Jump to content

3ds Max kurs - SofrLine, Vinca ili nesto trece?

Chaotic
 Share

Recommended Posts

Nije bas skroz tacno da su te diplome bezvredne. Konkretno, ako hoces da dodjes u ameriku da radis, na h1b vizi, potreban ti je ekvivalent zavrsenog americkog fakulteta.

To moze da se rekonstruise uz pomoc ovakvih diploma i kurseva. Recimo, arhitektonska tehnicka skola se kotira maltene kao 2 cak mozda i 3 godine fakulteta. Kursevi fotografije, 3d, kaligrafije, ma bilo cega takodje mogu da se koriste kao kursevi sa fakulteta.

Ako se secate, Pedja Bakic se davno duvao ovde na zoni kako su ljudi posle chirona mogli da odu u ameriku. Secam se, i onaj tip krishnamurti kosta ili kako se vec zvao (antropus valjda) imao je problema kad je ILM trebalo da ga dovede, valjda upravo zato sto zvanicno nije imao obrazovanje u tom polju.

Ali, za onaj korak pre toga, gde neko zapravo treba da bude zainteresovan da te zaposli, diploma iz Vince verovatno apsolutno nista ne znaci.

Hmmm, ukoliko sutra cu da potrazim taj(te) tutorijal(e) o kojima pricate... Neka stoje na kompu, mozda se i nekim cudom nateram da ih gledam i primenim (moram priznati da sto vas vise citam, sve vise razmisljam da stvarno pokusam da sednem i to sama odradim).

Hawk, vidi prijatelju... Moje pranje sudova kosta 100e dnevno. Za mesec dana, to je 3000e. Popust na mesecnom nivou je 30%, sto mu dodje 2100e. Da ne cepidlacimo, zaokruzicu na 2000e - tkd. samo na nuli. Samo jos da se dogovorimo oko pocetka kursa. :P B)

Ako imas problem da zagrejes stolicu i da ucis, pogotovo ovako interesantnu materiju, bolje digni ruke od toga odmah, sada, odmah.

PS:

Ja se nesto nisam preterano odusevio tim archviz tutorialom, mislim da moze da bude malo overwhelming (kako se ovo prevodi?).

Ako imas problem da zagrejes stolicu i da ucis, pogotovo ovako interesantnu materiju, bolje digni ruke od toga odmah, sada, odmah.

Pobogu. Mora da vec godinama 'gulim klupu' i 'trosim papir' i 'bacam i vreme i pare' na ono sto me ne zanima. Jednostavno, nismo svi isti, a mislim da sam vec detaljno objasnila sta mi je problem i zasto je tako kako jeste.

Da ne ulazim sad u detalje koji nisu tema - Max je samo nacin prezentacije materije koja me zanima (kao i npr. markeri, olovke, boje itd.).

Malo manje sudi, malo vise citaj. ;)

okmijun, da ipak pregovaramo? :lol:

PS:

Ja se nesto nisam preterano odusevio tim archviz tutorialom, mislim da moze da bude malo overwhelming (kako se ovo prevodi?).

Ja skinuo sinoc i evo vec ceo dan gledam.

Ne mogu da kazem da ima neku dobru organizaciju i sistematizaciju, ali za nekog ko je malo upucen u sve to... tj. ko vec ima osnovno znanje (od svega po malo), je super. Dobri trikovi (pre svega za postavljanje materijala, uvw i testiranje materijala), i sve je uglavnom lepo objasnjenjo.

Nisam stigao do 3eg chaptera jos uvek, pri kraju sam drugog... nije specijalno overwhelming, ali mislim da nije bas za pocetnike... bukvalno legne ko budali shamar nekome ko je na primer zavrsio neki osnovni kurs.

• 6 years later...

Da dignem temu iz mrtvih :blush:

I mene zanima ako neko ima preporuku ili iskustvo sa školom koja drži kurseve iz 3Ds-a. Nije mi bitan tsertifikat koji daju, važno mi je da umeju dobro da prenesu znanje.

Svaka preporuka je dobrodošla :)

• 2 weeks later...
Da dignem temu iz mrtvih :blush:

I mene zanima ako neko ima preporuku ili iskustvo sa školom koja drži kurseve iz 3Ds-a. Nije mi bitan tsertifikat koji daju, važno mi je da umeju dobro da prenesu znanje.

Svaka preporuka je dobrodošla :)

3D je postao prilično štirok pojam. Šta te tačno interesuje vezano za 3D ?

Kako god. Moja preporuke je sledeća : preko online kurseva, koje ima na stotine, upoznaj se sa osnovama progarama u kojem želiš da radiš.

Nakon toga pronađeš neki studio koji se bavi delom 3D-a koji tebe interesuje i namoliš ih nekako da te prime da volontiraš i učiš uz rad. Nema boljeg učenja nego što je učenje direktno u industriji.

Mesec dana u nekom studiju gde gledaš i pretiš ljude koji rade direktno na nekim projektima, rešavajući razne zahteve i probleme više vredi nego 5 kurseva.

Sraćno.

Kako god. Moja preporuke je sledeća : preko online kurseva, koje ima na stotine, upoznaj se sa osnovama progarama u kojem želiš da radiš.

Nakon toga pronađeš neki studio koji se bavi delom 3D-a koji tebe interesuje i namoliš ih nekako da te prime da volontiraš i učiš uz rad. Nema boljeg učenja nego što je učenje direktno u industriji.

Mesec dana u nekom studiju gde gledaš i pretiš ljude koji rade direktno na nekim projektima, rešavajući razne zahteve i probleme više vredi nego 5 kurseva.

Sraćno.

Pod uslovom da ima sreće i kefalo. I da trpi ludog gazdu uz sve to.

Sraćno.

Ja se izvinjavam, moj post je ispao krajnje zbrljan. Kada sam napisala 3Ds, mislila sam na kurs 3Ds Maxa :)

Nažalost, tvoja ideja ne pije vodu jer retko ko želi da utroši vreme u obučavanje nekoga ko manje-više kreće od 0. Aplicirala sam u više studija od Bunkervfx, Woka Woka, Case 3D do Madhead-a. Od nekih nisam dobila odgovor ni nakon više slanja mejlova i zivkanja, a neki su mi se samo ljubazno zahvalili iako im na sajtu stoji da primaju na praksu ili radni odnos. Dakle, stanje na terenu je zapravo loše.

Ja baratam mašinskim/inženjerskim programima- SolidWorks i AutoCad, dakle 3D mi je poznat ali iz nekog drugog ugla. S tim programima ne mogu mnogo jer se teško manerviše u njima i više su inženjerski nego dizajnerski. Max je nešto što želim da naučim iz same osnove, tako da sam se odlučila za školu. Pošto je prošlo podosta od mog 1. posta, odlučila sam se za Crater Studio, za sada sam zadovoljna. Nude mogućnost prakse u svom studiju nakon završene obuke, pa ćemo videti kako će sve to ispasti na kraju

Očigledno nisi imala sreće tamo gde si aplicirala. Kod nas u studiju su dve od četiri koleginice počinjala, ajd da budem iskren pa da ne kažem od nule, ali vrlo blizu nule. Obzirom da su sve po zvanju dipl. inž. arhitekture, imale su neki pojam o 3ds max-u, kao i o osnovama programa. Sve ostalo su naučile kod nas u studiju za 4-6 meseci. Ok, još uvek nisu neko ko se može nazvati seniorom, ali su vrlo blizu toga.

Na osnovu toga mogu reći da moja ideja ponekad i popije tu vodu, samo treba biti uporan. Sa nekim ljudima, pa i vlasnicima studija koje si navela se lično poznajem, mogo bih reći da smo dobri drugari i tačno znam da nemaju vremena da se bakću sa početnicima jer su svi oni stisnuti neverovatnim rokovima na neverovano velikim projektima.

Mislim da obuku treba potražiti u malo manjim studijima.

Uostalom, vidim da si pronašla rešenje, tako da je i ovo moje pisanije uzaludno, ali nema veze, možda će pročitati neko drugi ko ima sličan problem :) .

@dibidusrus

Heheheh, pa majku mu, nisu valda sve "gazde" lude :). Na žalost, ima mnogo takvih, ali lično poznajem ljude koji su sasvim na mestu, vrlo opušteni i smireni i imaju sjajan odnos sa zaposlenima. Bez ikakve pretencioznosti, sebe smatram za jednog od njih jer je kod nas u studiju prava kućna atmosfera :).

@yokozuna, čitajući tvoj post ne bih rekla da nisam imala sreće, nego je situacije iza kulise takva da većina studija nema vremena da se bavi obukom praktikanta, što si mi sada i potvrdio.

Tvoje pisanje nije uzaludno, jer verujem da postoji dosta ljudi koji imaju istu dilemu kao i ja na početku i ovaj pdf će im značiti. Ja bih volela da navedeš te manje studije u kojima postoji mogućnost obavljanja prakse. (ispada da tražim sve servirano na tacni B) )

Nažalost, ja nisam iz sveta modelarstva, ne krećem se u tom krugu i kroz klasičnu google pretragu, povezane fb stranice nisam uspela da nađem ništa više od gorepomenutih studija.

Iako sam krenula na kurs, značila bi informacija, a verujem da nisam jedina :)

Sh_ hvala na podeljenoj vezi :)

Nažalost nepraktično mi je (kako planovi sada stoje) da odlazim u NS, ako se nešto promeni, biće super. Više mi se sviđa koncept i postavka 1.ArchViz mettup-a, nego što se organizuje gotovo u isto vreme ( od 16.-17.11) CGA Belgrade 2018 Computer Graphics and Art Coference