Jump to content

Recommended Posts

Ne kapiram poentu macro objektiva sa 40mm (to je 60mm kod mene dok je 50mm kod tebe 100mm). To bi znacilo da bi leptiru morao da dodjem na 4,5 cm da bi to licilo na nesto, a ovi leptiri sto sam ih jurio na placu pobegnu kada stojim na 1.3m od njih sa 200mm :P

Jok bre, to sto ces da pridjes leptiru na 4.5cm uopste nije problem, bar meni nije jer i moj zuiko je u tom fazonu da je na 5-6cm od prednjeg stakla do modela kada sam na najvecem uvecanju....naravno da je verovatno bezbriznije kada si udaljen od leptira 15cm od prednjeg stakla jer je manja verovatnoca da ga uplasis, ali nije presudno, bar ja nemam losa iskustva sa tih 5-6 cm od prednjeg stakla, cak sta vise .....samo polako, bez naglih pokreta, naucis da se sunjas kao nindza :D ...nego, imas o one tokine od 90mm, za nekih 300 evricja polovne, drugari se lepo naslikase sa njima i ne vidim da kukaju :)

15. preslatka. Ma sve su. Ceo ovaj tvoj fazon gde mi insekti deluju humoristicno mi se mnogo svidja. Ako su ti ove fotke negde na netu, siguran sam da ce neke od njih postati internet meme uz dobar caption cim ih ljudi otkriju.

Reakcija: iiiiiiihh vidi ga.

Procenjeno na: 1400$ mesecne zarade od google reklama ako ih okacis sve na jednu stranu i otkriju ih icanhascheezburger fanovi.

PS - il je do mene, il je ovaj puz sa jednim okom koje viri iz bokeha zapravo mnogo smesan.

Smatram da si u potpunosti ovladao tehnikom makrofotografije i da si poceo sad da je koristis gradeci svoj stil i svoje vidjenje tih malih stvorenjaca i njihovog sveta.

1000 evra

Oooh

i iiiiih.

Poslednja 15-ica je super, svidja mi se trip cveta nastao od krila device, bas super :)

A sto se tice gore pomenute price oko makro objektiva samo da napomenem da je za makro fotografiju micro nikkor 105VR krs (odnos cena-kvalitet). Dugo sam ga koristio i slike su suvise mekane za makro fotografiju (Tamron 90mm Di macro je ostriji i duplo jeftiniji). Najostrije staklo koje sam koristio je 150/2.8 macro i opet dodje jeftinije od 105VR. Naravno, to je starija verzija, a ona novija sa stabilizacijom je oko 1100 jevrica i za toliko je para bolja od 105VR ;)

Sorry za spam :(

Ha ha, krilca ki cvet, jes vala.... inace jedna mi je od omiljenih jer je sva tako blesava :D

Neka, neka, samo ti iznesi svoje utiske o objektivu, pomoci ces Micku oko izbora a i vec smo glabali o tehnikalijama ;)

• 2 weeks later...

Ja bi zamolio... šestu u 1920x1080. Ovo malo pauče* što gledi iza lista. Za desktop. Ako može. :)

Sa potpisom.

* - Ja ih više ni ubiti ne mogu. Šeta se neko malo pauče neku noć po zidu iznad kreveta, i pustio sam ga neka ide.

• 3 months later...