Jump to content

FLV Player sa weba pleja lokalne fajlove

jossaric
 Share

Recommended Posts

Da li netko ima slična iskustva. Naime želim da moj swf koji je na serveru, dakle online, kada se pokrene u browseru čita fajlove sa lokalne mašine korisnika koji gleda sajt. Dakle imam na C disku neki video recimo 01.f4v i želim da ga swf koji je na webu vrti u playeru kad se pokrene.

Moguće?

Da li netko ima slična iskustva. Naime želim da moj swf koji je na serveru, dakle online, kada se pokrene u browseru čita fajlove sa lokalne mašine korisnika koji gleda sajt. Dakle imam na C disku neki video recimo 01.f4v i želim da ga swf koji je na webu vrti u playeru kad se pokrene.

Moguće?

Mislim da moze. Vjerujem da ces prije toga imati neku instalaciju pa da znas apsolute path. Uostalom, sto ne probas?

Ne, želja mi je da imam instal koji korisniku prebaci fajlove u određeni folder lokalni i onda mu dam jedan url koji kad idem na njega pokreće flash app na serveru koji jako brzo radi jer su svi resursi već na korisnikovom kompu.

To je ideja. Swf online a ostalo na lokalu.

Problematika je kompleksna, dosta klijenata gleda istu sliku pa sam mislio to tako da riješim.

koliko ja znam to je nemoguce. swf koji se startovao sa weba nema pristup lokalu. to je constraint #1 u FP sandboxu.

drugim recima, kada se swf startuje uz pomoc standalone playera, pristup lokalu je samo specijalan slucaj, a tada je nemoguce prici webu.

ali to mozes uraditi u AIRu. za to je napravljen, prakticno.

koliko ja znam to je nemoguce. swf koji se startovao sa weba nema pristup lokalu. to je constraint #1 u FP sandboxu.

drugim recima, kada se swf startuje uz pomoc standalone playera, pristup lokalu je samo specijalan slucaj, a tada je nemoguce prici webu.

ali to mozes uraditi u AIRu. za to je napravljen, prakticno.

Baš i ne jer onda mi trebaju dodatni programi koji moju AIR aplikaciju pokreću na sekundarnom ekranu. Zato koristim aplikaciju koja radi u browseru koji sam po sebi zna gdje je zadnji put pokrenut i onda se tamo pali u kiosk modu.