ja mislim da bi bilo lepse...

Jos jednom ja o animaciji nemam pojma nista i ne bi umeo ni default kocku da animiram a kamoli ovo,ovo su neka moja zapazanja kao obicnog posmatraca i dobronamerna su...Ja i sam ucim ali ako mogu da pomognem slobodno pitajte ovde ili na PM potrudicu se da pomognem.. :D

Moj savet Slavko bi bio da se fokusirate na nešto prostije, jer u ovako većim projektima nijedan segment niste uspeli da doterate do kraja (ni svetlo, animaciju, modeling, texturing, compositing, lypsinc...)

Uzmite prosto kutiju šibica, stolicu, orman, ili bilo šta tog tipa i pokušajte da to odradite do kraja (sa svim detaljima, lepim svetlom i teksturama).

Kačite ovde (tj u podforumu 3D modelovanje) progres, i siguran sam da će mnogi ljudi pomoći da privršite rad kraju i puno toga naučite.

Hvala za korisne kritike i savete za dalje učenje i rad.

Nakon učenja prolaska kroz redoslede najbitnijih tehnoloških faza potrebnih za finalizovanje izrade 3D modela i animacije, slediće amaterski pokušaji postizanja kvalitetnijeg fotorealističnijeg umetničkog doživljaja u granicama talenta.

Definitivno batali ove fotografije kao pozadine, i napravi nesto 3d. Po meni, ovo ima neki cudan shmek 90ih, moda malo zbog nostalgije i sopstvenog pocetka.

*edit*

Definitivno imas plus za koriscenje blendera! Ja sam pokusao malo ali mi je interfejs bio previse stran.